Kolik mléka nachystat pro novorozeně?

kewa
9. kvě 2007

mam skoro měsičniho syna, dnes jdeme na kyčle pry je to tam na dlouo tak sem si odstrikala mleko, jen nevim kolik asi vypije..odsrikano mam 60 jneni to malo?

veronika13
9. kvě 2007

ak ti dôjde, dáš mu zo zdroja 🙂

tinni
9. kvě 2007

no je urcite malo... ale preco odstriekavas? Vsak ho tam rovno nakoj a mas po probleme😉 podla mna toto je super na kojeni, ze hocikde je babo hladne, len vytiahnes a ides🙂 ziadne starosti...

kewa
autor
9. kvě 2007

ja kojim přes klobouček protože mam male bradavky nechce se chytnout tak mam trochu na veřenosti problem sem tam mi maly klobouček posune odhodi a ja znova nasazuji a sem spiše pro pohodli .... takže malo?tak kolik asi?maly bude mit 13 měsic

veronika13
9. kvě 2007

aspoň 120ml, podľa toho aký je papkáč, ale to vieš ty najlepšie

zuzu13
9. kvě 2007

kewa, pozrela som do "múdreho zošita"/robím si záznamy koľko papá.../a malá v období 1 mes. papala od 90 - 120 ml

tinni
9. kvě 2007

aha, tak to je ozaj problem. v 4 tyz. by to malo byt cca 90-120ml

karotky
9. kvě 2007

Když jsme odcházeli z porodnice,nakojila jsem Adama z jednoho prsa a vystačilo mu to na 3h.Tzn. 120ml.
Taky kojím s klouboučkem,tak Tě Kewo plně chápu.Taky jsem radši,když můžu kojit někde v soukromí a ne na veřejnosti. 😖

kewa
autor
9. kvě 2007

děkuji jinak bych se nijak nenamahala a kojila wenku to se ví. a maly je papkač to je fakt. tak ja jdu odstřikavat dale diky

kristi
9. kvě 2007

teda holky, maly jsou 3 mesice a vic jak 120 mi nevypije...ona je celkove drobna, ale vic do sebe proste nedostane..

milhaus
9. kvě 2007

moja v tom obdobi vypyla 90 ml a doktorka tvrdila že ma vypyt len 60 - 70 ml

akcul
9. kvě 2007

Ahoj holky,
i já si myslím, že 120 ml je moc. Naší Natálce budou teď 17.5. tři měsíce a jak píše kristi, tak taky víc než 120 ml nevypije. Řekla bych že ta šedesátka by měla pro měsíční mimčo stačit. Max. 90 ml, aby ses nemusela kewa bát, že bude Vojtíšek hladovej. 😉

kewa
autor
9. kvě 2007

no pro jistotu mam 110 odstřikano..takže že bude mit hlad už se nebojim

akcul
9. kvě 2007

Tak ať vám kontrola dobře dopadne a všechno v pohodě zvládnete. 😎

tinni
9. kvě 2007

no lenze chlapci spapaju viac ako dievcatka...

kristi
9. kvě 2007

akcul,to jsem rada, ze nejsme samy. 😉

alexandra
9. kvě 2007

kewa ja som mala tiez podobne problemy, kojila som s klobucikom a ani ma nenapadlo sa hambit, pre moje dieta je najlepsie aby som ho kojila, a ked s tym ma niekto problem, nech sa vrati do 19. storocia.

kewa
autor
9. kvě 2007

ja stím roblrm nemam a určitě se nestydim jen je to pro mě a meleho pohodlnější

lenchita
9. kvě 2007

když jsem se o tohle zajímala, dozvěděla jsem se, že dítě vypije denně zhruba 1/6 svojí váhy a to si pak ještě vyděl počtem kojení a dostaneš množství, které asi během jednoho kojení vypije🙂u nás to odpovídá 😎

petruska77
9. kvě 2007

kewa, jasne ze pohodlnejsie je to doma, ale ked musis tak musis 😉 My sme boli na klbikoch v pondelok a tiez som tam maleho kojila, aj ked nie s klobucikom...

karotky
13. kvě 2007

Holky.............píšete,že 120 ml je moc. 😉
Ono,jak pro koho.Když se nám Adam narodil,tak vážil 4300g a PA si ze mě jestě dělala legraci:"Ten Vás ale sežere!"
Záleží,jak máte velké miminko a hlavně,jak máte husté a syté mlíčko.

andy.a
13. kvě 2007

ja ked som pred 3 rokmi bola v porodnici so synom,tak im tam-.druhým rodičkám pili detičky pomaly od začiatku ostošesť-jednej dokonca l2O ml na 3.deň-vážil 4 kg,ďalšej až l5O ml!!!tiež na 3.deň od pôrodu,tá mala strašne veľa mlieka...môj malý slabo sal,jeho rekordy bolo maxim.tak lo-2O ml-...dávali mu aj čaj ,ale ani ten nepil...neskôr som si začala MM odsávať,v 3 mes,pil tak l2O.l5O ml,ale niekedy len 6O ml...podľa toho koľko vypil,som mu dávala častejšie alebo menej často piť...

prvých 6 týždň,bol len kojený,pil hrozne dlho,pomaly sal...unavovalo ma to,tak som si začala odsávať,dostal k MM aj Nutrilon,A TEN MU CHUTIL VIAC...priberal normálne,takže zrejme všetko bolo OK...až neskôr začali probl.s nechutenstvom,odmietaním mlieka,od 9.mes.nevypil ani mkv,mlieka,ani kakao,ani kaše... ☹ každé dieťa je individuálne... 🙂 🙂 🙂

kutina
6. lis 2007

mliečko sa horiše odstriekava ako si ho bábo potiahne. preto sa netreba ľakať, ked si odstriekate menej
treba sa pozerať na bábätko, či sa tvári pokojne, pokiaľ je spokojné a pokojné, tak je všetko OK 😉

maca793
10. lis 2007

mne Simonka deň po narodení vypila MM a to môjho 120ml!!!!!!!! sestrička bola z nej v šoku, že ešte nezažila, aby dňové dieťatko toľko vypilo.
normálne novorodeniatko vypije okolo 30ml MM na jednu dávku- 8x denne.

paolin
10. lis 2007

myslim, ze si kazde mimco rekne samo. kazde je jinak hladove. kazdopadne chytre knihy rikaji, ze 100ml na kazdy 0,5kg miminka za den. tedy 100ml*vaha v kg/pocet kojeni a vyjde vam davka na jedno kojeni.

dominica
10. lis 2007

tiež si myslím, že je to individuálne, moj malý má 7 mesiacov, ja viac jak 60-70 ml nemám a jemu to stačí. Síce tak na 2-2,5hod, ale niekedy vydrží aj 3 hod. Myslela som, že mlieko sa prispôsobuje potrebám dieťaťa, ale mne sa vôbec nezvýšilo, aj keď papal častejšie, stále mám rovnako. Ale keď mu to stačí, tak sa nie je načo sťažovať.

shiju23
12. lis 2007

zalezi od vahy dietatka, priblizne b malo od tych 120 do 140,ale dieta vienajlepsie,kedy je syte,ako casto ho kojis po kolkych hodinach? aj od toh zalezi.

shiju23
12. lis 2007

neviem,ci normalne novorodeniatka vypije 30ml dene,lebo moj po narodi vypil 50ml a to sa narodil v 34tt, mojej kamosky vzdy vypil 120ml kazde 4hod. poznam dalsiu tiez zo zaciatku 80ml potom 120ml, takze neviem kde si nabrala,ze 30ml normalne dieta vypije. na druhy den mi maly vypil 7oml, co bolo dost na take babatko skor narodene. kazde dieta je ine,takze asi tak.

zusma
12. lis 2007

V porodnici mi říkali že narozené mimi asi 30ml na jednu dávku. Teď budou malé 2 týdny a dle laktační sestry mám dávat min 50ml. Odstrikavam. Malá to vypije a pak ji zkouším i kojit a pije dál tak nevím.

bihan
12. lis 2007

Myslím, že toto nemá veľmi cenu rozoberať... tabuľkovo by dieťa malo vypiť 1/6 svojej váhy denne, čiže rozdelené na počet kŕmení... Nedá sa porovnávať potreba 2,5 kilového a 4,5 kilového novorodenca.. a tak isto ako to už niekto spomínal, dosť záleží aj na tom, ako je mlieko sýte (husté)
Sára mala pri narodení 4 kilá (teraz niečo okolo piatich) a 120ml padne ani nemrknem 😉

iza
12. lis 2007

ahoj holky , obecně platí vzorec - váha x 150 : počet krmení...tzn mimi váží např. 4kg a krmíte každé dvě hodiny..takto bude 4x150:12..mimi má každé krmení/kojení vypít minim 50ml..