Kedy ste bábätkám začaly dávať na pitie vodu?

rimmel
3. lis 2009

pardon ak uz tu taka tema je , pripadne ma nasmerujte ale chcela by som sa spytat kedy ste svojim babatkam zacali davat ine tekutiny na pitie ako materske mliecko...ja planujem pockat do jedneho roka nakolko MM je 88% voda takze nevidim dovod davat navyse teraz..ci mylim sa? dakujem za reakcie.

kutcher
4. lis 2009

Tak je jasne, ze az zacnes ztracet mlicko, tak to prcka postupne prestane bavit, az se odstavi, pokud nebudes chtit prestat driv ty sama, to uz byva horsi... s tou zavislosti na ceciku nemam problem, ale chce to naucit dite spat i bez cumlani - pokud pije a usne, je to ok, ale nedovol, aby si z tebe udelal cumlik, to by bys moc nepomohla - u nas je problem, ze malej nikdy nemel dudlik, a tak to na me s tim podudavanim zkousel, ale to mu nevyslo🙂

kutcher
4. lis 2009

radka.m jen abys pochopila, nemyslela jsem, ze mu to staci jako potrava to ne, to by mi dite umrelo hlady, obvzlast to moje, jen to bylo mysleno, jakoze nemusis dodavat soli, vitaminy atd., stravu neee!

aponchie
4. lis 2009

kazdopadne potrebuje vodu ikdyz kojis diky prikrmum..ja bych urco nedavala stavicky a nic sladheko viz granulkove caje ,ale prevarenou vodu nebo hodne slabej caj hermanek ze sacku

aleachim
4. lis 2009

Taky se mi to úplně nezdá. Teď jsem totiž řešila, že mi Lucka přestala úplně jíst, tak jsem volala doktroce a říkala, ať jí příkrm vždy nabídnu, aby si neodvykla úplně, protože příkrmy jsou důležité, aby měla dostatek důležitých živin s tím, že krátkodobě to nevadí.

S těma dalšíma tekutinama nevím. Lucku částečně kojí a částečně je na um a nic víc do ní nedám. Mám tak 6-7 mokrých ( a to durch) plínek, tak předpokládám, že má tekunin dost, ale stejně to zkouším.

aponchie
4. lis 2009

hlavne fakt bacha na ty sladke to ti pak vypije kybl a uz nebude chtit nic jineho

radka.m.
4. lis 2009

s tím já nesouhlasím,řekla bych,že je to úplně naopak,pokud je dítě dobrý savec a není líné tahat,tak by klidně mohlo být na mm ještě dlouho,ale jde o to,že po tom 6měsíci už nemá mm dostatek minerálů a dalších látek,aby to stačilo na zdravý vývoj dítěte,třeba železo,vápník a tak,to po 6měsíci je už potřeba daleko více,než je právě obsaženo v mm,proto se zavádějí první příkrmy,aby dítě mělo z čeho čerpat,vždyt si vem,že po roce je už mm z výživového hlediska naprosto nepotřebné pro život prcků

kutcher
4. lis 2009

radka.m. tak urcite mas pravdu, ale ono dost zalezi i na tom, jestli matka s prominutim zere jako dobytek, chodi jen do mekace a jeji jidlo je bohate akorat tak na cukry a matkou ktera basti ovoce a zeleninu a vubec se stravuje tak, aby udelala dobre telu svemu i jejiho ditete a i kdyz nejsem zastancem vitaminu v praskach, tak i to neni na skodu zbastit, k tomu si pridej rozmanitou stravu, kterou nabidnes svemu diteti a zjistis, ze v kombinaci s MM mas dite zdrave jako rybicku!

radka.m.
4. lis 2009

však ono se celkově počítá s tím,že kojící matka má vyváženou stravu,ale ani přesto živiny z mm pro dostatečný vývin nestačí

kutcher
4. lis 2009

Tak s tim se bohuzel pocita a neni tomu tak, stejne tak se pocita aj s tim, ze nebude hulit a chlastat kdyz koji a jen si precti, jak tady fnukaj ze by si daly vino a jak se jim chce kourit atd atd ja jsem sem prisla puvodne dat jen 1 nazor a uz tu skoro chatuji, mas svuj nazor a ja take, tak at zije demokracie a zakladatelka necht si vybere, co je pro ni i jeji dite nejlepsi!

aponchie
4. lis 2009

slysela jsem,ze ikdyz matka neji jak by mela tak dite si ty latky bere z ni co potrebuje vsecky a maximalne chybi ji..nebavime se samozrejme o africkem extremu probuh ..takze ikdyz ja budu jist naprd tak mala si ze me vytahne vitaminy a mineraly ktere v sobe i tak mam a me nezbude skoro nic takze sebedestrukce ..takze to neni tak,ze mamka ji mekac decko ma v sobeˇ"mekac"apod

meleri
4. lis 2009

tak já už zkouším asi 3 týden ne li dýl podávat vodu nebo umělé mléko v pohárku se "zobáčkem" a prostě NIC..max trošku vypije, ale tak dva tři hlty...jediné co jde je obyčejná sklenice, ale zase je víc politý než napitý..

nevíte odkdy děti pijou jako dospělí ze skleničky?

jinak s tou stravou, ruku na srdce, kdo občas neujede a ne..ere nějakou tu nezdravost! 😅

janula84
4. lis 2009

ahoj holky, tak já jsem mallýho "učila" od ukončeného prvního týdne na flašku... dělala jsem mu fenyklový čaj, i když jsem 5 měsíců plně kojila.. vždycky si jen "cucl",nelila jsem do něj litry. Teď už kojím jen v noci, tak přes den pijeme čajíčky a dnes jsem mu poprvé dala pit z flašky s "pítkem". Ono jen kojit je fajn a upřímně je to i pohodlné, teplota mlíčka je akorát... Jen jsem se bála, aby fakt nebyl jen závislý na tom prsu a nic jiného nechtěl, protože když jsou příkrmy, tak ho přece pak nemůžu ještě fest dokojit... to by se přejedl,ne? 😕
A je i fakt, že dítě si řekne samo, že už nechce prso, ale znám jednoho klučinu, kterej se ještě v 5ti letech sápal mámě po prsu a to už mi přijde divné...

kutcher
4. lis 2009

Tak v 5 letech uz to podle me neni normalni, ale je to kazdyho vec... a co se tyka predesleho nazoru, tak ja nepsala, ze nikdo nesmi ujet nebo tak, ale znam par maminek, ktere misto toho, aby uvarily nebo si aspon zasly do jidelny obedvaji v mekaci, proto jsem tu to tak tvrde napsala!

berenika39
4. lis 2009

Je to tak jak píše aponchie, mm má optimální složení bez ohledu na stravu maminky, přizpůsobuje se, ale po půl roce je nedostačující z hlediska výživy - jen samotné. Jinak kojení i potom je samozřejmě v poho, jen se musí doplnit jídlem a pitím. Takže jsme u otázky. Čekat do roka s pitím je blbost.

rimmel
autor
4. lis 2009

tak co mam davat vodu ci nie? a kolko? a ake ine napoje okrem vody? cerstve ovocne stavy?

soanpe
4. lis 2009

souhlas s berenikou a apon
s příkrmy klesá příjem MM a tudíž i tekutin

meleri
avent hrne,nuk,nuby... -neúspěch 😠 takových peněz jsem vyhodila

jediný, co Sofí akceptuje je pítko Canpol kolekce Balonek.
sada s lahvičkou 250ml + pítko od 6m silikonové + pítko od 12m tvrdší + ouška k držení vyjde na 160,-

berenika39
4. lis 2009

ježišmarjá rimmel, když bude mít žízeň, tak jí dej napít. tečka. ale nenechávej jí do roka žíznít.

Vodu, vodu vodu. Když neude chtít, naředěné štávy, dávám 1:10.

rimmel
autor
4. lis 2009

berenika ale sak ked tak vela kojim on nebyva smadny a ked je dajme tomu smadny preco uprednostnit vodupred mojim mliekom? 😨

rimmel
autor
4. lis 2009

soanpe to mas pravdu ze klesa prijem tekutin ale fakt pri mojom sa mi zda ako keby som ho kojila tak isto casto ako pred zavedenim prikrmu..plus v noci sa budi milionkrat a potrebuje cecok a vzdy sa aj pri tom napije..cez den kojim aspon 10krat.

rimmel
autor
4. lis 2009

sorry asi vam pripadamblba ale ja fakt neviem co je spravne

pojdem sa radsej poradit s doktorkou.

berenika39
4. lis 2009

jééé, ale ted se moc omlouvám, já ti udělala z kluka holčinu....to jsem nechtěla. O blbosti nemluv, je v tom někdy hokej, těch rad je tolik, zeptej se mudry, a pak dej vědět.

pilotkaanetka
5. lis 2009

já malou krmím nutrilonem a dávám jí ještě fenyklový čaj na prdíky a moc jí chutná 🙂

rimmel
autor
5. lis 2009

berenika v pohode stava sa 😉

v pondelok pojdem k doki a spytam sa a potom dam vediet :D

kutcher
5. lis 2009

rimmel, presne tak, zeptej se na to dr urcite poradi, jen chci jeste podotknout, podat diteti do roka piti prece spatne neni, jen ono neni kojeni jako kojeni.. spousta maminek kdyz poda 1. prikrm, tak ma mene a mene mleka, ja to mela presne jako ty, kojila jsem horem dolem, a proto lekar nevidel problem v tom, ze nepodavam jine tekutiny, je to jen o tom, ze muzes kojit i celkem casto, coz je mnoha maminkam uz nevyhovuje, nikdo nerikal, ze malemu nemuzes dat napit, ale z vlastni zkusenosti vim, ze kdyz diteti mlicko staci, tak jiny tekutiny ani nechce a ze ma malo tekutin, to prece poznas, telo je jak vodovodni potrubi, kdyz ti zavrou prisun vody, tak ti na druhe strane taky nic nepotece!😀

shaula
5. lis 2009

Kutcher - nemůžu tak úplně souhlasit s tím, že nedostatek tekutin poznáš. Poznáš až dehydrataci, a to je už trochu pozdě 😉 Málo tekutin se projeví např. na pozdější špatné funkci ledvin apod.

kutcher
5. lis 2009

Tak dehydratace uz je fakt problem, ale prece staci, aby dite cely den poradne nepilo a uz ma mene procurane plenky o propadnute fontanele, tvrde stolici a seschle kuzi se tu nebavim, to curani je vzdy 1. ukazatelem toho, ze neco neni ok!

aponchie
5. lis 2009

ja nic nedavam ani tu vodu pac nema ukonceny 6mesic jeste kojim co dve hodky a jedno vytahnuti je 120-150ml mam ju zvazenou pred a po a cumela sem jak pero a to prosim za 2minuty a to se u toho este odvraci cumi vsude mozne trha me a prska u toho ma silnej tah uz a davam u obeda par lzicek prvni lzicky stejne se dokoji potom naplno i ji to tece pusou ven ona je desna hlta vsecko a moc

aleachim
5. lis 2009

já si hlavně myslím, že dítě dá vědět, že má žízeň. Já dle rad z koníka měla pocit, že malá pije málo a tak jsem ji furt dávala pít. Nechtěla to a tak to vypadalo tak, že jsem jí dala vodu nebo čaj, vyteklo jí to pusou a byla mokrá, převlékla jsem jí a zas na novo. Když prostě nechce, (asi nemá žízeň) tak to do ní prostě nedostanu. Dokrorka říkala, že je to zdravá veselá holčička, které nic nechybí, tak ať to nechám na ní.

radka.m.
5. lis 2009

já si teda nemyslím,že dítě dá vědět,když má žízen,maximálně dá vědět,když má hlad,ale vemte si,že kolikrát musíte honit i velké děti,aby pili,pili...kolik mamin už tady psalo,že kdyby to nechalo na dětech,tak umřou dávno žízní,když je třeba dítě nemocné,tak vám lékaři řeknou,jídlo nenutit,ale pití třeba i násilím,tím neříkám,že zdravým dětem rvát vodu násilím,ale určitě není na škodu to zkoušet a znovu zkoušet a ne si myslet,že až mu bude rok,tak najednou sám od sebe vypije litr vody,vždyt to vidíte i ve školách,že děti mají problémy s pitným režimem ☹

aponchie
5. lis 2009

no to je fakt i vy malo urco pijete jako kazdej 😒 nebo aspon nabizet co vodu obsahuje a decko da vedet zizen jen v horku nebo po jidle behem dne malokdy