Kdy se dává pít kojeným dětem?

rrk
13. zář 2011

Chtěla jsem se zeptat jak to je s pitím u kojených dětí, kdy se jim má dávat pití, že už nestačí to z kojení. Je to hned jak začnou mít příkrmy? Děkuji

mayem
13. zář 2011

@rrk Ahoj, začala jsem nabízet pití myslím v období kolem zavádění příkrmů, ale děti o něj nestály, raději to zapily od maminky 🙂 Vyzkoušej to a uvidíš sama, pokud budou chtít se napít, tak se napije, pokud ne, tak to nejspíš nepotřebuje. Taky záleží jestli příkrmem nahradíš kojení nebo ne, kdybys ho nahradila, asi by to chtělo zapít čajíkem nebo vodou 😉 Myslím si, že čaj jako "povinná výbava" se nám stal kolem 8 - 9 měsíce 🙂

rrk
autor
13. zář 2011

@mayem děkuji, zatím s příkrmem začínáme, takže ještě dokojuji a právě jsem nevěděla jak to dělat až vynechám to kojení. Taky zkusím nabídnout a uvidíme 🙂

zuzimila
15. zář 2011

Taky jsem v tom měla chaos...🙂

Některé lakt. poradkyně jsou toho názoru, že tekutiny jiné než mm stačí kolem 9. měsíce. Některé ale říkají, že vodu nabízet již s prvními příkrmy. Já začla přikrmovat, když měl malý 6 měs. a 2 dny a hned jsem začla nabízet vodu. Jasně, že toho moc nevypil, byla jsem nešťastná, moc nechtěl, tak max. 50 ml za den. Ale pak jsem v 8 měsících vynechala jedno kojení místo odpolední svačinky , dala jsem jogurt, a malý mi ted normálně vypije 150 ml, v létě , když byla ta horka, tak i 200ml. Pořád kojím, 4x / 24 hodin ( 3 kojo ve dne a jedno v noci ). Pít mu dávám z hrníčku s pítkem, ne cumel. Umí pít z kapajícího i nekapajícícho 🙂
@rrk

rrk
autor
15. zář 2011

@zuzimila děkuju, budu zkoušet dávat a určitě něco vypije 🙂

zuzimila
15. zář 2011

@rrk Určitě, nebojte 🙂