Je nutné dávat ve vedrech 2měsíčnímu dítěti ještě vodu?

blondys24
20. čer 2013

Zajimalo by me jestli je vhodne v tehle vedrech davat 2mesicnimu mimi jeste treba prevarenou vodu na doplneni tekutin nebo jestli mu kojeni staci?je spocenej,i ldyz je nahatej

pajmou
20. čer 2013

Kojeni staci.

llluckaaa
20. čer 2013

Za mě kojit - častěji a po menších dávkách. Vodu bych nedala.

eficenka
20. čer 2013

ano, kojení bohatě stačí... častěji přilož k prsu i když by si mělo jen na minutu cucnout, i když si někde venku 🙂

bonavoxa
20. čer 2013

My dávali mezi krmením vodu, čaj..a malá pak nechtela mléko. Byla nalitá, žaludek hlásil, že je plný. Takže na radu Dr. jen mléko.

koly84
20. čer 2013

Když mezi kojením dáš trošku vody,nebo čajíku,tak tím nic nezkazíš.Každopádně by kojení mělo stačit.

katyxq
20. čer 2013

Kojení stačí 🙂 - samozřejmě za předpokladu, že ty dostatečně piješ a hlavně že kojíš na požádání (klidně po hodině i míň, jak si mimčo řekne)

monyliny
20. čer 2013

Jo kojení stačí-já kojila půl roku bez přidání kapky vody nebo čaje....jak si mimčo řeklo-klidně i po půl hodinách 🙂

speedygon
20. čer 2013

Jelikož s miminkem v těch vedrech se ven nechodí-doporučuje se ráno a k večeru, když je chladněji, postačí bohatě kojení....

salomee
20. čer 2013

A na to zpocení je, podle toho, co teď pozoruji, lepší tenká prodyšná vrstvička, co pot odvede z kůže..a převlékat podle potřeby.

shel44
21. čer 2013

Ono sa vraví, že kojenie stačí, ale po novom nám už v nemocnici aj Dr. povedali, že keĎ sú skutočné horúčavy(ako boli posledné dni) pár glgov vody alebo čajíku vôbec neuškodí ;)

andelka
21. čer 2013

Obě děcka plně kojené přes léto...voda čajík nic, jen kojení. Klidně po 30minutách. A já taky pila jak duha. Zpocení jsme všichni, být nahatý nestačí, to bysme se museli svlíknout z kůže snad 😀

jemi
21. čer 2013

já dávala od 4m v horku (jako ted) i vodu, ale doktorky říkala max. 10ml na jedno napití a max 100ml za den, takže nechat ditko jen cucnout

betysek
21. čer 2013

Kojení stačí...Mám obě dcery narozené v červnu a do 6 měsíců neznaly nic jiného než kojení...🙂 Voda je zbytečná...

malinas
19. črc 2013

ahoj,mám taky holčičku 2.měsíce,řeším dnes to samé.Je teplo a naše doktorka mi řekla ,že pokud budou vysoké teploty,mohu dát převařenou vodu,nebo dět.čaj....dokonce pokud bych neměla dětský čaj,tak slabě vylouhovat klasický černý.Zatím jsem jen kojila.

??? Ale mám myšlenku v hlavně jaká voda je nakonec lepší,protože jsem chtěla dnes dát trošku napít vody,tak jsem do čisté vysterilizované savičky nalila balenou vodu,jak se má miminkům kupovat. zn.Rajec ,
Na etiketě napsáno ,že se nemusí převařovat , je nesycená a datunově nebyla prošlá.Přesto ,že na etiketě napsáno nemusíse převařovat jsem nalila určité množství vody a dala do mikrovlnky převařit.Když jsem vodu vyndala ven napadlo mě se podívat proti světlu do savičky a byla jsem udivená ,že se ve vodě udělal povlak měla jsem pocit,že je voda zakalená a i po stranách savičky se udělal šedý povlak.To samé jsem uděla s vodou jen z kohotku.....voda po převaření byla čistá jako sklo.
Nakonec jsem zase zůstala jen u kojení,protože vodu z kohotku se bojím dáti miminku vypít,když se to u tak maličkých nemá dávat a balená voda mě překvapila kvalitou.
Takže moje myšlenka je asi taková....je voda z kohoutku lepší,než balená určitě chemicky ošetřená......miminko mám první a nejedu vše podle přírůček,jen si kolikrát nevím rady jak udělat správně,aby miminko mělo vše nej.

fykyska
19. črc 2013

Co žena doktor člověk to jiný názor - MŮJ NÁZOR - KDE NENÍ VODA NENÍ ŽIVOT ! takže rozhodně dávat vodu kojeneckou někdo převařuje někdo ne záleží na mamince i miminku.. Voda z kohoutku je dobrá vždy převařená ať vesnická nebo městská.. Říká se plně kojené děti si vystačí s prsem ale voda ještě nikdy nikomu neublížila a lepší mít víc pročůraných a vyhozených plen než dítě na kapačkách z přehřátí.. a to jsem zažila i u plně kojených dětí na požádání...
Já osobně dávám fenyklový čaj a vodu od 1 týdne by se mělo dávat po troškách max 20ml denně čaje od toho měsíce dle potřeby - a voda podle potřeby ...

ivuska027
19. črc 2013

ked pocujem taku hlupost, ze kojenie staci, tak neviem, ci sa mam smiat alebo plakat. Rozhodne daj dietatu pit aj vodu. Za prve ho naucis prijmat aj ine tekutiny ako mlieko(ovsem ak mu nebudes varit cajiky a podobne hluposti) a za druhe, ako casto je "castejsie prikladat" ? Deti nemaju termoregulaciu, takze moze byt dehydrovana a ani to nemusis vediet, povedat ti to nevie. Si mama, tak trosku pohni zdravym rozumom a rozhodni sa spravne 😉

majka1976
19. črc 2013

Taky mám zkušenost, že stačí jen kojení i v těch největších vedrech. 2 měsíce je vážně moc malé miminko, tomu stačí mlíčko 🙂

consti
19. črc 2013

Nemám zatím děti, ale známou, která je z oboru porodnictví a ta říká, že vodu či čajík určitě! Zvlášť v těchto vedrech. Miminku kojení nestačí, naopak se prý pak dětem dělá nějaká vyrážka nebo co v pusince (z toho mlíka) a tak je dobré, když se jim dává ještě třeba trochu čaje. Zvlášť v těchto vedrech bych se tomu fakt nebránila, třeba jen lžičenkou dát čajík...Ale jak už tu jedna z vás psala, co člověk, to názor... 😉

evulinkab
19. črc 2013

Kojení bohatě stačí!...Protože to mlíčko, které při kojení dáváš svemu miminko, se dělí na přední mléko a zadní.To přední-čili to, které vypije jako první-je vodnaté(sama si toho všimni, že když si vymáčkneš z prsu mlíčko-nesmíš ale těsně předtím dokojit!, že je vodové, pruhlednobílé.)Tak toho mlíčko zajistí, aby mimčo nebylo dehydrované..!!!.Naopak to zadní mlíčko-bílé-miminko zasytí...
Takže maminky, které tady píšou, že mléko nestačí, tak nemají pravdu...A že se naučí podáváním čaje či vody přijímat jiné tekutiny???Tak to je také hloupost, mimčo je v prvních mesicich života přizpusobeno na kojení, tak to přiroda proste chtěla...a na jiné tekutiny má casu dost.

svoba
19. črc 2013

Kojeni staci. Zpoceni jsme vsichni.

ebsian
19. črc 2013

Kojím a kojila jsem bez příkrmů ještě před měsíce pouze 100% denní kojení v těch tropických vedrech a čajík přes tréninkový hrneček jsem podávala, nebo kojeneckou vodu ( tu nechtěla vůbec). Pokud je dítě 2 měsíce staré a výhradně kojíš, tak čaj podávat lze i stříkačkou, nebo na lžičce.. 😉 Naše malá nechtěla nikdy vzít jakoukoli lahvičku, takže jsme od 5 měsíců zkoušeli podávat tréninkový hrneček a nejvíc od těch 6. měsíců po obědě nabízím hrneček a jde to krásně!! 🙂
Teoreticky se říká, že kojené děti tekutinu navíc mít nemusí, kojí se častěji atd, v přírodě by to tak normálně bylo, ale dřív taky u nás nebyla taková tropická vedra, co jsou poslední roky.. 😉 Prostě když je nad 25st ve stínu, čajík podávám a cucne tak za den 50ml celkem i s tím, co vypije po obědě.

Ještě bych dodala, že když v létě bohužel třeba ve městě méně piji já tekutiny, tak při kojení toho má méně. To jsem vysledovala též..Takže mohlo by to stačit jen kojit, ale pitný režim ze strany matky strašně moc dodržovat..

jirijavu
19. črc 2013

Kojení zcela určitě stačí! Je pravda, že voda neublíží, ale není sebemenší důvod ji tak malému miminku dávat 😉

milmic
19. črc 2013

Kojení stačí, příroda není vůbec hloupá. 😉