Kolik vaše děti ze začátku vybumbaly čaje?

haninka
2. bře 2009

Ahoj maminy,
chtěla bych se vás zeptat, z čeho bumbají vaše mimča čajíček? Přikrmujeme 2 týdny a Terezka už nechce polední mlíčko. Zkoušela jsem ji dát čajíček z učícího hrnečku, ale neví co s ním..kouše ho, cucá a většina čaje jde ven..se lžičkou je to stejný..
Kolik toho vaše děti ze začátku vybumbaly?..z čeho a co??

Díky🙂

many
2. bře 2009

ahoj,tak my taky měli problém,nic nechtěl ani pitko ani flašenku,tak jsem mu furt dávalo prso a zkoušela to pořád dokola a pak chtěl teda aspoň z hrníčku,pitko jsem koupila to co samo neteče a to sání z toho jde špatně i mně 😒 tak jsem mu ten vnitřek oddělala ať to normálně teče a pěkne z toho pije 😉 ale trvalo to u nás 😉 držím pěstičky

many
2. bře 2009

jinak čajík mu moc nejede,ale jak mu zředím šťávičku od hami,tak to pije a pije 😉

lanka
2. bře 2009

my začaly vodou na lžičku...ze začátku se jí to nelíbilo ale trvalo to 14 dní a pak už si na "chuť" zvykla a dneska už nemá potíž s vodou ze lžičky nebo i z lahvičky. (ale nebrala to z obyč... musela jsem jí koupit tommee tippee c2n )
Chtěli jsme ji naučit i na umělé mlíko ale to odmítá už několik dní a jakmile je ucítí v puse okamžitě jde ven. 😅

Možná jí nechutná ten čaj - třeba by stálo zato zkusit po čase jiný.

dnada
2. bře 2009

haninko - ahojky, tak zkus jí dát pít přímo z hrnku. Já malého posadím do sedačky,trochu si ho dám do lehu(šikmý sed,nevím jakto napsat) a opatrně mu po troškách leju čajík nebo zředěný šťávičky do pusiny...Dej jí pod bradičku složenou plínu,poteče jí to hodně po pusince 😉 Jinak dřív malej pil i z lahve,ze lžičky ,te´d sem mu koupila hrnek s pítkem od aventu(je netekoucí ale sát moc nemusí teče to z něj dobře) a z toho se mi napije až potom,co mu nejdív takhle trochu dávám čajík jak sem popsala a pak mu na to našroubuju pítko a pak cucá,ale jen chvilku a začne ho okusovat 😀 tak znova jen hrnek a pak zas našroubuju pítko 🙂 je to boj,ale ono to půjde .Držím palečky ať se brzo zadaří 😉

andy80
2. bře 2009

kukni do pitného režimu, tam je docela rozvinutá diskuze ohledně pití jak a z čeho

pismenka
3. bře 2009

mě do dneška moc pít nechce, skoro vůbec, tak nabízím a řekla jsem si že se tím nebudu stresovat. Kouzelný hrníček - s tím si hraje,mlátí o zem. Tak dám 2x za den z hrníčku, pár srků udělá ale jinak ne,pak do toho začne dávat prsty.................

millist
3. bře 2009

Ahoj. Naše malá mi už z flašky pít nechce ani mlíko ani čaj, dávám ho buď po lžičce nebo jsem koupila od Medely tyhle kalíšky, mají takovej sosáček,ten jde pěkně do pusinky a jde to líp než z hrníčku, neteče to tolik kolem.
Z toho se nám daří, ale stejně ji učím na pítko, moc jí to nejde, ale teď už si trochu cucne, máme nekapající Avent, ale vytáhla jsem z toho ten vnitřek, s ním si to jen kousala.

http://www.dnformed.cz/medela/produkty/babycup.php

many
3. bře 2009

no mně bumbá pěkně když mu dám hrneček,musím to lít opatrně a nepolije se a pěkně polyká 😀 toto se mi zda zbytečný 😒

many
3. bře 2009

ale jako nic proti 😉

jitrulka
3. bře 2009

hani, my to měli to samé. ale nevím jestli to vyřešil čas (asi 14 dní) nebo změna čaje, který ji chutná. Koupila jsem ji feniklový čaj od hame a poprvé jsem slyšela jak polyká 🙂

haninka
autor
3. bře 2009

Ahoj maminy,
díky za tipy..dneska jsem zkusila nový čajíček (granulovaný) a slyšela jsem jak 2x polkla..je možný, že třeba je tak napapaná, že bumbat nechce?

ten hrneček od medely bych zkusila, jen se nevyplatí si ho objednávat přes net..zkusim ji to dát normoš z hrnečku, to mě vůbec nenapadlo.. 🙂

sonik05
3. bře 2009

Já ještě čaje nedávám, jen kojeneckou vodu a koupila jsem nekapající hrneček s měkkým pítkem (v DM drogerii Babylove). Ze začátku do toho taky jen kousala a byla celá mokrá za krkem, ale moc toho nevypila. Zkoušela jsem to ale stále a asi po týdnu poprvé "natáhla" a teď už z něj hezky saje. Asi to chce čas, aby mimčo přišlo na to, jak se z toho bumbá 😀

zapletalovi22.3.
4. bře 2009

Ahoj holky, tak caj a stavy taky zrovna resim. Taky prikrmujeme a s cajem bojujeme. Zkusila jsem Elisce dat granulovane - sipkovou ruzenku a cervenou karkulku a nechce je. Z uciciho hrnecku zatahne, ale jak zjisti, ze to neni mliko, tak to vyplivne. Teda 1x se mi podarilo behem 2 hod po obede do Ely vlomit asi 40 ml. 😠 a to stejne je i se stavama. Zkusile jsem koupit snad vsechny, co jdou a proste to nechce. Jeste by me zajimalo, kolik toho vlastne maji deticky vypit? Kdyz uz jsem nahradila poledni davku mlika, tak kolik by mela vypit caje?

andy80
4. bře 2009

zapletalovi: tady se dočtete o pitném režimu.
http://www.femina.cz/tehotenstvi/pitny-rezim-ko...

jinak já vyzkoušela taky plno hrnečků a Baby Love z DMka byl v šesti měsících super. Teď už máme normálně s tvrdým pítkem. Do kočárku nekapací od Mam, ale doma máme obyčejný tekoucí z Ikey.

kamanka
4. bře 2009

No, my špatně kakáme, tak se snažím do něj tekutiny lít a lít, včera vypil 150ml šťávičky s vodou, dnes má čajík a do něj jsem stříkla trochu šťávičky, ale už to není ono, tak má v sobě zatím jen 50ml!

andy80
4. bře 2009

kamanka: mě malá čajík vůbec nechce. Šťávy naředěné z vodou mi vypije 220 - 440ml (1-2 hrnky). Čaje si cucne a prská a pak to nedá do pusy. Dřív pila i vodu, ale teď už ne.

beata.n
4. bře 2009

tak já musím zatukat,že malej je vochlastík hroznej 😀 😀 už odmala pije čaje hrozně moc, i ted nám přes den vypije přes 600ml čaje,nebo vody a sem ráda,protože bez toho by sen ám asi nevykakal,od doby co přikrmujeme tak kaká moc tuhá hovínka,takže díky pití mu to nedělá problém vykakat

haninka
autor
4. bře 2009

Tak já jsem si chtěla gratulovat, že si Terezka 2x lokla..dala jsem ji granulovanej čajíček, ale asi je to málo..zkusíme ty šťávičky od Hami..chutnají vašim dětičkám?

kamanka
5. bře 2009

Ale jak mimi přinutit, aby víc pilo? Mně malej nejvíc vypil začátkem týdne 150ml, včera jen 80ml, dnes zatím jen 80ml a kaká hrooozně špatně☹ Už den a půl nekadil, no a když pak kadí, tak taky strašně tuhá hovínka a dává mu to dost zabrat! V noci se mi budil a tlačil a tlačil☹ a nic☹

dukie
5. bře 2009

Já dávala nejdřív čajíček ("protiprdíkový" 😀 ), ten bumbal, ale tak 10 - 20 ml za dne, víc si necucl. Po zavedení příkrmů začal mít potíže s kakáním... takže jsem začala dávat švestkovou šťávičku od Hippu... půl šťávička, půl voda... za den vypije tak 80 - 100 ml. A myslím, že kdybych mu dopřála víc, tak to vychlamstne jak drak. 😀 Pomohlo to kakání a já mám dobrý pocit, že dítko není žíznivé. 🙂

zapletalovi22.3.
5. bře 2009

Holky, já Vám tak závidím, že Vaše děti pijí čaj a šťávy. Ta naše cácorka pořád nic. Ani čaje, ani šťávy, ani vodu, jen te pos...ý Nutrilon a toho taky vypije míň, než by měla. Ale přibírá krásně, ( je to pěkný pucínek ) tak tohle neřeším. Já už fakt nevím, jak to do ní nadrátovat. Zase jí to nechci úplně znechutit.

kokaka
6. bře 2009

Holky, moje dcerka taky nejraději jen kojení, už by se měla naučit pití jiných tekutin, ale nejde nám to ani z hrnečku ani z flašky, maximálně trošku na lžičce, je to malý závisláček mamináček 🙂

kamanka
6. bře 2009

Holky, musíte to zkoušet a zkoušet! My trénujeme každý den, včera vypil ani nevím možná 80ml?! No, ale na noc jsem mu udělala jablkovo-meruňkovou šťávičku napůl s vodou a od 3 hodin od rána do 8 mi vypil 130ml! Mám z toho hroznou radost! Máme takové blbé pítko, co docela teče, ale už začíná přicházet na to, jak z toho má sát, no jde mu to, chlapečkovi, tak snad to bude jen a jen lepší! Jinak ty švestkový dávám taky, ale zatím nám to nepomáhá, aby se vykadil☹ Už 2 dny nekadí, tak uvidíme dnes, když už má v sobě docela dost tekutin! Teď jsem mu udělala čajík a stříkla tam zase trochu té šťávy, taky mu to jede🙂

many
6. bře 2009

kamanka - Ladíčkovi ta jablkovo meruňková od hami taky jede nejvíc 😉 a většinou se z toho pěkně zes... 😀 😀 😀 😀

many
6. bře 2009

kokaka - malej taky vypije jak kdy,někdy 150ml někdy 300 ml,když je čajík tak třeba jen 50 ml 😉 ale jinak taky hodně kojím,dávám mu prostě i přes den 🙂 a co je to nejzdravější 😀 ale pít se naučit musí,že

haninka
autor
6. bře 2009

holky, dávám čajíček jen po papání, po odpoledním příkrmu. Jiný zatím nedáváme..je to málo často? pořád se to učíme, takže si 2x lokne a končí. Dneska zkusím zase jinej čajíček..a když nám to nepojede, tak šťávičku..
Kolik toho vyžbrundaly vaše mimi ze začátku?? těch 80ml si nedokážu představit. Terezka zblajzne k obídku 95g příkrmu, přikrmujeme třetí týden..tak nevim kolik by měla vybumbat, a nechci to do ní tlačit..

many
6. bře 2009

někde jsem četla,že do 10 kg by měly děti vypít 100 ml na 1kg 😉 jinak teda se do toho započívají prý i kašičky,polívky,přesnídávky a mlíčko 😉

kamanka
6. bře 2009

Kvido se teď taky...ale šlo to ztuha a hezky se u toho natrapil☹ Ale je to venku!!! Ze začátku vypil málinko! To jsme zkoušeli po lžičkách!

haninka
autor
6. bře 2009

právě jsem mluvila s naším pediatrem. Prý stačí jen zvlažit pusinku..cca 10ml..Tak mám klid 🙂 ..zatím je nám 6m a příkrmujeme jen 1x denně, tak není potřeba čajíčkovat..

many
6. bře 2009

já jsem četla ,že dítě se má naučít pít z pitka mezi 7-10 měsícem 😉 takže času dost holky 😀 hlavně,že se kojí