• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Kolik mléka nachystat pro novorozeně?

23. ledna 2009 
Dievcata, ale ved babo nepije kazde dojcenie rovnako, kludne moze jeden krat vypit 120, dalsi krat 30 a je to v najlepsom poriadku. Aj travit dieta moze inak a teda bude mat inu potrebu. Nema zmysel sledovat jedno dojcenie, dokonca ani jeden den nie je smerodajny. Podstatne je, ci je dieta kludne a ci dobre pribera.
12. lis 2007 ve 21:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
iza,
to platí jen tak zhruba, ale přesně se přece podle toho řídit nejde, musí se to sledovat, jestli není hladné nebo naopak jestli rychle nepřibírá a tím třeba i neublinkává, zkrátka vysledovat, kolik se mu toho mlíčka "hodí" :slight_smile:
12. lis 2007 ve 22:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
nas maly pil 120 ml asi 6 den po porodu :sweat_smile:
12. lis 2007 ve 22:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
No já jsem tu svou chuderu cpala ve dvou třech měsících několikrát 150 ml a byla hodně přejezená, ublinkávala a roztahoval se jí žaludek, tak jsme ve třech měsících snížili na 90 ml, a hned přestala být tak moc tlustá a ublinkávat :slight_smile:
12. lis 2007 ve 22:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
jita no jasně,že se musí člověk řídit hlavně potřebamamimča,ale teda kdybych dala Jáchymkovi jen 90 tak by tedaděsně říčel..stačilo,když jsem mu to na chvilku snížila na 120 a po každém krmení děsně plakal... :confounded:
19. lis 2007 ve 12:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky :slight_smile:
Honzík je plně kojený,mám doma váhu,tak ho převažuju,vypočítala jsem,že podle vzorce,co sem dala Iza by měl vypít 8krát za 24 hod. 130ml.No rozhodně to nevypije,pije tak do 100ml každé kojení,někdy i 70-80 a myslím že hlady netrpí,prospívá dobře,je spokojený a váha nám jde taky pěkně nahoru.Takže podle tabulek to holt není,neřeším to :slight_smile:
19. lis 2007 ve 14:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
jo ještě ..tady se vlastně mluvilo o novorozenci,proto jsem to sem dala....já jak nekojila, tak mi v porodnici řekli, že se musím tímhle vzorcem řídit..teda já ze začátku nakojila tak 30ml a zbytek musela dokrmit..tak asi proto mi to řekli,abych věděla kolik mám dokrmovat :wink:
Je rozdíl mezi miminkem kterému jsou3-4 měsíce a novorozencnm
19. lis 2007 v 15:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ono je to individuálne bábätko vypije koľko potrebuje. Môj malý vypil na 5.deň po pôrode 120ml (pôrodná váha bola 3 360g), keď mal 2týždne 180ml, v mesiaci dokonca 240ml (vážil 4 860). Papá každé 4 hodiny, v noci má prestávku 6-8hodín. teraz má 8týždňov a svoju "normu" si znížil na 200ml, občas spapá "iba"150ml. Neprekŕmujem ho, vypije koľko potrebuje. Podstatné je to, aby bábätko primerane priberalo a bolo spokojné.
22. lis 2007 ve 21:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
borkax • 40tt • Dnes o 14:08
Dobry den, mame 10 dnovu dcerku, ked sme prisli z porodnice vypila len asi 30 ml a stacilo jej to na 3 az 4 hodiny, teraz vypije okolo 50ml a tiez jej to tak vystaci. nie je to malo? odstrekujeme, lebo mala nechce sat, takze jej nameriam do flasky a potom este prikladam, ale vacsinou sa po 3-4 minutach pusti a tecie jej to pomaly, robi prestavky v tahani - pocujem ked preglga. narodila sa s 3390g, predvcerom mala vahu len 3080g. Mama mi hovorila, ze jej mlieko bolo velmi riedke, ze ked ho nechala v ladnicke, tak "sadlo" a bolo vodove. moje sa mi zda dost huste, napohlad ako klasicke mlieko. moze byt rozdiel medzi MM a MM napr. v hustote? /ze mala sice vypije menej, ale ma dost zivin.../ vdaka

fifinna • 1d • Dnes o 14:20
bortax, MM mlieko sa deli na dve casti. Prve je predne mlieko, ktore je riedke a sluzi od smädu a za nim pokracuje hustejsie mliecko, ktore ma zasytit. Takze MM môze byt rozlisne podla toho kolko ma kdo predneho redsieho mlieka , ale v konecnom dôsledku by to malo byt jedno. A urcite ma tvoje mliecko dost zivin, ak sa dobre stravujes.

katka.m • 2d • Dnes o 14:25
borkax: množstvo je primerané a o kvalite MM je téma hneď na tejto stránke
Ak potrebuješ aj iné info tak kuk www.kojeni.net je tam história otázok a odpovedí, po prípade sa môžeš aj opýtať laktačnej poradkyne, alebo ti odpovie annag

fifinna • 1d • Dnes o 14:30
borkax, este k tej tvojej otazke kolko ma vypyt. Keby len kojis , tak ti odpoviem, ze ak ma mala dost, tak by mala mat za den 6 az 8 mokrych plienok. Ale inak neviem, pri materskom mlieku neni mierka. V prvych dnoch môze dieta stratit na vahe, a v druhom tyzdni zivota by mala nadobudnut vahu ako mala pri narodeni. Ak nezacne priberat, tak sa porad s Dr.
23. led 2009 ve 14:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
myslim,ze je to dost..aj ans maly papaval v tomot obdobi tak...v 2.mes 60-90..Ked je pokojnz,nemrnci,zrejme mu to staci...
23. led 2009 v 16:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
My máme 3 týždne, kojíme tak 11xdenne a vypije niekedy 30ml a max 80ml.
23. led 2009 v 17:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
moja papa kazde 3 hodiny 100 ml.A ma 3 a pol tyzdna
23. led 2009 v 17:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tvůj příspěvek