Kolik by mělo vypít tekutin 2 leté dítě?

sayast
3. kvě 2011

zajimalo by me kolik by melo vypit cca 2 lete dite tekutin. pocita se i kravske mleko? jak casto by melo curat?
dekuju

berenika39
3. kvě 2011

ahoj, je to obecně podle váhy - byla jsem s malým ve dvou letech v nemocnici kvůli střevní bakterii, byl dehydrovaný a řekli mi, že minimálně 100ml na 1kg za den (všechno - mléko,voda,polévky,tekutá jídla...). , Musela jsem tam zapisovat jeho příjem, od té doby to hlídám. Taky pije jen když mu nabízím, ale doháním to polévkou každý den, omáčky, dávám mu hodně ovoce, přesnídávky...to všechno se počítá do tekutin. Kopíruju ti jednu odpověď z nějaké poradny🙂.

Odpověď odborníka:

Dobrý den, paní Evo! Tento problém řeší řada rodičů a je dosti typický. Podle knih by 2leté dítě mělo vypít cca 120 ml/kg/den, pokud má tedy např. 15 kg je to asi 1800 ml. To je veškerý příjem tekutin, vč. polévek a vody ve stravě. Ve skutečnosti je nejvhodnějším ukazatelem dostatečného "napojení" moč a to jak u dětí, tak u dospělých. Potřeba tekutin je individuálně rozdílná, kromě toho hraje roli teplota a vlhkost prostředí, aktivita atp. Moč by měla být světlá, tedy nikoli sytě žlutá nebo dokonce hnědá.

verbalinka
7. kvě 2011

ahoj, my tohle řešili, když bylo synovi něco přes rok a já přestala kojit a on neuměl pít. Vypil denně cca 1.5 dcl a když chytil průjem, tak nastal dost velký problém. Ale kupodivu mu to stačilo a začal pořádně pít, až když jsme mu vodu lehce osladili sirupem. Teď pije cca 1,5 - 2l pití denně + jídlo a pravidelně se v noci pročůrává 😀 Jak psala berenika, je to dost individuální. Dítě by mělo pravidelně čůrat. Když jde na záchod jen 2x denně, tak je to špatně 😅

ivulkaaaa
22. zář 2013

No ja mam spis problem s tim ze vypije vic než já,několik litrů denně to asi taky není dobře,že?Spíš mi nechce jíst,co stím?

25ka
17. črc 2014

čaj voda, voda zo sirupom, ovocie, riedený džus občas aj polievku spapa a za den vypije hodne aj 3,5 litra vody a ja ledva liter denne padne aj 10 plienok ale teraz ked je teplo nechavam bez plenky nech sa uz nauci cikat do wc alebo na travicku.

socina
17. črc 2014

My řešíme jestli naše malá nepije moc. Je jí 16m a 1500ml vypije. Jednou to řešila nějaká maminka u doktorky a ta jí varoval před větším pitím, kvůli ledvinám.