Kedy ste bábätkám začaly dávať na pitie vodu?

rimmel
3. lis 2009

pardon ak uz tu taka tema je , pripadne ma nasmerujte ale chcela by som sa spytat kedy ste svojim babatkam zacali davat ine tekutiny na pitie ako materske mliecko...ja planujem pockat do jedneho roka nakolko MM je 88% voda takze nevidim dovod davat navyse teraz..ci mylim sa? dakujem za reakcie.

aleachim
9. lis 2009

souhlasím s kutcher, chtěla znát i jiný názor, nebyla si i tak jistá, tak se zeptala doktorky a napsala výsledek - právě pro ty, které řeší stejný problém. Myslím, že to napsala naprosto jasně. MM stačí, ale musí ho být dostatek. Nechápu tedy proč máte opět potřebu to zpochybňovat.

kutcher
9. lis 2009

aleachim: vezmes si me? :D mmch

aleachim
9. lis 2009

😀 😀 😀

aponchie
9. lis 2009

jako v roce neni zavislak jeste ne??me mala v roce prokojila celou noc pac ji lezly zuby takze zuzlala v mem spanku ani nevim jen sem se budila s kozou ven a pres den mela v roce rano kojo v posteli pak do pul hodky jidlo pac je nenazrata jedna jak druha pak dopo neco malo s presnidavky opet kojo obed kojo svacina kojo vecere kase nutros a kojo a tak to slo do roka a pul to je jeste buclonek malickatej az bude mit rok a pul tak uz to zacnu resit ,ale v roce ee..nicmene ja se priznam,ze jsem ji kolem toho 8-12mesice zacala davat do kocarku v mezicasech vodu a pila to

sicinka
9. lis 2009

ahoj moje zkusenost je takova,ze jsem na po zavedení kase na noc nepodávala zadne tekutiny - ona se dela ze 100 ml mleka a 100 ml vody tak jsem myslela ze to staci¨. A moje mimco ktere do te doby kakalo nekolikrat denne si najednou nedoslo 4 dny. Melo to postupnej nabeh, tak mi to hned nedoslo. Sla jsem do lekarny pro probiotika a tam se me pani ptala jaky mu davam caj. A ja ze zadnej ze je plne kojenej jen mu vlastne vecer to mleko zahustuji kasi. No a doporucila mi to nejprve zkusit s feniklovym cajem a Dadovi se brzo ulevilo a hlavne se mi v noci budi jen jednou ne nekolikrat. Takze u nas mu ty tekutiny z kojeni zjevne nestacili a mel pak v noci zizen. Asi hodne zalezi na mimcu ale me vypije bez problemu tak 200 ml vody nebo neslazeneho caje, vylucovani mu funguje lepe a zatim ho piti i bavi ma flasku s ouskama tak si ji drzi sam a je to zase jina zabava 🙂 pro nej.

sicinka
9. lis 2009

Jinak já mám mléka dost a prcek ho vytáhnul kolem 200 ml na jedno kojení. Takže asi měl opravdu žízen. Pravda je že pokud bych kojila kažždou hodinu, tak by mu to vyhovovalo, ale na to já popravde nemám a myslím že čistá voda ničemu nevadí 🙂

lamarika
9. lis 2009

Tak já jsem se dočetla v brožuře, kterou mi dala doktorka, ža bych měla dávat malýmu pít od doby kdy se začíná s příkrmama. Pití by mělo následovat po krmení aby se postupně dítko snáz odnaučilo vynechat mléčnou dávku a nahradit jí pouze příkrmem, které zapije vodou nebo čajem.

Náš malej z dudlu pít neumí, jen ho tak kouše, takže to má spíš na hraní. S hrníčku sice pít umí, ale nechci přeskakovat etapy a myslím si, že pití z dudlíku je praktičtější pak i třeba na procházky. Po krmení mu stejně dávám ještě cucnout mlíčka. . . 😅 Kojení asi odbouráme hodně pozdě a nijak mi to nevadí. Dávat mu pít po krmení budu zkoušet pořád, ale myslím, že to ještě hoooodně dlouho nebude mít jinej výsledek, než ten, že si malej vyhraje a bude celej mokrej 😀

aleachim
10. lis 2009

lamarika, klidně mu dávej pít z hrnečku a dudlík vynech. Laktační poradkyně mi říkala, že jestli malé neumí pít z lahvičky s dudlíkem, ať dám hrneček, že je to lepší a nebudu ji pak zase muset přeučovat na hrnek.

lamarika
10. lis 2009

aleachim: děkuju, já si pořád říkala, že by se to měl naučit, ale když i laktační poradkyně říká, že to není problém, tak to zabalím. Bude to mít sice jednu nevýhodu a to, že v kočárku se sám nenapije, ale nevadí 😉

rimmel
autor
10. lis 2009

dnes som skusila MM z hrnceku a maly polku vypil a polka sa vyliala :D

shaula
10. lis 2009

Lamarika - taky si myslím, že je nesmysl ho zbytečně učit na lahev, obzvlášť když ji nechce 😉 Navíc podle mě je rozhodně praktičtější děti rovnou učit, že voda se pije z hrnečku. A on ti už v 6 měsících pije z normálního hrnečku? 😕 Tak to je dobrý, my máme stále s pítkem, ale tam to zase není problém i na procházce v kočárku 😀

lamarika
10. lis 2009

shaula: Když on malej ani nedudlá, tak asi ani neví co s tím dudlíkem na lahvi. Bere to prostě jako supr hračku z který občas něco vyteče 😅 Někdy jsem musela dát malýho na tři hoďky z ruky a on tak dlouho bez mlika nevydržel (a stále nevydrží 😅 ), tak jsem musela odstříkat. Z lahve jsem nechtěla aby pil, měla jsem strach kvůli kojení. Takže jsem mu dávala rovnou z hrníčku a on to moc pěkně srká. Musím ho držet, protože by si ho na sebe celej vyklopil, ale pije z něj moc pěkně. Koupila jsem mu ten kouzelnej hrneček od Avetu, tak se třeba z něj naučí někdy časem pít, že by alespoň v tom kočárku z toho pil 😉