Konec kojení. Máme přejít na umělé mlíčko?

magdulie
7. říj 2013

Maminky, potřebovala bych poradit ohledně začátku s UM, jestli vůbec?? Mám 7-měsíčního chlapečka. Už 1,5 měsíce přikrmuji a tak jsem postupně nahradila dávky MM za plnou dávku příkrmu, který má 4x denně. Kojím ho už jen dvakrát denně (ráno, odpoledne) a to nemám vůbec představu, kolik toho může vypít, každopádně posledních pár dnů po ranním kojení pláče a tak mu ještě nabídnu čaj, který s chutí vypije. Používám hrníček s pítkem. Čaj pije průběžně po celý den většinou tak 4x150ml. Mám pocit, jakoby mu prso už moc "nevonělo", když si zvyknul na hrníček, a mojí otázkou taky je, jestli má dost mlíka? nepije zbytečně moc čaje a místo toho by měl mít o dávku mlíčka navíc? Přemýšlím, že bych přestala kojit a přešla na UM nebo ho minimálně začala přikrmovat UM. Jaké jsou vaše zkušenosti? Děkuji 🙂

katyxq
7. říj 2013

Vzhledem k věku kojíš už docela málo, nejspíš se přepije čaje a prso moc nechce, protože už se moc snížila laktace, mlíčko teče pomalu, ale to není důvod přecházet na UM, které je stále jen nedokonalá náhrada, je hůře stravitelné (často způsobuje zácpu, překrmování dětí) a neobsahuje řadu sloučenin, které jsou v mateřském mléce (především různé protilátky), laktaci lze zvýšit - http://kojim.webnode.cz/nejcastejsi-problemy/ja..., případně volej laktační poradkyni 😉.

andelka
20. říj 2013

No, tolik čaje mi vypily děcka právě když bylo kojení už jen 2x denně (kolem1roku)..do té doby neměly absolutně potřebu ani chuť. U 7m bych rozhodně zrušila čaj (nebo snížila) a místo toho dala kojení. Prospěje mu víc MM než čaj. 😕