Kolik mlíčka by měl vypít 8mi měsíční kojenec?

elzik
4. čer 2010

Dobrý den, chtěla jsem se maminky zeptat, zda nevíte, jak to je s umělým mlíčkem 8 měsících. Dosud jsme kojili, ale nyní už přecházíme na UM a malý vypije tak 5x210ml. Není to hodně? Pije mlíčko ráno pro probuzení, v poledne před spaním, večer než jde spinkat a v noci se budí tak 2 -3x. Nikde na krabici sunaru jsem nenašla, jak to je s množstvím mlíčka u takto starých dětí. A taky bych se ještě chtěla zeptat, co dáváte svým dětem v 8 měsících na večeři - příkrm, kaši nebo jen mlíčko.
Moc děkuji za vaše odpovědi.

naty
4. čer 2010

Mrkni na krabici, kolik je tam denní dávka...neměla by se moc překračovat...my máme Nutrilon, tak to vezmu podle něj - měla bys mít 2, a podle tabulky by měl vypít asi 1000ml, čili pokud ho krmíš 5x, tak by na dávku měl vypít max 200ml...ale bacha na to, ono když tam dáš 210ml vody, tak je to vlastně s mlíčkem 233ml, takže my třeba dáváme 200ml = 180ml vody + nutroš....myslím, že je to ale u většiny mlíček stejný, i když máš sunar...ale teď sem našla tohle a trošku se to liší, tak na to mrckni: http://www.hero.cz/SUNAR/FAQ/830/

momin
4. čer 2010

Ja bych se zase krabici moc neridila.. je to na potrebach mimca... 🙂 😉

naty
4. čer 2010

no to sice jo, nebudu to do něj rvát, když nechce, ale zase když má denní dávku litr a já do něj vrazím 1,5, tak to mi teda nepřijde nejlepší...sice si asi umí říct, kdy má dost, ale myslím, že se může i pěkně přejíst...navíc, když s tím začíná a neví, tak bych se tím řídila, a pak sama pozná, kolik mu stačí...

momin
4. čer 2010

No ja nevim.. me maly vypil taky o dost vic nez bylo na krabici. A kdyz sem mu udelala mina on nebyl jeste dopapany mohl se zblaznit..
Ale ted uz ti nereknu o kolik vic to bylo.. nepamatuju si..

naty
4. čer 2010

no, jako ublížit mu to asi nemůže, spíš se to odráží na váze...ale ted mám na mysli nějaký markantní přírustky...já sem mu taky přidělala trochu, když měl ještě hlad, ale ne dvojnásobek třeba a tak...

momin
4. čer 2010

No dvojnasobek asi ne. to je pravda!
A davkovani by se podle me melo ridit podle vahy,ne podle veku ditete..
Danik byl vzdycky vetsi tak mu to davkovani na krabici proste nestacilo,ale jasne ze nekomu to vyhovuje.. 🙂

elzik kolik mala vazi? ja sem ted doma nasla krabici od nutrilonu.. je tam 4-6 mesicu-6,5kg- 5 davek denne po 200 ml.
Tak myslim ze tech vasich 210 neni moc v 8 mesicich... 🙂

elzik
autor
4. čer 2010

Momin - syn vážil v 7měsících 8,5 kg, teď bude mít osm a vážení nás teprve čeká. Je to takový můj malý hladovec 🙂 🙂 Právě, že na krabici od Sunaru ta denní dávka není. Je tam uvedeno jen dávkování, ale bez jakékoliv informace o tom, kolik by dítko mělo vypít. Kamarádka má sunar od 4m. a tam už je jenom orientační. Takže nevím. Je pravda, že když má dost, tak si řekne, vyplivne dudlík od láhve a už nechce 🙂 🙂

tanka72
4. čer 2010

Elzik mám osmiměsíčního syna velkého hladovce a krmíš dobře,jen v noci má asi ještě návyk z kojení tak chce mlíčko,to bych mu dávala mín tak 180 plus 6 odměrek a postupně bych snižovala na 150 plus 5 odměrek,at toho v noci nemá tolik a žaludek si trochu odpočine,aby měl asi 6 hodinový odpočinek bez mlíka.U nás je to to samé,ráno 180ml plus 6 odměrek sunaru,pak oběd příkrm dělám doma 180gr plus cca 20ml čaje,pak ve tři 180ml plus 6 odm sunaru,o půl šesté přesnídávka a v osm 210ml sunaru a přidávám tři lžíce kaše at je to hustší,že ho to zasytí na noc,ale on se i přes to budí a kolem 23 hod vypije zase 150 až 180 ml sunaru a pak kolem třetí- čtvrté zase 150-180 ml sunaru,taky se mi nedaří to omezit,hlavně v noci,naše dr to schvaluje,že když si to vyřve nedá se nic dělat,ale já bych se ráda vyspala,malej je ale hodně velikej,tak mu to možná přes den nestačí a musí se dopít v noci.

elzik
autor
4. čer 2010

tanka72 - tak u nás je to podobné. Ráno mlíčko, dopoledne jogurt nebo přesnídávka, v poledne mlíčko, kolem půl 3 až 3h příkrm a pak v 18h mlíčko a malý jde spát. Nedaří se mi to natáhnout, většinou v půl 7 už spinká a budí se kolem 10 h mlíčko a pak v noci, jak kdy - někdy ještě 1x někdy 2x. Vstáváme kolem 5 - půl 6 ráno 🙂

momin
4. čer 2010

elzik tak to je urcite v poradku.. 🙂 vazili sme podobne jako vy 🙂
A nocni papani se nam podarilo odbourat tak jako pise tanka.. snizovanim davek. 😉

editah222
4. čer 2010

Elzik - Šimonek ti papá přikrmy a ještě 5x mlíčko? Kruciš a já si myslela, že moje Editka je často kojená 🙂 /snidaně, druhá večeře a 1-2x za noc). Jestli to je málo nebo moc to nedokážu posoudit, Editka by asi praskla 😉 V 8 měsicich měla 8kg.

elzik
autor
4. čer 2010

Jak píšu, je to náš malý Otesánek. Známí už si z nás dělají legraci, že za chvilku spapá i nás. Ale i přesto, že tak papá, tak na to nevypadá, tedy není to žádný drobeček, ale "tlustý" taky není. Dr. říkala, že je to kus chlapa.
Editah222 - tak já kojila v noci co 2 hodinky a to už fakt nezvládám. Jsem strašně unavená, tak proto jsem se rozhodla přejít na Um a postupně odstavit. I když je mi to moc líto, protože jsem si plánovala kojit alespoň do roku 🙂

beruska24.9.
4. čer 2010

elzik - my máme sunar HA a tam je v 8m. dávka 4x270ml (tj. 240ml vody + 8odměrek sunaru).
Jinak malá má období, kdy jsem ráda, že vypije 600-700ml mlíčka (nedávno jsem to řešila v tématu nekojenci) a teď má období, kdy pije 800-900ml za den (24h.).
Také vstává ráno kolem 5-5.30, to má mlíčko, dopoledne mlíčko, na oběd zelenina+maso+těstoviny (pohanka), na sváču ovoce (ovocná přesnídávka+ovoce), na druhou sváču mlíčko, večer po koupání mlíčko a v noci mlíčko podle toho, jak se vzbudí. Dřív vypila 150-180ml (tj. 170-200ml mlíčka), teď pije max. 150ml (tj. 170ml mlíčka) a někdy jen ze 120ml (tj. 135ml mlíčka) a někdy vypije jen trošku (70-100ml mlíčka). Zelenina jí moc nešmakuje, tak jsem ráda, když sní tak polovinu menší dávky, ale ovoce má ráda a když má náladu, tak spapá 150-200g (odhadem). No a mezitím během dne rohlík (to jak někoho zahlédne s rohlíkem, tak se ho dožaduje a nedá pokoj, dokud ho nedostane 😀 ) a nebo kukuřičné křupky (ale ty jen občas, nějak moc oblíbené nejsou).
S příkrmy jsme začali v 5.m., třetí příkrm jsem zkoušela zařadit už 2x, ale neprošlo to. Tak jsem ráda, že jí to mlíčko chutná. Dr. mě upozorňovala, že v tomto věku začne dost dětí mlíčko odmítat, tak že mám být ráda, že ho malá pije.

kocule
4. čer 2010

U nás jedna dávka v noci (1:00 i později, nebo v 3:00, chodíme spinkat kolem18:30), někdy ani to ne 😀 😀, obvykle cca 200 ml, i míň. Ráno (6:00, jak kdy) snídaně mléko cca 100ml podle toho,kdy se v noci baštilo, třeba taky jen 75 ml. Pak dlabanec s taťkou (cca 7:30), obvykle chleba s máslem, který nám jede. 😀 😀 😀 Sváča (10:00) přesnidávka nebo ovoce, cca 150 g, oběd (12:30) zeleninka,maso atd. cca 120-150 g podle svačiny. Pak procházka, po návratu jogurtík s chlebíkem nebo ovoce, množství nesleduju, moc to není. Kolem cca 17:30 večeře, mléko s kaší v láhvi (cca 200ml), nejsem schopná je krmit lžičkou, bývám na ně sama a už je to nadmésíly. 😀 😀 😀 Během dne konečně čajík. 😝 To množství mléka, co tady píšete, mi nevypili nikdy, přes litr jsme šli snad jen jednou. 😝 Za den vypijeme kolem 600 ml, jak kdy. Malí jsou spokojení,doktorka nás chválí, tak se tím nezabývám.Každé mrně je jiné,my jsme byli vždy totálně mimo dávky na krabici,pokaždé značně míň. Buď ráda, že mléko pije,naše malá mlíková není a nikdy nebyla,nemohla jsemdo ní odmala nic dostat,byl to boj.Zase ale krásně papá příkrmy,jen ten čajík nás zlobí. 😀 😀 😀

beruska24.9.
4. čer 2010

kocula - malá čajík vůbec, ten je fuj 😀 Někdy po příkrmech a většinou po rohlíku se trochu napije vody. Ale žádná sláva to není. Možná i proto 3.příkrm neprošel, že má vlastně to mlíčko i na žízeň.