• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Je pro děti vhodnější kozí nebo kravské mléko?

27. května 2013 
Mléčné výrobky a vajíčka nakupujeme na farmě u známých,ovšem vrtá nám hlavou,jestli je pro děti vhodnější kravské,nebo kozí mléko.
26. kvě 2013 v 18:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
Pro nejmenší ani jedno, pro starší asi spíš kravské...a nevím, zda by jim kozí chutnalo(já jej tedy ještě neměla, ale prý není moc dobré-ale tj individuál, jako vše)....
26. kvě 2013 v 18:38  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
náš syn (11měsíců) má nejraději ovčí jogurty,zatím moc jiných mléčných výrobků nejí...zkoušela jsem kozí jogurt ale moc nechutnal,určitě i dál budeme zkoušet kozí sýry atd. u nás jsou farmářské prodejny a kamarádka má kozí farmu a to si myslím,že je pro dítě nej....
26. kvě 2013 v 18:42  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
Kozí mléko bude určitě v menšině, jelikož ho spousta lidí ani nikdy nepilo. Tady je zajímavý článek a vše ohledně kozího mléka. Je údajně hodně podobné mateřskému. Osobně kozí mléko občas také koupím, když se dostanu na farmu, ale to je velmi málo...syn ho ještě nepil. http://www.ekokoza.cz/piju-kozi-mleko
26. kvě 2013 v 18:43  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
U nás je to tak půl napůl co kupujeme, ale kozí sýr oba milují a mléko dcerce rozhodně nevadí. Kozí je určitě vhodnější než kravské. A jen tak pro zajímavost, pro malého mám už od narození kosmetiku z kozího mléka a je naprosto super:slight_smile:
26. kvě 2013 v 18:48  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Myslím že kozí mléko má mnohem wíc plusů - například je dokázané že koza nikdy neměla rakowinu !? Býwá méně alergizující. My máme kozy a owce - takže u nás je w přednosti toto, tak doufám že to bude pak i malému chutnat
26. kvě 2013 ve 20:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
Mi osobně kozí mlíko i sýry smrdí, i když teda na stravitelnost je určitě lepší než kravské.
27. kvě 2013 v 11:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tvůj příspěvek