Kolik mléka nachystat pro novorozeně?

kewa
9. kvě 2007

mam skoro měsičniho syna, dnes jdeme na kyčle pry je to tam na dlouo tak sem si odstrikala mleko, jen nevim kolik asi vypije..odsrikano mam 60 jneni to malo?

helen
12. lis 2007

Dievcata, ale ved babo nepije kazde dojcenie rovnako, kludne moze jeden krat vypit 120, dalsi krat 30 a je to v najlepsom poriadku. Aj travit dieta moze inak a teda bude mat inu potrebu. Nema zmysel sledovat jedno dojcenie, dokonca ani jeden den nie je smerodajny. Podstatne je, ci je dieta kludne a ci dobre pribera.

jita2
12. lis 2007

iza,
to platí jen tak zhruba, ale přesně se přece podle toho řídit nejde, musí se to sledovat, jestli není hladné nebo naopak jestli rychle nepřibírá a tím třeba i neublinkává, zkrátka vysledovat, kolik se mu toho mlíčka "hodí" 🙂

yenn
12. lis 2007

nas maly pil 120 ml asi 6 den po porodu 😅

jita2
12. lis 2007

No já jsem tu svou chuderu cpala ve dvou třech měsících několikrát 150 ml a byla hodně přejezená, ublinkávala a roztahoval se jí žaludek, tak jsme ve třech měsících snížili na 90 ml, a hned přestala být tak moc tlustá a ublinkávat 🙂

iza
19. lis 2007

jita no jasně,že se musí člověk řídit hlavně potřebamamimča,ale teda kdybych dala Jáchymkovi jen 90 tak by tedaděsně říčel..stačilo,když jsem mu to na chvilku snížila na 120 a po každém krmení děsně plakal... 😖

jankar
19. lis 2007

ahoj holky 🙂
Honzík je plně kojený,mám doma váhu,tak ho převažuju,vypočítala jsem,že podle vzorce,co sem dala Iza by měl vypít 8krát za 24 hod. 130ml.No rozhodně to nevypije,pije tak do 100ml každé kojení,někdy i 70-80 a myslím že hlady netrpí,prospívá dobře,je spokojený a váha nám jde taky pěkně nahoru.Takže podle tabulek to holt není,neřeším to 🙂

iza
19. lis 2007

jo ještě ..tady se vlastně mluvilo o novorozenci,proto jsem to sem dala....já jak nekojila, tak mi v porodnici řekli, že se musím tímhle vzorcem řídit..teda já ze začátku nakojila tak 30ml a zbytek musela dokrmit..tak asi proto mi to řekli,abych věděla kolik mám dokrmovat 😉
Je rozdíl mezi miminkem kterému jsou3-4 měsíce a novorozencnm

andrea78
22. lis 2007

Ono je to individuálne bábätko vypije koľko potrebuje. Môj malý vypil na 5.deň po pôrode 120ml (pôrodná váha bola 3 360g), keď mal 2týždne 180ml, v mesiaci dokonca 240ml (vážil 4 860). Papá každé 4 hodiny, v noci má prestávku 6-8hodín. teraz má 8týždňov a svoju "normu" si znížil na 200ml, občas spapá "iba"150ml. Neprekŕmujem ho, vypije koľko potrebuje. Podstatné je to, aby bábätko primerane priberalo a bolo spokojné.

emjee
23. led 2009

borkax • 40tt • Dnes o 14:08
Dobry den, mame 10 dnovu dcerku, ked sme prisli z porodnice vypila len asi 30 ml a stacilo jej to na 3 az 4 hodiny, teraz vypije okolo 50ml a tiez jej to tak vystaci. nie je to malo? odstrekujeme, lebo mala nechce sat, takze jej nameriam do flasky a potom este prikladam, ale vacsinou sa po 3-4 minutach pusti a tecie jej to pomaly, robi prestavky v tahani - pocujem ked preglga. narodila sa s 3390g, predvcerom mala vahu len 3080g. Mama mi hovorila, ze jej mlieko bolo velmi riedke, ze ked ho nechala v ladnicke, tak "sadlo" a bolo vodove. moje sa mi zda dost huste, napohlad ako klasicke mlieko. moze byt rozdiel medzi MM a MM napr. v hustote? /ze mala sice vypije menej, ale ma dost zivin.../ vdaka

fifinna • 1d • Dnes o 14:20
bortax, MM mlieko sa deli na dve casti. Prve je predne mlieko, ktore je riedke a sluzi od smädu a za nim pokracuje hustejsie mliecko, ktore ma zasytit. Takze MM môze byt rozlisne podla toho kolko ma kdo predneho redsieho mlieka , ale v konecnom dôsledku by to malo byt jedno. A urcite ma tvoje mliecko dost zivin, ak sa dobre stravujes.

katka.m • 2d • Dnes o 14:25
borkax: množstvo je primerané a o kvalite MM je téma hneď na tejto stránke
Ak potrebuješ aj iné info tak kuk www.kojeni.net je tam história otázok a odpovedí, po prípade sa môžeš aj opýtať laktačnej poradkyne, alebo ti odpovie annag

fifinna • 1d • Dnes o 14:30
borkax, este k tej tvojej otazke kolko ma vypyt. Keby len kojis , tak ti odpoviem, ze ak ma mala dost, tak by mala mat za den 6 az 8 mokrych plienok. Ale inak neviem, pri materskom mlieku neni mierka. V prvych dnoch môze dieta stratit na vahe, a v druhom tyzdni zivota by mala nadobudnut vahu ako mala pri narodeni. Ak nezacne priberat, tak sa porad s Dr.

lienka79
23. led 2009

myslim,ze je to dost..aj ans maly papaval v tomot obdobi tak...v 2.mes 60-90..Ked je pokojnz,nemrnci,zrejme mu to staci...

zunka
23. led 2009

My máme 3 týždne, kojíme tak 11xdenne a vypije niekedy 30ml a max 80ml.

jankamamka
23. led 2009

moja papa kazde 3 hodiny 100 ml.A ma 3 a pol tyzdna