Jaký čaj dáváte miminkům?

vilca
23. únor 2007

Ahoj holky, omlouvám se, jestli se to už někde probíralo, ale zajímalo by mě, jaký čajík dáváte mimískům. Malá moc čaj nechce, dostanu do ní denně asi tak 50 ml. Koupila jsem jí HIPP a Hami, ale teď jsem slyšela o kamarádky, že jí lékárnice tyhle čaje nedoporučila, protože obsahují až 60% cukru... 😒

dashak
23. únor 2007

ahoj vilco, to samé mi řekla moje doktorka. Tak jsme zkusili koupit leros sáčkový.

Osobně bych ho nepila ani za nic. Je hnusný jak cesta do roboty. Navíc složitá příprava, tak jako u každého sáčkového čaje - vařící voda, pak 10 minut vyluhovat. Pak je to horké, takže musíš ochladit.

U nás je opačný případ, malá vypije 600-800 ml čaje za den, takže takové zdlouhavé přípravy nejsou pro nás zrovna ok, tak jsem udělala více čaje do termosky. Večer už byl zkvašený.

Takže jsme se vrátili k starým dobrým granulovaným, dávám ji většinou menší poměr než udávají na balení a na noc máme jen vodu, když se občas probudí.

A někdo z holek tu psal, že mozek roste z cukru 😀

jita2
23. únor 2007

ahoj vilca,
my jsme dávali první 3 měsíce jen granulovaný, ale pak jsem si přečetla, že obsahují strašně moc cukru...a já se divila, proč ta malá pořád tak hltá čaj a jak jí moc chutná, no není se čemu divit, vždyť je to vlastně samý cukr...
..no jo, pak jsem se snažila ji přeučit na sáčkové, ale opravdu nejsou vůbec dobré, jsou hořké, nebo alespoň bez chuti, samozřejmě,že to malá nechce, když byla zvyklá na granulky...tak to musím dělat tak, že vařím sáčkové, třeba feniklový, ten je takový nejmíň protivný, no a do něj dám třeba trošku těch granulek, aby to zkrátka bylo sladší, takže bez granulovaného ani ránu...ale určitě to ředím s nesladkým ze sáčku... 😉

danielah
23. únor 2007

Vilco: když jsem poprvé uvařila Kláře čaj (Leros), tak se šklebila a mohla se uprskat (hořké bylinky), vyměkla jsem a osladila ho a stejně nic - v té době byla plně kojená, takže to byl její 1. kontakt s jinou chutí
Teď, když přikrmujeme, jsem čaj zkusila znovu a úplně v pohodě, dokonce si sama drží flašku a saje si (a lije to po sobě 😀 ) a zabaví se tím na dost dlouhou dobu.

paula
23. únor 2007

Vilco, me porodni baba doporucila fenyklovy (sackovy neslazeny), pri strevnich potizich miminka mix fenykl-anyz-kmin...

valda
23. únor 2007

Ahoj Vilco,
mám dobré zkušenosti s Čajem Čajánek. Obsahuje laktózu,tedy cukr,který je obsažen v mateřském mléce. Je sladký,granulovaný a mimčo nezatěžuje.
Držim palce at' chutná.

Pokud někdo máte jiné zkušenosti, budu za ně ráda.

macejka
23. únor 2007

vilca my dáváme malýmu také granulovaný,hipp nebo hami,žádný jiný (sáčkový) jsem zatím nezkoušela.dáváme zatím bylinkové,pro celkovou pohodu-hami,feniklový-hipp,maminčino pohlazení-hipp.Tyhle čaje sice jsou sladší,ale není to sacharóza,kterou by děti neměly,jsou to ty "zdravější"cukry.Koukala jsem i na čaje od ukonč.6.měs.např.jablečno broskvový od hippu a tam už je napsáno,že je doslazen takže to už bude asi sacharóza takže bude ještě sladší.A co takhle zkusit nějakou šťávičku?Prodávají se ve skleničkách,hami,hipp...a nejsou doslazované a nebo udělej doma v odšťavňovači jestli máš možnost.Ale ty šťávy by se asi neměly pít denně.

mapris
23. únor 2007

vilca,
já jsem dávala od malička leros dětský s heřmánkem, ale jak píše dashak, zdlouhavá příprava a že kysne. Tenhle hipp udělám i do studený vody a dám akorát víc vody, tzn. že na krabičce je 1 lžička - 100 ml, tak dám 1 lžičku - 125 ml a nebo podle oka i více, dělám to rovnou do lahvičky a uchovávám v lednici, takhle vydrží do druhýho dne a každý den dělám čerstvý. Terka ho moc nepije. Vyjííímečně mi vypije na 2x celou flašku. Dám jí, jak si řekne a nebo když má dlouhý interval mezi jídlem - třeba před koupáním, tak jí dávám čajíček. Ona mi ho moc nepila, tak jsem občas udělala čajíčko mlíčko - mají to vyzkoušený i holky z umělý výživy. Poradila mi to manželova maminka - můj manžel totiž jako malý čaj vůbec nepil a aby nebyl dehydrovaný, tak mu jeden čas dělala ob jedno jídlo mléko z čaje ... párkrát jsem to udělala, když terka měla problémy s kakáním, ale od doby co pije hypoalergenní mlíčko ten problém nemáme. Ale dělám to vždycky, když přechází na větší dávku .. To má vždycky problém ..

Víš, spousta věcí "by se neměla", ale jak píše dasha, mozek roste z cukru :o)) a já říkám - všeho s mírou. Terka mi vodu nechce, ale až bude větší, tak jí určitě chci na ní naučit ..

jita2,
no, ty lerosy muzes prislazovat glukopurem, ale mne to mala nepila ..

macejka
23. únor 2007

Já to také dělám jako mapris,místo jedné lžičky do 100ml dávám jednu do 125ml,tím pádem je to i méně sladké.

jita2
24. únor 2007

Já bych si taky přála, aby se mě malá naučila na neslazené čaje, někteří doktoři opravdu tvrdí, že ty granulované jsou plné cukru a je to bohužel pravda...když ve 100 g je 93,6 g sacharidů, tak to zkrátka nemůžou být zdravé cukry, prostě je to šílené..je to složené vlastně celé ze sladidel,no jo, ale když mě malá nic hořkého nepije 😒 , tak to aspoň trošku míchám do sebe 😉

mapris
24. únor 2007

holky,
kdyby to nebylo určený pro děti, tak to asi nevyrábí nebo jo????? 😉

dashak
24. únor 2007

holky, nezdá se vám, že to fakt někdy moc žerem? Když si vzpomenu čím nás krmili a co do nás lili, tak se nad tím fakt musím pozastavit.

mapris
24. únor 2007

dashak,
máš recht, taky si myslim ... Když by to bylo pro děti závadný, tak to snad ani nepustí na trh ne??

dashak
24. únor 2007

mapris, přesně tak. Dyť ty děcka nakonec potřebujou i sacharidy, z čeho by pak braly energii? Nám jako děckám čaje dokonce sladili a to kdysi ani takové nebyly. Pili jsme klasické a jsme tu. Já už teda žádné jiné čaje zkoušet nebudu. Granulovaný nám vyhovuje narozdíl od sáčkového a dá se připravit i ve studené vodě. Navíc naše malá v pohodě vypije i holou vodu, takže já ji tam těch granulek dávám minimum.

A my si teda na obezitu stěžovat nemůžem 😀 A jak Ivanku pozoruju, tak energie taky vydá až moc 😝

mapris
24. únor 2007

dashak,
taky si myslim :o)) My sice máme 7kg, ale moje kamarádka mně ujišťuje, že jakmile začneme s příkrmama, že nebude přibírat tolik a pak až začne lézt, tak, že to všechno vyběhá :o))

jita2
24. únor 2007

No holky, asi máte recht 😉
Fakt to moc žereme...no jo, jenže já mám z obezity trochu strach...nejsme žádníštíhlíci 😀 😀 , budeme se do budnoucna vyvarovat těm klasickým cukrům a tukům 😉

ijetka
24. únor 2007

Já taky dělám granulkový, ze začátku jsem nechtěla ale dělám
Z obezity mám taky strach, manža byl jako kindér pěknej valibuk a já nechci aby byl i Kuba 😖

jita2
24. únor 2007

No tak teď jsem koupila místo Hami Čajánek, páč obsahuje laktózu...a taky chutná, zvykla si 😉

ijetka
24. únor 2007

Ten mi malej vůbec nechtěl 😒
dávám mu od Hippu a jsem ráda, že sosne aspoň pár loků 😕

danielah
24. únor 2007

Jita2: prý se může sladit také slady - dají se kupit ve zdravé výživě - a jsou to nějaké slozitější cukry, takže přijatelnější než "klasický" cukr (jak jsem slyšela, předávám dál 😀 )

hana
24. únor 2007

Ahoj holky!co tak osladit trochou medu.nekdo psal,ze jsme dostavaly caj oslazeny je pravda a nic se nam nestalo.A cukr pomaha k lepsimu traveni a u bolaveho briska. No ne kylo,ale trocha neni nic spatneho.

jita2
24. únor 2007

kdepak medík....je sice velmi zdravý, ale začnu až někdy...po roce 😉

ijetka
24. únor 2007

Medík je alergen

dashak
24. únor 2007

tak tak, medík je alergen a navíc by měl projít varem než se přidá. Takže taky složité. Čajánka jsme taky měli, konkrétně větrníčka. A je fakt, že jsem tam četla něco o laktóze a pak jsem to asi už u ostatních čajů neřešila, pač jsem myslela, že je to na jedno brdo. Malé je to celkem jedno, jak vidí flašku, tak se hned roztřese a má pusinu od ucha k uchu. Nevím, proč ji to tak jede 😀

jita2
24. únor 2007

když jsme dávali Hami čajík, tak jí taky jel, už má ráda i ten čajánek, tak jsem moc ráda, protože pití je pro kojence strašně moc důležité, tak jsem moc ráda, že dá během dne hodně tekutin 🙂

ijetka
24. únor 2007

Ten můj ferda se může strhat po šťávách, ale s tím čajem kulháme.
No každý lok je ůspěch, snad se to naučí jako příkrmy 😅
Zjistila jsem že mít děcko je o trpělivosti a tý mám nedostatek, musím se to naučit ale moc mi to nejde 😠

jita2
25. únor 2007

ijetka,
to jsme na tom podobně.... třeba když v noci nechtěla spát, byl nějakej problém, no já jsem byla tak nervní, že malá to na mě poznala a nechtěla se ode mě nechat chovat, jak byla i ona rozrušená a jak ji vzal manžel, s tím svým klídkem, okamžitě se uklidnila...teď vím, že je malá, že za nic nemůže, ale až bude větší, mám strach ze své netrpělivosti..stejně jak jsem byla všelijak netrpělivá ke svým synovcům a neteřím ☹ (mám 3 starší ségry 😅 )

Jo...a ta kaše bez cukru je MILUPA...psal to jeden doktor 😉

carodkaa
25. únor 2007

Jita2-a ta Milupa je mlecna?Nebo to ni musis pridavat mleko?

ijetka
25. únor 2007

Doufám, že bude i bez lepku

carodkaa
25. únor 2007

ja mu ji koupim protoze jak zacal jist vecer kase tak hrozne ztloustnul 😝