Je pro děti vhodnější kozí nebo kravské mléko?

stepak
26. kvě 2013

Mléčné výrobky a vajíčka nakupujeme na farmě u známých,ovšem vrtá nám hlavou,jestli je pro děti vhodnější kravské,nebo kozí mléko.

speedygon
26. kvě 2013

Pro nejmenší ani jedno, pro starší asi spíš kravské...a nevím, zda by jim kozí chutnalo(já jej tedy ještě neměla, ale prý není moc dobré-ale tj individuál, jako vše)....

petrajavor
26. kvě 2013

náš syn (11měsíců) má nejraději ovčí jogurty,zatím moc jiných mléčných výrobků nejí...zkoušela jsem kozí jogurt ale moc nechutnal,určitě i dál budeme zkoušet kozí sýry atd. u nás jsou farmářské prodejny a kamarádka má kozí farmu a to si myslím,že je pro dítě nej....

kikimaruska
26. kvě 2013

Kozí mléko bude určitě v menšině, jelikož ho spousta lidí ani nikdy nepilo. Tady je zajímavý článek a vše ohledně kozího mléka. Je údajně hodně podobné mateřskému. Osobně kozí mléko občas také koupím, když se dostanu na farmu, ale to je velmi málo...syn ho ještě nepil. http://www.ekokoza.cz/piju-kozi-mleko

vendullka
26. kvě 2013

U nás je to tak půl napůl co kupujeme, ale kozí sýr oba milují a mléko dcerce rozhodně nevadí. Kozí je určitě vhodnější než kravské. A jen tak pro zajímavost, pro malého mám už od narození kosmetiku z kozího mléka a je naprosto super🙂

ange_de_la_morte
26. kvě 2013

Myslím že kozí mléko má mnohem wíc plusů - například je dokázané že koza nikdy neměla rakowinu !? Býwá méně alergizující. My máme kozy a owce - takže u nás je w přednosti toto, tak doufám že to bude pak i malému chutnat

petrajurinova
27. kvě 2013

Mi osobně kozí mlíko i sýry smrdí, i když teda na stravitelnost je určitě lepší než kravské.