Kolik může tříměsíční dítě vypít jednotek čaje?

aja215
17. črc 2014

Kolik může tříměsíční dítě vypít?

xcere100
17. črc 2014

Mám tedy čtyřměsíční miminko a dávám malé tolik čaje, kolik chce. Teď v době horka vypije cca 2x denně 120 ml čaje (někdy voda, někdy čajík) a k tomu normálně pije Nutrilon. Někdy si řekne i o víc čajíku, tak jí jej dám. Pokud nejsou žáry, tak vypije 80 ml čaje přes den. Snad jsem Ti pomohla. Neřídím se žádnými doporučeními, ale tím, co malá chce a dr. mi to schvaluje🙂

mesiacik2924
17. črc 2014

ja mam sice 2 deticky no ani jedno nepilo v 3 mesiacoch cajik. mozno ine maminky maju na to iny nazor no co viem ja tak pokial su deti kojene tak do pol roka cajik nemusia...mozna vynimka je s cajikom na prdiky 🙂

andelka
17. črc 2014

Pokud je kojené tak není důvod nic přidávat. Pokud je na UM a jsou vedra, tak se obvykle něco navíc dává, ale tak do 200ml,zas aby to nebylo na úkor mléka.

svoba
17. črc 2014

Je-li malá kojená, není nutné přidávat čaj. Mléko bohatě stačí. I v letních dnech. Jinak dle potřeby.

maia74
17. črc 2014

Já jsem dávala kolik vypil. Je narozený v dobnu a tenkrát byli strašný vedra. Je to teda 16 let, ale v té době se děti koupali denně a i kojeným se dával čaj. teď doporučují něco jiného. Ale stejně si myslím, že jim jen mléko nestačí

fykyska
17. črc 2014

I já jsem za to že jen mléko nestačí, dala bych co vytáhne to vytáhne....vodou se ještě nic nezkazilo 😉

scheetje
17. črc 2014

Caje zatezuji ledviny!!! Nechapu jak to jeste porad spousta maminek nema nacteno a opakuje ty sto let stare nesmysly napsane v Nase dite. Ve vedrech max. par lzicek prevarene kojenecke vody. Jinak plne kojene dite zadne "cajicky" nepotrebuje az do zavedeni prikrmu.

gletnulka
17. črc 2014

žádnou...pokud děti jsou plně na mléce a je jedno jestli MM nebo UM, tak žádné jiné tekutiny nejsou nutné

elielizabeth
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
lady742
17. črc 2014

souhlas s scheetje 🙂

zzuzinda
18. črc 2014

Moje obě děti jsou letní, když se narodil Adam, bylo fakt vedro, obě děti byly plně kojené, Adamovi jsem zkusila párkrát dát vodu nebo i slabý čaj na lžičce a vůbec o to nestál. Chtěli častěji kojit, třeba si jen cucli, přední mléko na žízeň a stačilo jim to bohatě.

amabilis
18. črc 2014

Pokud máš pocit, že něco musíš dát, uč radši na kojeneckou vodu. Je jedno, jestli kupovanou nebo z kohoutku (samozřejmě záleží na tom, zda ta vaše je pro kjence vhodná). Kupříkladu moje děti jí pijí dodnes a dávají ji přednost a já jsem za to ráda, protože mi dalo docela práce na vodu přeučit i sebe 😀

petronelka20
18. črc 2014

Ja nesouhlasim a tim, ze dite na MM nebo UM nepotrebuje pit. Mala byla plne kojena so 7 mesicu a do roka s prikrmama a stejne mi cxajiky na prdiky i vodu pila snad od 3 tydnu nebo mesice a to je narozena v zari. MM ji na zizen proste nestacilo a znam plno takovych deti. Jinak ja davala kolik vypila, nekdy 300ml nekdy treba 750ml, podle toho, jak mela zizen. Vetsinou mi pila i kojeni a to opravdu mela zizen, nebylo to na ukor kojeni, prospivala krasne. Kazde dite je jine a tak je potreba i k nim pristupovat, i kdyz deviti detem z desetk MM na zizen staci, tak jednomu ne 🙂

rosny
18. črc 2014

kdyz uz tak obycejnou vodu, o kojeni psano viz. vyse

veronikabuckova
21. črc 2015

Tak jsem chtěla vědět kolik mohou děti pít čajíku , protože dcera 2 měsíce a pije tak 600ml za den , bála jsem se aby to nebylo špatně , ale jak píše petronelka20 , tak se asi nemám čeho bát , má UM a baští pravidelně a i tak vypije tolik čaje, protože jsou horka , koukám že některý maminky by jí nechaly asi řvát žízní chudáka 😲 😀

jitulina81
14. srp 2015

Moje mala je od zacatku na UM a tekutiny jsem zacala pridavat az po zavedeni prikrmu. A caj mela jen kdyz chytla rotaviry. Jinak jen cistou, prevarenou vodu. Prijde mi to vhodnejsi.

lucykal
14. srp 2015

Musím říct, že jsem nad tím taky dlouho přemýšlela teď má malá 5 měsíců, ale kor. 3,5 váží 4800g dávám teď v horkách mezi krmením pokaždé 100ml vody a dneska jsem poprvé zkusila čaj doporučila mě ho doktorka na zácpu kvůli železu.
Už nekojím dávám cca 135ml UM. 6 krát denně.

Teď co tu čtu dávám vody moc? Malá to vypije i UM.

ojo
14. srp 2015

Já osobně jsem čaj dávala, dělala jsem slabší....druhý syn se narodil v září na zimu, takže jsem nedávala nic, ale přes tyhle hice bych pitný režim doplňovala...teď vidím rozdíl v tom, že starší syn pije od mala jak duha a druhý syn už tolik sám od sebe ne a musím ho pořád nutit (třeba náhoda 😀)

nicméně řídím se selským rozumem a nepřeháním to doporučeními a studiemi, co lítají po netu...před 6 lety se doporučovali dávat příkrmy až od 6 měsíců a lepek od roka a dnes zjistili, že to naopak ty nemoci a alergie vyvolává a příkrmy doporučujou už od 4.měsíců 😀 😀 nevím, proč se klidně neřídit "zastaralými" radami, vždyť jsou osvědčené na nás a postižení nejsme 😎

lucifereeek
14. srp 2015

Do doby zavedení příkrmů by to melo byt max 100 ml denně. Myslím že je na každém jestli dava čaj nebo ne. Maminka se neptala zda dávat nebo nedávat. Ale ptala se kolik.