Jaký čaj dáváte miminkům?

vilca
23. únor 2007

Ahoj holky, omlouvám se, jestli se to už někde probíralo, ale zajímalo by mě, jaký čajík dáváte mimískům. Malá moc čaj nechce, dostanu do ní denně asi tak 50 ml. Koupila jsem jí HIPP a Hami, ale teď jsem slyšela o kamarádky, že jí lékárnice tyhle čaje nedoporučila, protože obsahují až 60% cukru... 😒

ijetka
25. únor 2007

Jo????????????
No já jí asi taky zkusím, ale nevím jestli jí Kubík bude chtít, když je zvyklej na sunarku 😕
Uplně se děsím, až pujdem k dr. na váhu kolik bude mít 😒

Kolik máte vy? A kolik měříte?

carodkaa
25. únor 2007

a ti nevim naposled kdyz mu bylo 6,5 mesice tak mel 7,5kg a 72cm ale ted uplne cejtim jak mi tezkne pod rukama 😀 a i v obliceji se hrozne spravil 😝

ijetka
25. únor 2007

Jéééééééééé to my měli v 6měs. 8,10 a 70.
Vy jste lezící šikulky tak zase zhubne, uvidíš 😅
Za to snáma barbuchama bude hůř, u nás je úspěch že dává čím dál častěji nožičky pod prdelku a snaží se udržet 😉
Já jsem z toho vydřená a to vy máte dávno za sebou 😠 😀

carodkaa
25. únor 2007

neboj jakmile zacne lezt tak se to srovna..jenze ten nas uz zase leze daleko min,protoze prisel na to stani a sezeni tak si vzdycky nekam stoupne,cuci a pak treba zapomene,ze se ma drzet..no hruza.Sedi hodne nestabilne ale sedi a dneska to nak nevyrovnal a prasknul sebou na zem chudinka a ma peknou bouli 😒

ijetka
25. únor 2007

Chudák 😅
ty jo jste jenom o týden starší, ale vývojově tak aspoň o měsíc 🙄

carodkaa
25. únor 2007

no ja ho 19 dni prenasela tak si rikam ze to je treba tim..i kdyz manza v 9 mesicich chodil a ja v 7.mesicich taky uz lezla a stala,takze ma bejt po kom 😀

ijetka
25. únor 2007

hm možná to má fakt vliv
tak já nelezla a manžel myslím v 8měs. tak uvidím 😕

carodkaa
25. únor 2007

ijetka a je malej hodne na zemi?Nebo kde ho mas pres den?

ijetka
25. únor 2007

Malej je nazemi pořád, jenomže jak se teď koulí, tak se dokoulí kam chce a já se už bála, aby si neublížil, tak jsme přestěhovali tu postýlku 😀

jita2
25. únor 2007

my jsme měli v 6 měsícich 8,50 😀 no a nevypadáme nijak tlustě--už to neřeším..to je jen z mlíka, to vylítá..rozhodne pozdější strava, co jim nandáme na talíř 😀 , tu MILUPA jsem ještě neměla, jen jsem to četla, že je bez cukru, říkal to v jedné poradně doktor, jedna paní psala, že Sunarka obsahuje cukr, tak že chce něco "lehčího" 😀

ijetka
25. únor 2007

Koukala jsem ti, jak už jsem psala do albíčka, máte krásný faldíky jako my 😀
Kamarádka má hubeňoura a zavidí mi 😀
Já ho do těch faldíků ráda koušu, on se vždycky krásně hihňá, je krásně měkoučkej 🙂

jita2
25. únor 2007

hihi, to jo, my taky 😀
teď je to ještě hezký, později už neééé 😝

ijetka
25. únor 2007

Myslím, že jsi někde psala, že jste s manžou silnější, co jsem vás viděla tak určitě ne
Moc vám to slušelo 😀
Plánujete druhý bejby??????????????????????

jita2
26. únor 2007

hihi, to já jsem se nějak vykrmila po šestinedělí...no hrůza..do léta to musím shodit, na svatbě to bylo ještě docela OK, ale to už je skoro dva roky..
druhý bejby..tak jako normálně, nevím,jestli jít mezi tím do práce, 6 let na mateřské, to musí být šílený na hlavu, já bych pak do práce všechno zapomněla 😀 , tak ještě nevím, čas ukáže 😀 ...a vy?

ijetka
26. únor 2007

Já to plánuju následovně: 3roky doma, rok práce a tradá zase mimi, tak uvidím. Do mojí 😝 😝 práce se netěším, tak nevím. Možná až bude končit MD tak do toho prásknem 😀

ijetka
26. únor 2007

Co děláš?

jita2
26. únor 2007

Já dělám administrativní pracovnici u jednoho hloupýho Holanďana 😀 😀 , a ty děláš?? Netěšíš se??

ijetka
26. únor 2007

No to máš v poho, až na Holanďana

Já dělám v DD (domově důchodců) sanitárku, to jest veškerou špinavou práci za hodně keců a málo peněz 😝 😝

dashak
26. únor 2007

Baf! já chodím do práce stále, ale už jen odpočívat jednou týdně. Tak to se moc nepředřu 😀

ijetka
26. únor 2007

No ty ani nemluv, teda nepiš! Já si tě představovala jak jezdíš s paletama od regálu k regálu a ty si v klídku vegetíš na personálním 😀 😀
to ti závidím, jaště jak jsem pochopila dobrá parta.....to je k nezaplacení 😅

dashak
26. únor 2007

😀 na fyzickou práci by si mě asi nikdo nenajal. Ale náááhodou, poslední dvě směny jsem pracovala tak pilně, že jsem ani nestihla s nikým podrbat 😅

ijetka
26. únor 2007

No fíha 😀

raculka
26. únor 2007

Holčiny,nerada narušuju vaší veselou debatu 😀 , ale chci se jen zeptat,jestli když jedete někam ven,berete s sebou už pití a dáváte ho do termoobalu?A jestli jo,vydrží to opravdu teplé? Já zatím nic moc nepotřebovala,cisternu vozím s sebou,ale zatím se mi povedlo vyhnout se kojení tam,kde je hodně lidí.Tak přemýšlím,jak to udělat,abych nebyla tak vázaná tím kojením.Jednou jsem si vzala láhev v běžném termoobalu,ale nevydrželo to teplé.Tak asi zkusím ten obal,co se prodává přímo na dětské láhve-máte s nimi nějaké zkušenosti?? díky díky

dashak
27. únor 2007

raculko já nosím čajík v termoobalu, ale není to žádná sláva. Spíš ho izoluju od té venkovní zimy než že by se tam udržela ta teplota. Když jsem někam šla po doktorech, tak jsem si tam vždycky dala úplně horké mléko a tak za 1-2hodiny to mělo ještě jakštakš teplotu. Ale pokud bys tam dala pití, které má 37°C, tak to budeš mít za chvíli studené.

A co v tom chceš nosit? To mlíko moc nedoporučujou, protože se v něm rychle množí bakterie. No, ale kdybych měla ještě vozit termosku s vodou a prášek a někde to míchala, tak nepředpokládám, že bych zrovna dodržela hygienu.

Ale, pokud bys fakt chtěla vozit mlíčko - my jsme koupili od Tefalu izotermické pouzdro, je to taková taštička přes rameno, do toho si můžeš dát studené mlíko a pak to píchneš do zapalovače v autě a dáš to ohřát. Ovšem pokud budeš bez auta, tak nic 😀 Ale jinak Philips dělá zase ohřívačku, která je jak do auta tak do zásuvky, ale už to zase nefunguje jako termopouzdro.

Já, když jedem třeba na nákupy do Polska na celý den, tak to dělám tak, že mám takovou průhlednou taštičku (po nějaké kosmetice), do které se mi vejdou 4 lahve s mlíkem + 2 namražené chladící elementy na bok, takže to mlíko je úplně ledové a pak si vždycky ohřeju flašku v tom pouzdru od tefalu.

jita2
27. únor 2007

raculko,
mě přijde ten termoobal naprd, páč to tam dlouho teplé nevydrží, já udělám vodu do klasické nerezové termosky, kde voda opravdu vydrží taková, jakou ji tam dáš, a vezmu sebou čajík a v autě to v případě potřeby jen namíchám..je to hned a pohodlný..a vodu mám, jakou potřebuji.. 😉

ijetka
27. únor 2007

Ahoj raculko
já čaj vůbec neberu, je fakt, že jezdíme autem hned jak nakrmím a dám ještě cucnout 😀

Ale v sobotu jsme byli v Ikee (krása nádherná) a to jsem mu vzala do hrnečku šťávu. Když už beru jenom přesnídávku, jinak cucá 😀

vilca
autor
27. únor 2007

Ahoj holky, furt tady čtu, jak vaše dětičky bumbají čaj nebo vodu... Tak jsem trochu nesvá z toho, že ta naše malá prďolka skoro vůbec nechce pít... Když do ní dostanu denně aspoň 30 ml čaje, tak jsem šťastná. Vždycky to ochutná, zjistí, že to není mlíčko, a nechce to. Říkám si, že když má kromě jednoho příkrmu denně pořád mlíčko (Nutrilon), tak možná jí stačí tekutina obsažená v tom mlíčku a nemá prostě žízeň... Mám jí tu vodu nebo čaj nutit nebo počkat, až ho bude sama chtít?

ijetka
27. únor 2007

Ahojky vilco
buď ráda za 30ml, muj malej si dá pár loků a tím to hasne
Já myslím, že se to naučej....ale máš vidět, když mu dám šťávu 😀

vilca
autor
27. únor 2007

ijetko, jakou šťávu mu dáváš?

dashak
27. únor 2007

vilco, naše malá dřív taky flašu s čajem vystrkovala z pusy a teď jak ji vidí, tak se radostí roztřepe a vypije 600-800ml za den. V létě byly vedra tak se to asi naučila a pak ji začly zuby a to ji pěkně osvěží.

Tak třeba to ještě přijde.