Kde v Praze seženeme kojeneckou vodu?

jindri
6. kvě 2009

Ahoj, marně sháníme kojeneckou vodu. Sjezdili jsme několik obchodů (Interspar, Tesco, Albert, Billa) v různých částech Prahy a nikde ji nemají. Doteď jsme kupovali Fromin a v Intersparu nám řekli, že už jí nedostávají čtvrt roku.
Jako alternativu nám nabídli Tomu Natura, kde je i znak o vhodnosti k přípravě kojenecké stravy. Přesto bych radši kojeneckou vodu.
Pokud máte tipy, kde bychom jí sehnali. Budu ráda, díky.

sisstin
7. kvě 2009

jinak já teda vodu z kohoutku nepiju..a nenapadlo by mě to dávat dítěti..takže malej má od narození modrou Aquilu..převařovala jsem asi do 8m, ted už jenom ohřeju v mikrovlnce..mně kojenecké vody nevyhovovaly..hlavně ten Fromin, byl v tom nějakej bordel, kterej pořád ucpával savičky, takže malýmu věčně neteklo mlíčko...tak jsme přesedlali na Aquilu a spokojenost 😎

kacka.va
7. kvě 2009

no, ono když pak občas opravdu vidí, jak ty balené vody stojí půl dne na rampě za obchodem a praží na to sluníčko, tak se nedivím, že se kojenecká voda taky doporučuje převařit.
Malá zatím žádné problémy neměla, takže čaj a vařené věci, na to používám kohoutkovou, na pití jí dávám kojeneckou nepřevařenou, ale nekupuju ty velké barely, protože by to bylo dlouho otevřené.
my máme kohoutkovou vodu dobrou, ale už jsem byla i u návštěv, kde bych z té vody, co teče v kohoutku pomalu ani nevařila 😉.

andy80
7. kvě 2009

no, když máte peníze na vyhazování a chce se vám utrácet za tu samou vodu, kterou máte doma, tak vám to neberu. A jak píšete, že jsou zanesené trubky které vedou k baráku, no tak to už radši ani nekomentuju. Natočte si vodu z kohoutku doma a běžte si nechat udělat rozbor. Budete se divit, že kohoutková je daleko lepší než jakákoliv balená. A co se převařování kojenecké vody týče, tak nikomu nic nenutím, jen jsem psala, že já nepřevařovala, protože mi to řekli dvě pediatričky a potvrdili mi to v Motolské nemocnici.

jindri
autor
7. kvě 2009

lentilka: tak jsem si pročetla i tu diskusi a jsem z toho jelen ještě víc. Jasno mám, že převařovat, ale o značce balené vody mám velice mlhavo. Zatím vše hraje pro Tomu Natura.

lentilka11
7. kvě 2009

jindri, neblázni - Mařenka začíná pátý měsíc, tak jestli chceš kupovat balenou, kupuj balenou s nápisem vhodná pro kojence a víc bych to neřešila 😎 (teda akorát ten mech na dně, že 😝)

a pokud máš toho známého, tak si nech udělat rozbor kohoutkové vody, uvidíš sama..pak dej vědět, ať se něco dozvíme 🙂

kacka.va
7. kvě 2009

andy: ale minerálka není ta samá voda, kterou má každý doma, to asi máš na mysli balenou stolní vodu, což je normální stočená voda z kohoutku, která se pak prodává, ale u těch ostatních máš uvedeno, z kterého zdroje se to čerpá a to je o něčem jiném 😉

jindri
autor
7. kvě 2009

lentilka: vzdyt pisu, ze pujdu do Tomy 😉 .... jelikoz tomu rozumim jak koza petrzeli, resit to nebudu. Kazdy ma dobrou zkusenost s necim jinym, co pochvali jeden, druhy svrhne pod stul. 😉

sisstin
7. kvě 2009

tak pochybuju, že by mi doma z kohotku tekla pramenitá horská voda 😝 navíc, když ji natočim do skleničky, tak je to celý zakalený a divný..ble 🤐 , balený vody za 2,5fakt nekupuju 😅 jinak snad Aquila a podobně nikoho nemůže zruinovat 😝

lentilka11
7. kvě 2009

siss, já nevim, odkud berou vodu Pardubice, praha ze želivky a z káraného

kvalitu vody (aspoň té, co vstupuje do potrubí) by ti měli sdělit na vašich vodárnách
ale ani "výstup" nemůže odporovat vyhlášce (nebo zákonu 😕) o ochraně veřejného zdraví

už jsem tu házela link na pojednání Státního zdravotního ústavu o tom, zda "Je vododvodní voda vhodná i pro kojence?", asi to zapadlo, takže ještě jednou: http://www.vak.cz/soubory/kvalita/k.pdf
a to se týká celé republiky, teda aspoň veřejného vodovodního řadu

soanpe
7. kvě 2009

není voda jako voda

stolní-to co teče z kohoutku
minerální-vysoké množství minerálů, nevhodné pro denní pokrytí pitného režimu
pramenité
kojenecké-nejvíce kontrolované

Jinak ségra bydlí na Vinohradecha tam bych se z kohouku fááákt nenapila 😝

sisstin
7. kvě 2009

lentil: tak ona určitě závadná není 😉 ale fakt, když to natočíš..tak je to takový kalně bílý..a pak se to postupem času usazuje dole...my fakt z kohoutku jen vaříme..a pro malýho, když vařime, tak taky z tý Aquily 😉

holly1
7. kvě 2009

můžu se zeptat, převařujete ještě kojeneckou vodu před použítím??? Píše se na ní, že se nemusí...

romcatko
7. kvě 2009

ahojky, nečetla jsem celou diskusy. Ale místo FROMINU je teĎ ANNA - myslím, že je tam i stejná fotka mimina. A kupuji vlastně jen v lékárně - tam mám i záruku, že ji správně skladují.

cerstvamama
7. kvě 2009

romcatko
a mas zaruku, ze se to dobre skladuje nez se to dostane do lekarny?

😉

vrana
7. kvě 2009

ahoj, my jsme kupovali fromin a teď kupujeme v Penny za barákem kojeneckou vodu Horský pramen. Jinak v lékárně by koj. vodu taky měli mít, ale nemusí ti prodat celý karton, aspoň u nás prodají max. 2 ks.

Ad převařování, převařuju ji vždycky a to z důvodu a) nevím kde a jak ji skladovali b) se doporučuje převařit kojeneckou vodu, pokud ji do 24 hodin po otevření nespotřebujete, což teda nespotřebuju, protože lahev má 2 l

V nejbližší době začnu doma vařit kohoutkovou, sami ji taky pijeme. Takže kojo voda zůstane pouze na cesty a na chalupu. 😉

soanpe
7. kvě 2009

s tím skladováním , vlékarně ji možná skladují dobře, ale před tím je někde v meziskladu, cestuje na kamionech ...
takže převařuju 😉

meri
7. kvě 2009

Nám doktorka doporučila od 6m Dobrou vodu, že je nejlepší, protože obsahuje potřebný fluor. A převařit.

miskastehlikova
7. kvě 2009

jindri : a od 4 měsíce se už nemusí kojenecká voda převařovat

holly1
7. kvě 2009

a když načnu flašku a skladuji ji v lednici, do jaké doby se musí spotřebovat?

elliott
8. kvě 2009

Ahojky, souhlasím naprosto s petkou...
onehdy jsem poslouchala rádio,a mluvil tam nějaký pán-tuším že pracoval v laborce(chemik) a ten říkal, že kupovat balenou vodu je naprostý nesmysl,a tahání peněz z lidí. Prostože balená voda projde pouze 1 kontrolou - než jí stočí do pet flašky a dál už se o ni nikdo nezajímá, kde jí obchodníci skladujou. Naopak voda z vodovodu je kontrolována průběžně, několikrát za den. A ještě k tomu - je to za pár korun. Když jsem byla malá ( je mi 34) tak žádná balená voda nebyla a pili jsme v vodu se šťávou a nikdy v životě jsme z toho nebyli nemocní... 😀
Dokonce jsem někde slyšela, že i minerálky jsou pěknej "biznys" - že to je obyč. voda a s ní rozpuštěná tabletka, aby to nerlilo ...??? 😨 Tak už nevím....

elliott
8. kvě 2009

Jo jinak kupuju taky koj. vodu. Obyčejně 5 l. Fromin - nyní se to jmenuje Anna a v Bille jí mívají za 23 Kč. A nebo Horský pramen, ten mají v Plusu ( Penny), 2 l. za 12 Kč.

deathy
8. kvě 2009

Já též kupuju Horský pramen, plně kojíme, ale sem tam malý dám cucnout fenyklovýho čaje proti prdíkům, a tu decku vždycky převařuju.

jana_ul
10. čer 2015

Také jsme spokojeni s Horským pramenem - kupujeme 5litrové balení za dobrou cenu v Albertu. Zatím tedy vždy měli (ťuk, ťuk). Přibližně do 8 nebo 9 měsíců jsem ji dcerce převařovala. Kupujeme ji stále, a jsem ráda, že se nás netýkají ta sladká pitíčka - prozatím 🙂))

silvapokorna
28. čer 2015
Uživatel silvapokorna je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od silvapokorna.

Taky doporučuji Horský pramen, velké balení je navíc cenově výhodné. Doporučuji kupovat v Albertu, nedávno na tuto vodu zvýhodnili cenu.

santna
8. zář 2015

asi v každém obchodě. dobrá voda, je kojenecká, toma natura je kojenecká. stačí se podívat na etikety n aobalu.

hojda
8. zář 2015

Myslím, že zrovna horský pramen ve srovnání kojeneckých vod nedopadl nejlépe, myslím, že nejlépe Toma, pokud si to dobře pamatuju.