Kolik mléka by měl vypít pětiměsíční chlapeček z lahve?

radost
16. únor 2008

ahoj, musela jsem začít syna krmit z kojenecké láhve, bude mu pět měsíců, kolik mléka by měl vypít?

kalo
16. únor 2008

Koukni na tabulky na mléku, tak je to rozepsané podle měsíců 😉 😉 😉 😉

radost
autor
16. únor 2008

bohužel jsem to na obalu nenašla.Je tam pouze kolik odměrek na kolik vody, jinak nic.

aponchie
16. únor 2008

Nejčastější otázky

1. Jaké množství mléka a jak často má dítě danou dávku mléka vypít? Jaký druh kojeneckého mléka doporučujete? Ráda bych v 1 roce věku nahradila kojení náhradním mlékem.
Obecně lze říct, že se v podávání mléka kojencům řídíme jejich potřebami v kombinaci s jejich přibýváním na váze. Donošení kojenci do 3-4 měsíců obyčejně pijí 7x denně 100-120 ml, ve věku 3-6 měsíců se dávka zvyšuje na cca 150ml 5-6x denně, přičemž jedna až dvě dávky jsou nahrazeny postupně nemléčným příkrmem. Když dítě pije více než 1000 ml mléka, nebo má hmotnost více než 6 kg, obyčejně mu už mléko nestačí a je potřeba začít zavádět příkrmy i před 6. měsícem. Kojenci starší 6 měsíců pijí mléko v celkovém množství cca 600–800 ml, dávkování je závislé na jejich denním režimu a počtu nemléčných dávek, které již mají ve stravě. Maximální jednorázová dávka by ale neměla přesahovat 220 ml. Kolem jednoho roku a pro batolata do 3 let platí, že minimální množství vypitého mléka by mělo být 500 ml a pije se obyčejně ve dvou dávkách ráno a večer. Pro děti od ukončeného 8. měsíce věku je vhodné podávat batolecí mléko Hero Baby Lactum 3 obohacené synbiotiky (probiotika + prebiotika) a dalšími důležitými nutrienty k podpoře rozvoje ochranné střevní mikroflóry a posilování imunitního systému.

janesm
16. únor 2008

AHOJ my jsme na Nutrilonu alei podle jiných tabulek mělo by to bát 5x 150-180ml nemělo by se překročit množství 1000ml za 24hodin.

radost
autor
17. únor 2008

díky holky. Ten náš drobek bude teprv mít pět měsíců, ale má sedm kilo, takže by pomalu ty příkrmy mohl dostávat...

bramburka
17. únor 2008

no ale jestli ho kojíš tak nemusí 😉 mliko mu stačí, pokud nutráč tak klido pido začni

kim
17. únor 2008

No ono se to moc podle měsíců brát nemůže!!!!My máme 7 týdnů a papáme jako 4 měsíční - 150ml + 5 odměrek!!!!!Musíte to dělat podle váhy!!!!(my máme 6kg) 😉

nikkos
18. únor 2008

Ahojky, každý dítě je jiný jedlík. Uvidíš kolik si vezme. Těma tabulkama bych se zas tak striktně nedržela, brala bych je spíše orientačně. Já přes den kojím a vypije při jednom kojení kolem 130 ml. někdy více někdy méně ... kojíme každé tři hodiny. Na noc dostává od 6.týdnů nutrilon. Dávku jsem mu zvyšovala postupně. Začínali jsme na 120 a vždy když mu to pár dní už nestačilo a po krmení kníkal že by si dal ještě, tak jsme dali o odměrku víc. Takže spíš bych se řídila tím kolik si dítě vypije. Teď v 5 měsících dělám dávku ze 180 ml vody plus 6 odměrek a je toho 200 ml mlíčka a vždy to zblajzne 😀

Tak zkus třeba 150 ml + 5 odměrek. Třeba to celý nevypije a nebo mu začneš dávat 180 když bude chtít víc 🙂