Kolik by mělo vypít 7mi měsíční miminko?

xixao
13. lis 2009

Ahoj, mám obavu, že moje dcera pije hrozně málo. Je kojená, kojím snad co 2h,ale poslední dobou se třeba jen přisaje a po chvíli pustí, moc nemá zájem. Pokusy dát jí UM, čaj, vodu - z flašky, láhve - odmítá. Kromě MM už docela jí- ovocné přesnídávky, masozeleninu, bílý jogurt a mléčnou kaši. Na obale od UM čtu, že by dítě v tomot věku mělo vypít tak litr mlíka. To nemá ani náhodou. Jako s tím máte zkušenost? Kolik Vám děti vypily - pijí? Znáte nějaké fígle? Díky 😉

rimmel
13. lis 2009

ahoj ja tiez iba kojim ,, na prikrmoch sme uz dva mesiace...a tiez ma napada ze ci ten liter resp 800ml vypije a to je to s kojenim,,,,nikdy nebudeme vediet kolko babatko vypije..ja napr mam s odsavanim problem,nikdy som viac ako 50-60ml odsat nevedela a to fakt ze horko tazko! a pritom mi 6mesiacov krasne priberal a bol iba kojeny 😉 ak nema zaujem o prso, urcite nebude mat o flasu ci ine tekutiny takze to mas za jedno...

ja osobne si myslim ze ma dostatok tekutin, inak by pila ale to je iba moj laicky nazor...figle nepoznam, kojim tiez cca kazdu hodku dve..nastastie moj k uspatiu potrebuje mliecko ci v noci ci cez den, a po zobudeni dakedy tiez..potom pocas dna hocijako ma napadne, ponuknem, vacsinou si zobere, niekedy nie, nic z toho nerobim, cika pekne, rastie pekne takze neboj 😉

momin
13. lis 2009

ja pridam dotaz ale trosku jiny... Kolik caje nebo vody by mel maly asi vypit? Je nekojeny a uz papame skoro vsechno....

rimmel
13. lis 2009

momin ja som pocula naroz je 100ml na kilogram 😉

rimmel
13. lis 2009

a este to som chcela povedat ze to ze niekto odsaje malo neznamena ze dieta tiez vypije malo, niektore zeny proste im to nejde odsavackou, iba babatkom 🙂

xixao
autor
13. lis 2009

Díky moc za reakce. Já mám pocit, že mám prsa fakt prázdná. S kojením mám problémy od narození dcery. Od 4m dávám na noc mléčnou kaši, neprospívala. Taky jsem jednu dobu musela odsávat (pozdní ikterus) a taky jsem toho moc neodsála. Kojím minimálně 9x za 24h, spíše častěji. V noci aspoň 2x.
JO a teda aspoň 6 pořádně nacucaných plín (nebo kolik, že se říká, že má správně být?) teda nemá. Ale ona tak 2-3x denně kadí.

rimmel
13. lis 2009

xixao akurat som zalozila novy prispevok .... ...... podobny tvojmu .... ☹

momin
13. lis 2009

Takze kdyz ma maly 9kg tam ma vypit 900ml caje za den????? 😕 😲 😕 😲

rimmel
13. lis 2009

do kelu teraz ani ja xixao neviem ci mu davam dost..tiez mam prsia prazdne ale zevraj to neni indikator, viem ze pije, preglga, plienok ma dostatok...ale teraz co mi vypil tu flasu 90ml po tom co som ho nakojila z oboch mi dava pocit ze by chcel viac ale moje prsia nemaju dostatok......dufam ze mi dakto poradi v mojom prispevku ☹

rimmel
13. lis 2009

momin prepac neviem...tak som pocula :D akurat teraz pred minutou som citla v knihe ze 600ml ma dieta vypit MLIECKA denne do 12mesiacov..(ci UM ci MM)..tak ja neviem..ja neviem niiic pomooooc 😀 😀

momin
13. lis 2009

😀 😀 😀 rimmel...

rimmel
13. lis 2009

:p :p 😀

ale fakt ja som z toho mimo a na nervy 😒 😀

momin
13. lis 2009

No ja ted z toho naseho caje taky.. 😖 Mi maly vypije tak max 200ml caje za den. A vypada to ze by fakt mel vic... 🙄

rimmel
13. lis 2009

a k tomu aj mliecko ma? lebo vies ak vypije 600ml mliecka a k tomu 200ml caja to ma podla mna habadej(dost) 🙂

momin
13. lis 2009

Mlicko ma uz jenom na snidani a to je 180 ml.Vlastne jeste v noci 120ml. Ale ja nekojim. Davam UM.

rimmel
13. lis 2009

hmm no ja nevim...asi malo? hlavne toho mliecka by podla mna mal mat viac..mliecko je potrebnejsie ako cajik..skus namiesto toho cajika dat UM a potom po jedle ponuknut vodu ci si da

rimmel
13. lis 2009

inak ja si tiez neviem ani predstavit ako mi moj vypije 800ml denne...... 😒

momin
13. lis 2009

Delam mu z mlicka jeste vecer kasi-to ma 210ml ale toho se nenapije podle me. 😒 Ja neviim.. Kde sou nejake zkusene maminy???

rimmel
13. lis 2009

ano kde ste vsetci!? 😀

sylvka
13. lis 2009

rimmel,psala jsem ti vedle 😉

mauska
13. lis 2009

Já teda nejsem zkušená ani omylem, ale vyčetla jsem v chytrých knížkách, to co píšete, tj. asi 100ml na kilo. Ale jsou to všechny tekutiny, tzn. i čaj i MM nebo UM a i voda v přesnídávce nebo příkrmu. To třeba naše Karolí v poho dá 🙂
A ještě píšou že kojené dítě nemusí až snad víc jak do roka nebo možná ještě dýl poznat žádnou jinou tekutinu, že to MM pokryje, tu potřebu.
Jestli jsou mrňata v klídku a nejeví známky dehydratace, tak bych byla klidná 🙂

rimmel
13. lis 2009

mauska diki super info a nekuknes sa prosim do mojho prispevku? ze co si myslis diki moc 🙂

momin
13. lis 2009

Ja taky dekuju.. takze se to vlastne spocitat neda.. 😅 maly vypada v pohode tak snad mu staci. 😉

xixao
autor
13. lis 2009

No já to taky beru, že by ten litr měla vypít se všemi tekutinami dohromady,ale i tak mi přijde, že tolik nevypije. Jinak teda váží podle mě necelých 9 kg.

rimmel
13. lis 2009

uz sme sa tu o tom vedla rozdebatili..xixao takze radime KOJ a ponukni poharik vodicky ci cajiku pri alebo po kazdom jedle 😉 od smadu. a hlavne KOJ! 😀

denne ma dieta mat 500-600ml mliecka a potom nasleduju dalsie tekutiny podla potreby dietata.
a ano zevraj to je 100ml na 1kg tazke TEORETICKY by tvoje babo malo vypit 900ml denne vseho vsudy(mliecko + voda ci caj) ale ak nevypije tolko nic sa nedeje!kazde babo je ine 🙂

xixao
autor
13. lis 2009

Dík 🙂