Jaký čaj dáváte dětem v 1. roce?

kapulet
22. led 2009

ahoj, chtěla bych se zeptat jaké čaje dáváte vaším drobečkům. My jsme doposud kupovali od Hippu, jsme s nimi vcelku spokojeni. Chtěla bych vědět zda už takový mrňous může třeba černý čaj s citrónem, nebo třeba jestli děláte i jiný s citrónem. Malá mi ty od Hippu s citrónem nechce (ono ten citrón s bilinkama nechutná ani mě
😅 ).
Moc dík

power700
22. led 2009

ahoj, my pijeme jen ovocné sáčkové od Lerosu a Megafitu. Stojí okolo 40 Kč a malé chutnají. Nesladíme. 😉

power700
22. led 2009

Pardon- Megafyt - správně je to s "Y" .... 😀

lenerka
22. led 2009

ahoj

já tedy mám už 2letou dceru
a klasický černý čaj s citronem jí nedávám
dávám jí dětský pytlíkový od firmy Megafyt
maj různé příchutě:citronový,pomerančový,lesní jahoda
a to jí nesladím a ráda to vypije
jenže ten dětský může pít jen 1pytlík denně a to je málo
tak jí dávám ovocné pro dospěláky a ty pije taky bez problémů

lenerka
22. led 2009

leros jí nešmakoval 😒 mě jo

kapulet
autor
22. led 2009

jak to s těmi sáčkovými děláte ráno? mě malá ráno vyžahne 1/2 lahvičky a vyžaduje ji téměř hned, obzvlášť teď co je zahleněná. Jo, vstáváme současně, vlastně mě vzbudí 😅

kubaka
22. led 2009

no a co takhle dávat vodu? Ta je poruce hned . Náš malý nic jiného nepije. Je to zaručeně bez barviv, aromat, konzervantů a dalších blivajzů 😉 😉 😉
Starší pil zase silně ředěné ovocné džusy - v poměru jako sirup s vodou - takže ovoněné a později taky jen vodu

kapulet
autor
22. led 2009

vodu dáváme taky, ale co jsou holky nemocné tak bylinkové nebo ovocné čaje, po vodě mi dost kašle a teplou nechce 😒 . ovocné džusy (domácí) zatím mladší nedávám (samozřejmě ředěné), osypává se mi po nich a taky nám zubařka říkala, že se z toho dělá zubní kaz (hlavně z těch kubíků atd, ale domácí také) 😖

markeeta
23. led 2009

Ja davam pit caj jen rano k snidani. Delam rooibos caj nebo ovocny bez teinu. Zadny detsky caje nekupuju, krome tech bylinkovych a to dostava vecer na dobre spani.
Nejvice ji chutna visen od Celestian Seasoning. Ja jsem se ptala, jestli uz muze od roku ovocne caje bez kofeinu a pry ano, ale nikoliv zelene nebo cerne caje.
Jinak pres den pije jen vodu a odpoledne dostane k svacine flasticku s mlickem.

lenerka
23. led 2009

ahoj

my také vstáváme součastně
hned po mě chce pít
no tak rychle vařím čajík a když už mě přímo prosí:Mámo čajík
tak jí to trochu zředím vodou a tím to ochladím no a hned pije

nebo děláme caro s krav.mlékem to může pít hned
a je to zdravý i pro děti Dr.nám to doporučila

Jupík,džusy atd.nedáváme
jen šťávu Jupí a to hodně ředím
bojím se aby hned neměla zkažené zuby jako jsme měly my,když jsme byly děti!

bramburka
24. led 2009

holky jen pozor ty ovocne caje pro dospele jsou delané na bázi černého čaje!

davame vodu a kdyz chci aby pila tak do toho obcas cmrndnu stavu od YO a nebo do ni vyvařím kus jablíčka

lenkazdenek
24. led 2009

ahoj,tak my dáváme čaj od magafytu nebo hodně zředěnou šťávu YO nebo obyč vodu -tu teda hlavně na noc 🙂

radka.m.
24. led 2009

ahoj holky,my pijeme taky jedině sáčkové čaje od megafytu,nesladíme a chutnají nám. 🙂

markeeta
24. led 2009

bramburka: ty myslis to, ze jsou fermentovane?

bramburka
24. led 2009

myslim, ze mají tein, ty od megafytu asi ne, ale proste normalni obycejne cerne a ovocne caje.

lena27
26. led 2009

my pijeme taky sáčkové, nejradši má od Čajánku a když potřebuji jen trošku večer tak ho udělám z granulovaného, ale to je málokdy. jinak taky nesladíme. žádné ovocné šťávy nechce a to jsem ráda

selu
10. únor 2009

ahojki 🙂 ja davam sve 13ti mesicni dceri uz nejaky ten mesic hlavne bylinkove (Leros bylinny a klidne sny) a taky bylinkovy od Teekanne, ten miluje, jinak od Megafytu u nas frci ovocne 😉 Vse je sackovane a s nazvem "detsky". Nekdy davame i samotnou vodu "kohoutkovou" ale ted pres zimu spis ten caj. Jeste jsem jednu dobu delala roiboos, ale hodne barvi a mala jaxe ucila pit z hrnicku, tak jsem pekne zurila nad kazdym politym trickem 😠 😀

power700
25. únor 2009

Ahoj holky, myslíte, že malá může mátový čaj?

skurinka
25. únor 2009

ahoj tak ja jsem od mimi davala fenyklovi caj a moc malymu nechutnal.a pak jsem zacala davat vodu a tu pije dodnes.a kdyz ji ma "plne zuby"tak pije jablkovou stavu s bublinkama .mala teda od mimi vodu ani nechce nic jineho.a caj ...tan ten si muzu vypit sama.a jeste mladej hermankovy caj.

markeeta
25. únor 2009

power: ohledne toho matoveho caje nevim, muze takove bylinky, co jsou uvedeny v detskych cajich.

skurinka: zkus ten fenyklovej udelat velice slabej, vylouhovat v hrnecku na 3 min a potom to naredit do dvou lahvicek a dolit prevarenou vodou (pul na pul). Ja to takhle delam u bylinkoveho na dobou noc od Lerosu, oni doporucujou 10 min, ale to je hrozne moc silne.

evkal
25. únor 2009

Ahoj holky, já dávám svě 13 měsíční dceři jen vodu, i v noci, když se nahodou probudí a čaj bylinkový jsem ji dala,jen když jsme šly ven a bylo dost zima,jinak jen vodu a rano a večer mlíčko. A mátový určitě není pro malé miminka. 😎

lena27
25. únor 2009

power: myslím, že poměr bylinek pro dítě sama neodhadneš, mohla bys jí tím ublížit. raději si kup čaj speciálně pro děti

sisan
28. únor 2009

My dáváme dětské sáčkové čaje ovocné.Nesladíme ničím, občas dáme trošku citronu.Černý čaj není vhodný, způsobuje zácpu.