Kolik má vypít mléka téměř 6měsíční mimčo?

michaelka1234
10. kvě 2014

Mám téměř šesti měsíčního syna a náš jídelníček je následující: kolem 7 kojím,pak kolem deváté ovocnou sváču,pak většinou spí tak hoďku kol 11h buď kojím když si dožaduje ale většinou né a kolem 12 i později zeleninový(masový)příkrm,(150g) to si dá i trochu čaje..pak někdy spí někdy né....když jdem na procházku tak vždycky...kolem druhé buď kojím nebo kaše podle toho jak moc je hladoví(když kojím je hladoví téměř okamžitě....už to mám asi jak vodu...)mezi čtvrtou -pátou kojím.,pak kolem sedmé až půl osmé koupeme podle toho jak je unavený a pak dostane na noc kaši...čajík pije tak průběžně celý den ale moc ho nevypije...je dost hladoví ale kojení netrvá delé jak 10 min...v noci se mi budí co dvě hodiny poslední dobou a hlady většinou...tak nevím jestli je to tím kojením a mám ho nahradit UM že je sytější ....navíc už mám nahrazené celkem tři krmení příkrmy ...pomalu budu přecházet na UM ale vůbec nevím jak a kolik mám dávat a hl.kdy?....někde jsem četla že má mimčo vypít až 500ml mléka ale když má už 3 příkrmy po kterých pije jen čajík tak kdy to mléko????děkuji za jakoukoliv radu...já už jsem bezradná...

fiollette
10. kvě 2014

Našla jsem několik odkazů ohledně množství. Ale pokud budete dávat UM, tak tam to je napsáno kolik. http://www.emimino.cz/poradny/mnozstvi-mleka-pr...
http://www.rodicka.cz/kolik-mleka-ma-vypit-koje...
Pokud máte pocit, že mu to už nestačí, tak bych ho pomalu začala zvykat na UM. Zatím třeba nahradit jedno kojení Um.A až si na ni zvykne, tak ho odstavit úplně, aby to i pro Vás bylo lepší a neudělal se Vám zánět. Pokud máte ale málo mléka, tak to půjde bez obtíží. Nebo nechat noční kojení. Co si budeme povídat, je to pohodlnější a rychlejší. Když to ale nepůjde, tak se svět nezboří 🙂 Taky záleží, zda se hned na poprvé trefíte do jeho chuti s Um. Já neměla problém ani u jednoho. Zato kamarádka vystřídala snad všechny a chytla se až na Bebu.Ale tam to bylo asi i tím, že jen kojila až přes rok. To si pak prý děti na UM už špatně zvykají.
Syn šel na Um v 10měs a u dcery jsem měla málo mléka už po 2,5měsíci a tak dostávala UM přes den na přeskáčku s kojením. Po 5měs už měla přes den jen UM a v noci jedno kojení a večer dostávala mléčnou kaši od Hami. Po 6měs jsem s kojením skončila úplně. Takže teď(10m) má ráno UM 200-250ml(jak má zrovna hlad), pak ovocnou sváču nebo rohlík, k obědu masozeleninový příkrm, pak bílý jogurt(můžou od 8m) a když to vyjde, tak ještě ovo sváču a pak mezi 6-7h mléčnou kaši k večeři.Mezitím ji dávám napít buď čaj nebo vodu. Někdy dá 250ml i víc a jindy stěží 80ml.
Do těch 500ml, jak píšete se počítají i ml. kaše a další ml. výrobky. Nebojte, to zvládnete 😉

pavlusa01
6. črc 2014

Jestli myslíte,že už máte slabé mléko,tak bych také prcka začala zvykat na UM.Já toto měla v pátém měsíci,malá nepřibírala jak měla,tak jsem jí dala jednu dávku sunaru,po koupání před večerní spaním,ale já z příkrmy začala, až pomalu od toho šestého měsíce,tak jsem jen kojila... a zbytek jsem kojila,když si malá na tu chut zvykla,tak jsem pak přidala další dávku sunaru místo kojení. Tak postupně jsem po několika dnech, vždy odbourala jedno kojení a dala zase sunar,šlo to na střídačku,jedno kojení,jedna flaška.Až nakonec jsem nekojila a hlavně malá si dobře na sunar zvykla,už jsem se žádným jiným UM neexperimentovla. A jak jsem to střídala,tak se mi postupně i přestalo tvořit mléko a obešlo se to bez zánětu a třeba nějakých léku na zastavení laktace....Při první dcerce jsem měla oboje,zánět v prsech a i pak špatnou reakci na ty léky co měli tu laktaci zastavit,bylo to hodně bolestivé a nepříjemné. 😢