Kedy ste bábätkám začaly dávať na pitie vodu?

rimmel
3. lis 2009

pardon ak uz tu taka tema je , pripadne ma nasmerujte ale chcela by som sa spytat kedy ste svojim babatkam zacali davat ine tekutiny na pitie ako materske mliecko...ja planujem pockat do jedneho roka nakolko MM je 88% voda takze nevidim dovod davat navyse teraz..ci mylim sa? dakujem za reakcie.

ava
3. lis 2009

prave zkousim malemu dat fenykl.caj, jak bude reagovat na neco jineho nez MM. Nezajem totalni... 🙂

rimmel
autor
3. lis 2009

ava :D no mojmu som skusala vodu dat..dal si trosku ale nic moc a potom stavu z hrusky velmi chutila 🙂

shaula
3. lis 2009

Rimmel - čekat do roka je rozhodně pozdě. Kolem sedmi nebo osmi měsíců bys už dítěti měla přidávat další tekutiny, protože příkrmy tolik vody neobsahují. Takže MM celou potřebu tekutin rozhodně už potom nepokryje.

rimmel
autor
3. lis 2009

shaula dik a preco MM tu potrebu nepokryje? ked kojim vela?

shaula
3. lis 2009

Protože bys musela nakojit aspoň litr denně. Kdyby dítě bylo plně kojené, tak OK, další tekutiny nepotřebuje, ale vím z dřívějška a jiného tématu, že už dávno dáváš minimálně 3 příkrmy denně, určitě už mají hustší konzistenci, takže podle mě jsou další tekutiny už namístě. Navíc je dobré zvykat děti na pití tekutin, abys s tím později neměla problémy - našim klukům to trvalo od 7 do 11 měsíců, než se naučili více pít.

ava
3. lis 2009

no jo, hrusticka je sladoucka 🙂
myslim, ze ty tekutiny pak dost pomahaji tomu, aby se dite mohlo vykakat, bez toho by to asi moc neslo..ale kdy je optimalni je zaradit??

rimmel
autor
3. lis 2009

aha ok diki...ale potrebovat nepotrebuju teda? hlavne koli zvyku..vies ak kojim xkrat za den vela a vela tekutin ocivodne dostava dostatok plus ma dost mokrych plienok....

rimmel
autor
3. lis 2009

a litr nie..600ml myslim ze staci som kdesi citala. ale mozem sa mylit.

berenika39
3. lis 2009

V každém případě dítě s příkrmy potřebuje další tekutiny, je to asi 60-8ml na kg vody, i děti na UM mlíčku se zavedenými příkrmy musí dostat vodu, i když pijí třeba ještě dvě,tři dávky UM.

A hlavně pokud v roce dostane poprvé hrneček, bude problém dlouho, než se to naučí, bude závislé na mlíčku od tebe, jiné tekutiny nebude umět pít a než se to naučí, budeš mít starosti. Co kdyby se t laktace nějak rychle snížila, přijdeš o mlíčko (nechci tě strašit, je super že kojíš, to je jasný, ale stát se to mmůže) a pak nebude umět láhev, hrnek...roční dítě už má potřebu tekutin fakt velkou a to po lžičkách nevyřešíš.

rimmel
autor
3. lis 2009

berenika hej mas pravdu ale on vie papat z flasky a hrnek mu tiez celkom ide 🙂

berenika39
3. lis 2009

tak odvolávám, co jsem odvolala. a jak víš že umí z hrnku když mu chceš dát vodu až v roce?

radka.m.
3. lis 2009

přesně,jak píše shaula-jakmile se začne s příkrmy,tak začít podávat i jiné tekutiny,než je mléko,at už UM,nebo MM,NENÍ TO JENOM KVŮLI TOMU,ABY SI DĚTI ZVYKLI,PROTOŽE POZDĚJI S TÍM MÁ HODNĚ DĚTÍ PROBLÉM DODRŽOVAT PITNÝ REŽIM,ALE HLAVNĚ PŘÍKRMY JSOU HUSTÝ,I KDYŽ OBSAHUJÍ VODU A TO VÍCE ZATĚŽUJE LEDVINY,TAK O TO VÍCE SE LEDVINY MUSÍ PROPLACHOVAT A TAKY KOJENÉ DĚTI KDYŽ NAJEDOU na příkrmy,tak se množství vypitého mléka snižuje,když jsou zavedeny dva příkrmy,tak by tekutin mělo být už munimálně 200ml 😉

rimmel
autor
3. lis 2009

berenike uz sme skusali ze ako mu to ide 😉

rimmel
autor
3. lis 2009

ok tak zacneme s vodickou dik vsetkym za reakcie 🙂

svataterezicka
4. lis 2009

A jak dávat teda ty tekutiny? Flaškou nebo do hrníčku? My jsme zatím plně kojení, dneska jsem dávala první příkrm. Pak jsem dokojovala (snědla tak dvě lžičky). Tak nevím kdy dát ten čaj nebo vodu?

rimmel
autor
4. lis 2009

terezicka ty mas este cas..s prikrmamy si iba zacala..mliecko je stale najdolezitejsie takze koj tak ako predtym

ja stale kojim rovnake mnozstvo sa mi zda ako predtym..budem mu davat hrncek jedenkrat denne, trosku nech sa napije..zvysok dokojim. leboja fakt ze kojim strasne vela takze radsej nech ma moje mliecko akonejaku vodu. 😒

kutcher
4. lis 2009

Ja jsem na 6 mesicich davala 1. prikrmy a do 1. roka vydrzel jen na tekutinach z kojeni, pit ani nechtel, je zivym dukazem toho, ze kojene ditko do roka pit neco jineho nemusi i lekari to potvrdili, u nekojenych se to musi davat drive.

rimmel
autor
4. lis 2009

kutcher dakujem za tvoj prispevok toto iste som si aj ja myslela...a si mi to potvrdila.....len ma vzdy metie to ze ostatni maju iny nazor..🙂 tak kaslem nato teda, budem pokracovat iba v kojeni..ved ked si babo na hrncek vie zvyknut v 6mesiacoch , dokaze to aj ked bude mat rok..

ale poradim sa o tom este s lekarom pre istotu 🙂

radka.m.
4. lis 2009

kutcher-ono ne vždy to musí dopadnout tak dobře,jako u tebe 😉 ,nevím,jaký lékař ti tohle potvrdil,ale co se týká kojení,tak odborníci jsou laktační poradkyně a ty ti řeknou,že tekutiny začít podávat s prvními příkrmy,kolem 9měsíce by to mělo být nejméně 200ml,mimochodem,i u nekojených dětí,které jsou na UM není žádný rozdíl,tekutiny taky potřebují až s prvními příkrmy 😉

rimmel
autor
4. lis 2009

ja som sa nacitla dost o vode na nete a nevela nazorov bolo ze do roka nepotrebuje a ak aj chces davat tak pozor..vela vody ci inej tekutiny ako mliecka moze uskodit!...

a radka nemas pravdu je to rozsdiel ci je dieta kojene ci na UM ..MM mliecko obsahuje viac vody ako UM.

berenika39
4. lis 2009

Ale hlavně si myslím, proč nedávat vodu, proč se omezit jen na kojení, když máš pochybnosti? Jedna, dvě sklenice vody přece nemůže mít negativní dopad na nic, naopak, zvykne si, že pít je třeba....bála bych se, že pak bude pravidelné pití odmítat, nebude to znát. Do roka se děti mnohem snáz všechny tyhle dovednosti učí.....Neumím si představit, že třeba 10 měsíční dítě nepije....mléko je mléko, ale voda je pro organismus nezbytná, bez jídla vydží člověk dlouho, ale bez vody je to horší.

radka.m.
4. lis 2009

TROCHU ZASTARALÉ INFORMACE,POKUD DÍTĚ PROSPÍVÁ,STAČÍ PRVNÍ PŘÍKRMY A PITÍ OD 6MĚSÍCE A TO JAK U KOJENÝCH DĚTÍ,TAK I U DĚTÍ NA UM,pokud jsou jenom na mléce,at už mm,nebo um,nepotřebují jiné tekutiny,krom velkých veder,nebo vysokých horeček,pokud se chceš rimmel přesvědčit,najdeš to v databázi otázek a odpovědí na netu kojení,můžeš mít prostudováno a pročteno hodně,ale ne každý je odborník na dětskou výživu,a určitě ne většina dětských pediatrů,díky kterým hodně mamin předčasně a zbytečně začne třeba dokrmovat um,nebo ukončí kojení 😉

rimmel
autor
4. lis 2009

berenika ale sak MM je 88% voda nezabudaj 😉 a naozaj kojim dost.

ale co matka to nazor

este sa poradim s lekarkou co ta mi povie..ale proste ja si myslim aj z toho co som si pocitala ze vodu dieta okrem MM nepotrebuje do roka, no dat sa moze ale s mierou lebo to iba skodu moze narobit..(ak matka stale koji)

rimmel
autor
4. lis 2009

radka

POKUD DÍTĚ PROSPÍVÁ,STAČÍ PRVNÍ PŘÍKRMY A PITÍ OD 6MĚSÍCE A TO JAK U KOJENÝCH DĚTÍ,TAK I U DĚTÍ NA UM,pokud jsou jenom na mléce,at už mm,nebo um,nepotřebují jiné tekutiny,krom velkých veder,nebo vysokých horeček,

s tymto suhlasim. ja som zacala prikrmvat v 6m..chcela som pockat predsa bol precasne ale nepriberal az tak dobre ako by mohol tak mi doporucila dok.zacat 😉

radka.m.
4. lis 2009

rimmel-to nebyla reakce na dřívější příkrmy,ale na to,že je rozdíl,jestli je dítě kojené,nebo na um 😉

rimmel
autor
4. lis 2009

aha no ale aj tak si myslim ze je rozdiel s tekutinami ak je dieta na um ci na mma le mozem sa mylit 🙂

kutcher
4. lis 2009

Kdyz mas dost mlicka jak pises, tak to v poho do toho 1 roku ukojis, reknu ti to, co mi rekl i lekar: MM diteti muze stacit jako jediny prijem dulezitych zivin a tekutin do 1 roku, pak se doporucuje zacit podavat i jine tekutiny, pokud byste vsak mela dojem, ze diteti zapacha moc a je ji malo, ma seschlou nebo svrastelou kuzi nebo propadnutou fontanelu, je na miste co nejdrive diteti do tela vpravit tekutiny jiz z jineho zdroje! k tomu jen ja dodam, ze mi krasne prospival, po jinych tekutinach mi ani nevzdechl, bohate mu to stacilo a je v poradku, ted mu bude 16 mesicu, ja stale kojim a malej se naucil bez problemu pit i jine tekutiny, v lete sem tam napit dostal, ale ted na zimu bych to u mladsich 1 roku neresila a uzivala si kojeni!

radka.m.
4. lis 2009

kdyby byl rozdíl,tak by nedoporučovali i udětí na um začít s tekutinami až s prvními příkrmy 😉 jinak možná je v um ještě více vody,když si vezmu,že je třeba 120ml vodyPLUS 4ODMĚRKY,TAK TO CELÉ DÁ 130ML,A Z TOHO JE TĚCH 120ČISTÉ VODY 😉 ,TO ALE JE JENOM ČISTÁ ÚVAHA

rimmel
autor
4. lis 2009

kutcher to je super! ja som vedela ze nebude problem naucit na tekutiny..ved to je blbost ze sa nenauci :D
a inak nemyslis ze maly bude dost naviazany ne cecok? ale asi nie ze..? inak som niekde pocula ze dieta sa odstavi samo..ze ono vie kedy ten cecok uz nebude potrebovat, chciet.....ze tomu treba dat volny priebeh

radka.m.
4. lis 2009

kutcher-to teda musel být fakt odborník na kojeneckou výživu!každý odborník dětskou stravu ti toto vyvrátí,mm určitě stačí jako jediný příjem živin do 6měsíců,ale v našich zeměpisných šířkách rozhodně nestačí do roka!na to jsou výzkumy,to by jsi šla proti vědě 😀