Kojím, malá má už 5 měsíců, mám jí začít dávat čaj?

nektarine
24. črc 2014

Prosím o rady, názory, zkušenosti... Malou jen kojím, vypadá spokojeně, zatím jí to stačí. Má 5 měsíců, je léto a vedro. Naše dětská dr doporučuje začít s příkrmy do dvou týdnů. Dnes jsem koupila čajík bylinkový od Hippu a pečlivě vyvařila flaštičky. Pořád se mi do toho ale moc nechce, mám i strach, aby si nezvykla na tu flašku nepřestala chtít prso... Stejně ale budu muset začít trochu už i s tím papáním.... Jak jste to měly s dětmi vy? Mám se toho bát nebo prostě vyzkoušet a neřešit to? Díky za reakce Radka

valbarka
24. črc 2014

Ahoj, já mám teď 4,5 měsíční dvojčata a pomalu začínám s kašičkou, ale jen proto, že jsou dva a cítím se strašně vyčerpaná. s prvním synem jsem začala přikrmovat kašičku až v 7.měsíci. do té doby byl plně kojen i bez čaje, vody. jen mléko. Kdyby dvojčata víc spala, asi bych ještě taky nepřikrmovala. Doufám, že se tou kašičkou trochu zasytí a uklidní,... zatím je to asi 10 dní, ale moc to nechtějí. Zkoušela jsem i sunar z lahvičky, ale lahvičku totálně bojkotují. takže krmím lžičkou. Taky jim hodně v tom horku chutnalo rýžové mléko.
myslím, že by ses neměla nechat do ničeho nutit. Ty znáš své dítě nejlépe a ty poznáš, jestli má hlad, žízeň a jak se cítíš ty i ona. Pokud je tedy zcela zdravá a BEZ lékařských omezení. Do toho bych se neodvážila kecat. No držím palce, takové rozhodnutí je vždy a jen na matce.

terezapetrova
24. črc 2014

ja davala prevarenou vodu ke kojeni asi az s prikrmy,ktere uplne staci az od 6-teho mesice. Ale je pravda, ze nam bylo pul roku v zime. Co mysli Vase Mudr prvnimi prikrmy? Kase, zeleninkove a další prikrmy? Co se tyka piti vseobecne jestli chces nadále "dost" kojit flasku bych nedavala, třeba jinou tekutinuje po lzickach, myslim, ze by to mělo stacit i ve vedrech. ikdyz zalezi synka jsem kojila od narozeni + i lahev mel asi od 14 dne života protože v ni musel dostavat leky, jinak to tehdy neslo a spatny vliv na kojeni to nemelo, v te lahvice mel vždy minimum tekutiny. Snad jsem malinko pomohla 😒

iluss
24. črc 2014

Já jsem začla s vodou nebo čajíky jakmile jsme začli s příkrmy. U dcerky v šesti měsících, u syna v pěti měsících. Oba dva jsem dlouho kojila. Dcerku 13 měsíců, syna přes dva roky. A vůbec jim nevadilo, že do toho pili čaj nebo vodu z flašky, kvůli tomu se neodstaví, neboj 😉

katyxq
24. črc 2014

pokud chceš začít nabízet pití, stačí obyč voda (dokonce je vhodnější jak čaj), z normálního hrnku a až začneš s příkrmy, ale beztak tomu moc ze začátku nedá (a je to normální) - klasická láhev vysoce oravděpodobně naruší kojení (i když ze začátku to nemusí být poznat, často ale dřív nebo později k bojkotu kojení dojde, třeba v 9 měsících, v roce) a přes různá pítka dítě potřeba učit není. Naše malá si obyč malý porcelánovy hrnek v roce pak už držela naprosto sama 🙂.
https://www.modrykonik.cz/zavadeni-detskych-pri...

olusenka
24. črc 2014

u syna jsem se držela doporučení plně kojit, i ve vedrech měl jen mateřské mléko, žádné další tekutiny . Přikrmovat jsem začala na 6 měsících, začala jsem podávat pouze vodu po příkrmu a po lžičkách, flašku jsem doma měla, ale nepoužila. Jednou jsem to zkusila, ale flašku nechtěl a já nakonec byla ráda. Později jsem zkusila netekoucí hrneček a dávala hlavně vodu.
Teď u druhého dítěte podávám pití nejen po příkrmu, ale i mezi jídly, ale ne klasickou lahví s dudlíkem ale zase netekoucím hrnečkem pro děti od 6měs., většinou tam má vodu (tak z 90%), občas vodu s kojen.ovoc. šťávou, sem tam čaj ovocno-bylinný kojenecký. Pořád kojím. Ale už je jí 11měs. Dceru jsem také plně kojila do 6měs. a s jinými tekutinami jsem začínala opatrně, pomalu.
Říká se, že kojeným dětem mateřské mléko stačí ( ve vedrech), není potřeba doplňovat ve velkém jiné tekutiny, max. trochu vody po jídle po lžičkách. Rady jsem čerpala od laktační poradkyně z www.kojeni.net . Je tam sekce i o Příkrmech, dost povedená, z té jsem čerpala nejvíc.

cervena_vila
25. črc 2014

Záleží na dítěti. Natahuje se po hrnečku, když piješ? Strká ti ruce do jídla? Cpe si do pusy "zakázané věci"? Tak to zkus. Je jí úplně jedno, co máš na stole? Tak to máš asi ještě na pár týdnů volno od vaření mrkviček 😉
A kdyby tě doktorka moc tlačila, pořád jí můžeš říkat: "ano, zkoušíme" a dělat si to po svém.

pavlusa01
25. črc 2014

Jestli ještě nechcete dávat pít kvůli lahvičce ,tak nemusíte,malá je kojená a to jí stačí,a jestli jí chcete dát čajík,tak jí ho dávejte třeba po lžičkách....Kojené děti mohou začít s příkrmy od ukončeného šestého měsíce,tak do té doby počkejte a pak prodávají na pití hrnečky, určené pro děti od šesti měsíců, tak jí pak dávejte pít z nich.Ale sama za sebe mohu říct,že by to problém neměl být,dejte jí savičku a nejmenší dírkou,aby se namáhala a neměl by být problém.......a já kojila a dokrmovala a nebyl to problém.....🙂

elielizabeth
25. črc 2014

Obě naše děti pily čajíky od prvního až druhého týdne. Dcerce jsem vařila příkrmy už od 5. měsíce, ale u syna se chystám teprve teď. On je totiž mamčina dupa, co zbožňuje prso 😀 Příkrmy dostávali ze lžičky a čaj či kaši z flašky a kojení nám to nenarušilo nijak. A to dokonce u syna odstříkávám, aby mohla krmit i sestřička 🙂

radushka1
25. črc 2014

Rady, ono většinou mm stačí, ale pokud budou veliké hice, zkus místo čajíku převařenou koj. vodu, já jí tehdá dala čajík a nechtěla prso, až s řevem ho po půl dnu vzala na milost. Ale nebylo to flaškou, ale tím,ž e kor ty hippácké jsou sladké a to víš, že dítka jsou vybíravá. A s příkrmy jsem na doporučení doktorky začala na konci 6 měsíce, po pravdě nic nám neuteklo. Malé mm stačilo.

andelka
25. črc 2014

Nedávala jsem nic, děti byly plně kojené právě přes léto. Později jsem zkoušela různé pítka a hrnečky, nabízet, vodu..a stejně se rozpili až když se přes den hodně zkrouhlo kojení. Dokud bylo během 24h aspoň 4x, tak nebyla šance, aby něco jiného pili. Od odstavení zhruba v 1 roce pili všechno a ze všeho.
Zkusila bych nabízet od příkrmů (ale nehrotit, řeší se to většinou až když počet příkrmů stoupne nad 3 denně), jen zkoušet, buď se časem chytne, nebo až později. Nedávala bych flašku, ale už nějaký hrneček, nebo zkusit po lžičce.