Jaký čaj dáváte miminkům?

vilca
23. únor 2007

Ahoj holky, omlouvám se, jestli se to už někde probíralo, ale zajímalo by mě, jaký čajík dáváte mimískům. Malá moc čaj nechce, dostanu do ní denně asi tak 50 ml. Koupila jsem jí HIPP a Hami, ale teď jsem slyšela o kamarádky, že jí lékárnice tyhle čaje nedoporučila, protože obsahují až 60% cukru... 😒

ijetka
27. únor 2007

Kupuju mu od Hami a Hippu, všechny možný příchutě, švestky, hrušku, jablíčka, heřmánek fenikl jablko, meruňkovou....

jita2
27. únor 2007

dashak,
to je mooc dobrý, že ti tak malá miluje čaj, já jsem ráda, že i naše malá si na čajíky zvykla..ale ještě jsme nezkoušeli žádný ovocný, dáváš i ovocné čaje?

dashak
27. únor 2007

jita2 zatím dávám fenyklové nebo od Hami pro celkovou pohodu. Ovocný jsem eče nezkoušela. Ale já ji toho dávám třeba do 2dcl jen 1lžičku, bo to by fakt byla samý cukr a i doktorka říkala, že pak ten čaj mají něco jak bonbonek a chcou furt cucat.

V neděli jsme byli v Polsku a tam měli čaje Hipp v akci a vyšly na 58kč, tak jsem vzala hned 4, fenyklové a taky nějaké ty "pohodové" 😅

jita2
27. únor 2007

Tak to pijeme i my, zatím jen pořád fenyklový, tak to je dobré, když jí to dáváš takhle slabé 😉

ijetka
27. únor 2007

No já jsem zvědavá kdy začnou chutnat feríkovi
To je pořád cecek, nebo šťáva 😅

jita2
27. únor 2007

cecek 😀 😀 😀

ijetka
27. únor 2007

No fakt 😀 😀
Nevím jak to udělat aby mu zachutnali, asi čekat trpělivě 😠

jita2
27. únor 2007

no vidíš, co já bych dala za cecek plný mlíka 😀 ☹

raculka
27. únor 2007

Tak vám holky díky,asi teda ten termoobal nemá cenu kupovat.
No jinak jsem myslela,že bych si odstříkala svoje mlíčko do flašky ( kdybych šla třeba do města,na nákup abych se nemusela brzo vracet kvůli kojení - prostě nerada kojím na veřejnosti).Zatím jiné pití nedávám (dle Dr není potřeba?..),takže až mu budu dělat čajíky,tak to asi vyřeším to termoskou- jak píše jita 🙂
Já jen že jsem ty termoobaly viděla hodně prodávat,tak jsem myslela,že by to třeba mohlo být fajn. 😒
dashak-to ohřívání v autě je fajn,ale já autem po městě nejezdím,takže by to byl zbytečný luxus 😀
ijetka- tak to sis užila výlet, co.... 😉

carodkaa
28. únor 2007

RAculka-to je fajn ze furt takhle pekne kojite 😉 Ja davam je obcas trochu prevareny kojenecky vody,ta mu chutna.Cajik sackovy jsem dala zatim 1x,jinak taky kojime.A kdy mate zacit s temi prikrmy?

jita2
28. únor 2007

raculka,
stejně jsem si tenkrát ten termoobal koupila, ale i další nevýhoda, mám takový ty širší flašky, aby si je mohla sama malá držet, jak mají veprostřed tu díru a ty se stejně do toho obalu nevlezou ☹ , takže ta termoska mi řeší všechno.. 😉

raculka
28. únor 2007

carodkaa- taky jsem ráda,že mám pořád mlíčko,když si vzpomenu na ty začátky,kdy na začátku mlíčko nebylo skoro vůbec...ani bych nevěřila,že budeme takhle pěkně kojit 😉 . Do poradny jdeme za týden,takže tam už určitě dostanu pokyny a už chci sama začít přikrmovat,myslím,že už je na to čas.Pak vám budu referovat,jak to u nás vypadá s papáním 🙂. Je fajn,že ti malej pije vodu,asi je lepší nezkoušet hned sladký čaje,aby si nezvykl na tu chuť, ne ?? Takže zatím nedáváš šťávičky nebo ty sladké čaje vůbec?
jita2- tak to já zatím mám jen ty malý lahvičky,zatím jsem je skoro nepotřebovala,tak jsem ráda,že jsem těch malejch dudlíků ani moc nenakoupila,bylo by to zbytečný 😉

carodkaa
28. únor 2007

Raculka-jsem na vas zvedava jak to bude malymu chutnat,musis dat vedet 😉 jinak stavicku ani sladkej caj nemel nikdy,prijde mi to zbytecny davat kdyz mu jede ta voda 😀 Ale i te vypije tak 50ml,vic ani nechce snazim se ho misto piti radsi kojit.

jita2
28. únor 2007

carodkaa,
no když ještě kojíš, tak ta voda není tolik zapotřebí, to já na UM dávám daleko více čaje, páč nemám žádné přední mléko na žízeň 😀 ☹

carodkaa
28. únor 2007

Jita2-noto je jasny kdyz jste na UM je to jina situace nez u kojeni..jinak by mu stezi tech 50ml co vypije stacilo 😀

jita2
28. únor 2007

😉

raculka
1. bře 2007

carodkaa- tak to je fajn,že mu jede voda, já sama už jí nemůžu skoro pít 😅

siduska
1. bře 2007

ja svojmu mimiskovy davam ties fenyklovy, na spokojene brisko, rozne druhy ovoce od sunarek co je ä chuti jej to

jenjanka
24. srp 2008

Ahojki,jak davate ty granulovane čaje oni tam pišou že denni doporučena davka je 100ml,davate i teda vice nebo davate něco jineho?

kraste
24. srp 2008

ahoj holky, já dávám malé čajík od teekane - dětský bylinkový. Jinak pije převařenou koj. vodu.

nelasik
25. srp 2008

Ahojky, mám téměř 7 měsíčního chlapečka do 6 měsíců jsem plně kojila, i když s potížemi (rozkousané,popraskané bradavky a na nich udělané raky) Před 3 týdny jsme začali přikrmovat jí všechno a docela i hodně, alespoň se nám to zdá. Sní všeho 100-200ml, ale čaj,šťávičky ředěné i neředěné ani kojeneckou vodu nechce ani lžičkou, ani savičkou ani z hrnečku ☹ Jak jste učil pít?

jenjanka
26. srp 2008

ahojky,kolik vam vypije pul ročni mimčo

jenjanka
26. srp 2008

čaJE

kraste
26. srp 2008

ahoj holky,
nelasik: moje malá byla na flašce od 6týdnů, takže na flašku byla zvyklá, takže mi z ní pila i vodu. Ale teda na nutrilon jsem měla flašku od chicca a na vodu od aventu. V 5,5měsících jsem jí koupila hrneček na pití od baby love(od 6měs) a pila z něj dobře hned na poprvé. Je dobrý, protože má silikonový vršek+savičku,takže to není pro mimčo tvrdé. A dá se to koupit nové, takže paráda.
jenjanka: mě malá vypije celý hrneček, buď jí dávám čaj nebo převař.kojeneckou vodu.

petronilla
26. srp 2008

Mě malá vypije za celý den 50-100ml čajíku,ale většinou jen když jsme venku,moc ji tím neoblbnu,spíš chce pořád kojit.

misakulicka
27. srp 2008

náš odmítá čaj-je mu 5 měsíců a vždycky se u toho kření, pak to plive---prostě to nechce-štve mě to, že ty granulované čaje se prodávají v takových velkých dávkách---za tak velký peníze-a díte to pak nechce....

dnada
27. srp 2008

já malému dávam granulovaný fenyklový čajík jen když má žízeň,to už pak prsíčko odmítá,kojení na žízeň nefunguje ... mám flašku od aventu a cucá statečně... čajík nedávám denně a je různé kolik toho vypije,někdy 20ml jindy celou decku...co nevypije vypije maminka;) \ jo a jetě jeden poznatek,ze začátku mi taky nechtěl pít a křenil se a zjistila sem,že ten čajík musí být hodně teplý aby ho pil,vždy sem si cucla já z flašky a udělala sem to tak teplé,co sem snesla já a malej pk bumbal také... dnes už pije i vlažný 😉

zusma
27. srp 2008

Nám trvalo tak dva az tři měsíce než se naučila pít něco jiného než mlíko. Byly to krušné chvilky. A teď pije z pitka cokoliv a jakoukoliv teplotu. Dávám ji dopoledne od lerosu bylinný nebo ovocný čaj a odpoledne vodu.

misakulicka
29. srp 2008

Hurá! včera jsme vypili poprvé v životě 60ml čaje bez křenění.....koupila jsem jablíčko¨-meduňka od Hippu-tak snad už to bude dobré.