Kolik má vypít mlíčka skoro 3 měsíční miminko?

mafeska
4. říj 2012

Ahoj, dcerce budou v neděli 3 měsíce a řeším její pitný a jídelní režim. Najednou vypije 150 ml. Jí po čtyřech hodinách v 7:30, 11:30, 15:30 a poslední kmení v 19:30. V osm hodim ukládám do postýlky a spí až do rána do dalšího krmení v půl osmé. Když to sečtu vychází mi že vypije jen 600 ml a přijde mi to málo. Myslíte že jí mám na jedno krmení před půlnocí vzbudit nebo to nechat být? Kolik mléka vypijí Vaše děti v tomto věku?

janinous
4. říj 2012

@mafeska resim podobny problem.. Mala ma tri mesice dnes a pije totalne silene.. Dneska mi od rana (teda od pulnoci) vypila jen necelych 400ml a uplne se bojim, jestli do ni dneska jeste vubec neco dostaneme.. Byly casy, kdy mi pila i 800ml, tak mam obavy, jestli je ok. Ted pribrala za mesic 700g, pristi tyden jdeme k doktorce znova, tak snad bude zase nejaky vahovy prirustek.. Pokud jo, tak to prestavam resit..asi ji proste staci min 😉

janinous
4. říj 2012

@mafeska a tech 150ml, co Ti vypije, to pocitas jenom jako ze delas mlicko ze 150ml vody? Takze Ti to nabyde zhruba na 165ml? Tak to uz jsi na 660ml..co ja bych za to dala!!! 😉

mafeska
autor
4. říj 2012

@janinous jojo 150 ml vody a do toho sypu mlíčko. Přijde mi to málo no. Když u nás byla dr na novorozenceké prohlídce tak řikala že by měla vypít 500ml a teď skoro ve 3 měs má jen 600.

beta.m
4. říj 2012

mě se teda zdá, že ve 3 měsících by hlavně měla pít častěji než po 4 hodinách 😕 já kojím a do toho 2x děnně dokrmuju a pije po dvou hodinách, v noci nejdřív spí cca 5 hodin a pak už zase po dvou a to jí jsou skoro 4 měsíce 😉

sheeni123
5. říj 2012

Máme 4 mesice, pije 5x denně ze 150ml vody sunar. Přibírá dobře a hlady nebreci, tak to neřeším. Každé mimco je jiné,neporovnavat vsechno 🙂

janinous
5. říj 2012

@beta.m Jenomže to prostě neovlivníš... Já do malé taky nenarvu mlíčko dřív, než má hlad... A začíná se nám to taky prodlužovat až na čtyři hodiny.. V noci až na deset... Dokonce i na krabici Nutrilonu je v dávkování uvedeno už u miminek od dvou měsíců pouze pět denních dávak - takže nemyslím si, že by to mělo vadit.. Hlavně to opravdu nejde ovlivnit ☹

jimmy1
5. říj 2012

@mafeska 150ml vody + 5 odměrek UM = 166ml x 5 = 830ml denně, na 3 měsíce ideální stav 😵

mafeska
autor
5. říj 2012

@beta.m když jí dám dřív než za 4 hodiny tak to zase vyblinká, ymslim si že bych to do ní dostala páč když teče tak pije ale proč když to stejně vyhodí.

mafeska
autor
5. říj 2012

@jimmy1 tžakle jsem to nepočítala, to už vypadá líp. 🙂 chtěla jsem to dohnat čajem ale dr řikala že čaj vůbec nemám dávat že se zavádí až s příkrmy. tak už to nebudu řešit. děkuji 🙂

kudrna1112
17. lis 2014

@mafeska Tak to závidím mám dvojčátka budou mít 2,12 3 mesíce a vypijí ted 100-120ml a krmím přes den kazdé 2 hodiny a v noci každou hodinu a pul nevím jaktože mají pořád takový hlad

nikolletta87
17. lis 2014

Ideální porci si vypočítáš tak že vynásobíš váhu dítěte 120. Dostaneš dávku na celý den. Pokud má například 5kg, tak počítáš 5x120ml= 600ml/24h to je minimum, co by měla vypít.

denisa92
29. led 2015

Touto cestou bych Vás chtěla požádat o vyplnění dotazníku. Získané informace budou použity k absolvenské práci na téma: Moderní doba a výživa dítěte do 1 roku. Předem Vám děkuji za spolupráci. Denisa http://moderni-doba-a-vyziva-ditete.vyplnto.cz/

jujatko
29. led 2015

Mně doktorka řekla, že by mělo mimčo vypít cca 150 ml na jeden kg své hmotnosti. Ale důležité je, aby mimčo přibíralo a alespoň 5x denně čuralo. Naše malá nikdy nevypila tu dávku, kterou by měla, ale přibírala víc než dost.

luka26
4. únor 2015

Mám také 3 měsíce malého a ten jí 6x-8x za den. Kojím přes den po 3, někdy po 2 hodinách. V noci se někdyvvzbudí, někdy spí celou noc. Krmení 4x za den mi přijde málo. Ale asi důležitější je, zda malá prospívá.

mantava
15. čer 2015

Chci se zeptat mafesky jak si to pak vyřešila,protože já ted rěším ůplně to samý. Dítě mi hlady nebrecí,v noci ho musím budit protože mám strach ,aby toho neměl málo,Taky mu dávam 150 ml a někdy ještě 2 hodiny po jídle krká a pouští slinky,tak mám pocit,že ještě to nemůžě mít strávený a už bych pomalu měla do neho rvát další dávku.A v noci si teda nebudila,nebo si pak navyšovala denní dávky? Ja už vůbec nevím,doktor říka budit,ostatní nebudit.Malý vypadá spokojene a mám pocit,že hladem nestráda.

pajdousekk
15. čer 2015

@mantava holky, ja mam 8 tydenni holcicku, plne kojim a jime od prichodu z porodnice po 4 hodinach. Mala vzdycky vypije vic jak 100ml, neni problem i 170 ml. V noci spi v kuse, nebudim ji. A pribirame krasne, jedeme podle tabulek a doktorka nas chvali. Takze kazde mimco je jine a rekne si kdyz ma hlad.

nellyses
7. dub 2016

@kudrna1112 já mám tříměsíční dvojčátka a a co dvě hodiny ji přes den,dávám nutrilon..v noci si někdy pospí 4-5,h bypijou tak od 100-170ml

ljusli
2. čer 2017

Holky mate nekdo problem, ze vase dite pije moc?? Nase ma 3mesice a uz ted si vykricela 200ml -t.j 180ml vody a 6odmerek UM. Ma 6,3kg a narodila se s 3,7kg. Potiz je ze stale rve hlady kdyz ji bereme flasku.

pajdousekk
2. čer 2017

@ljusli nase pila hodne, ale zase pila po ctyrech hodinach. A proc myslus ze rve hlady? Treba chce jen mit v puse savicku, davas dudlik?

ljusli
3. čer 2017

@pajdousekk jo jo davam ji dudlik, ale ten ji nezajima. Ona chce pit. To by jsi musela videt - vemes ji flasku a zacnne kopat nozickou a rvat jak na lesy. Jo pije taky kazde 3,5-4hodiny. Doted vecer hezky zaspinkala a v noci se vzbudila na.jedno krmeni. Tudiz dokupy mela 5krmeni ale ted si jedno pridala presne po 3,5hodine. Zkracuje si intervaly a breci, ze ma zizen

darrky
20. pro 2021
petisek2023
17. kvě 2023

@luka26 dobrý večer. Mám 3 měsíčního drobecka, a doktorka mi řekla, ze mám kojit každé 3 hodiny, a max 70ml. Pak má bolení bříška, a breci. Tak jsem se chtěla zeptat, kolik mate na jedno kojení mléka?