Kolik by mělo vypít kojené 10ti měsíční dítě tekutin?

kulimka
9. črc 2009

Ahoj, poradí mi někdo prosím? Kolik by mělo vypít kojené dítě tekutin kromě mléka? A myslíte si, že je vhodný Jupík Aqua-jablko?

andulka4
9. črc 2009

Já nabízela neslazený čaj a nebo vodu....většinou ale moc nechtěl (max 150ml)tak jsem jen kojila

Jupík Agua jablko je jeden z největších jedů...to dostane tak ve 3letech nejdřív

andy80
10. črc 2009

andulka: jupík aqua je jeden z největších jedů? Prosím tě, kde si to slyšela. Je to bez barviv a konzervantů, tak nevím, nevím.

kulimka: dítě by mělo vypít 100ml na 1kg váhy, tzn., že 10kg dítě by mělo vypít přibližně 1 litr tekutin denně včetně mléka. Někde tady je téma o pitném režimu, tak tam kukni, je tam toho dost.

blandik
10. črc 2009

já nevím, ale mě jsou všechna granulovaná pitíčka, štávičky z koncentrátu dost protivné. Dáváme převařenou kojeneckou vodu a čaj roibos (Dětský čaj pro běžné pití od Apotheky). Malý si na pití pořád zvyká - není to samozřejmostí - taky chce pít hlavně po lžičkách, pito mu jde jen občas a z dudlíku to tak dvakrát potáhne než zjistí, že tam není mlíko. Jsme na cca 600ml mléka denně + max tak 100ml vody + ovocné, zeleninové příkrmy (tam taky nějaká voda bude) - ale je to užitečné info s těmi 100ml/kg váhy - budem muset dodat tekutiny. Ale ta nesladká chu't pití mu nevadí, chutná mu to - jelikož ještě slazené tekutiny neochutnal.

gedgitka.a
10. črc 2009

jojo já se taky ptala dr kolik toho má můj malej vypít, když má téměř 11kg, protože vyžunkne k příkrmům 600-800ml vody ochucené malilinko šťávičkou od Hippu, trošku jsem se bála, aby si takhle malinkej nepřetěžoval ledviny, už teda nekojím minulý týden se mi malej sám odstavil i od posledních 2 nočních kojení a řekla mi taky, že asi 100ml na 1kg 😉 zkoušela jsem prvně samotnou kojenku a slabej čajík, ale to radši nepil a sosal jen trochu mlíčka při kojení, šťávule mi dr řekla ředit 2:1 vodu: šťávu dávám mu je 4:1 , že to má sotva chuť pro mě, ale on to zkousne a je spokojenej, že to není samotná voda 😀 😀 😉

boobinka
10. črc 2009
mikulka
10. črc 2009

Tak já kojím 3-5x denně a tekutin do malého moc nedostanu, tak max 150 ml za den. Ale domnívala jsem se, že by to mělo stačit. na kojeni.net píší, že při kojo 3x za den stačí 200 ml.

Ty kojíš jak často? Protože z kojení má také tekutiny.

kulimka
autor
10. črc 2009

Kojím ráno, před spaním, tak 2-3x v noci a ještě asi 3x během dne, takže myslím že tekutin má docela dost, kromě toho jupíku nechce pít vůbec nic, samozřejmě, že jsem zkoušela čistou vodu atd... A nic. Dcera měla toho jupíka tak jsem mu ho vyzkoušela a chytl se. Ale objevila jsem jablečný čaj Sunárek tak ho vyzkouším...

kulimka
autor
10. črc 2009

Toho Jupíku mi vypije tak 50 ml denně, takže taky žádná sláva... ☹ Jenomže vše ostatní mi plive ven, tak se snažím aspoň častěji kojit

kulimka
autor
16. črc 2009

j