Kravské mléko, kolik a jak často pro 21měsíční dítě?

janinkkka
11. bře 2014

Holky potřebuji poradit... dáváte už dítkám kravské mlíčko.. ?? Já mám syna 21 měsíců a již dostává kravské mléko, žádné UM.. .Nedělá mu problémy a má ho rád. Jen nevím kolik ho má dostat za den.. Ráno dostává cca 180 ml a večer 220ml ... je to hodně či málo?? Do kolika let se dává mlíčko.. a jak to děláte vy??

ange_de_la_morte
11. bře 2014

Myslím že je to až až 🙂 klidně bych dáwala i méně, pokud má jinak mléčné wýrobky

berenika39
11. bře 2014

Mě by nenapadlo v tom věku měřit ml , ale spíš bych vnímala, kolik toho mléka chce a jestli ho chce a kdy. už je to velký člověk, ne kojenec, má svoje potřeby a možná nejlépe ví....lepší než celé slavné mléko jsou zakysané mléčné výrobky, čisté, bez přísad.

lennus
11. bře 2014

Já bych byla s mlékem opatrná, zahleňuje a mléčné výrobky opravdu nejsou tak zdravé, jak nám to média a lékaři prezentují, někdo označuje mléko dokonce za jed. Alternativou jsou rostlinná mléka, mně docela chutná rýžové (existuje mandlové, kokosové a další - lze vyrobit doma) a víc vápníku než mléčné výrobky má třeba mák a spousta dalších potravin, chce to jen hledat. 😉

hadroslava
11. bře 2014

Ve 21m dostávaly děti KM už dávno, obvykle ráno večer po hrnku.

lenicka07
11. bře 2014

Já dávám holce KM taky už dávno, tak asi od 13 měsíců protože jí chutná a vyžaduje ho. Většinou ráno i večer tak 250 ml, někdy chce i víc. Znám víc maminek jejichž děti nechtěly UM a proto po kojení přešly rovnou na KM, které dětem chutnalo, a to už krátce po roce dítěte. Takže pokud dítě KM chce a nemá z toho žádné problémy, tak bych ho dávala. Pokud by mu chutnaly i zakysané mléčné výrobky, tak bych je upřednostnila. Já dávám i vedle toho KM hodně mléčných výrobků.

teriza1
12. bře 2014

Nedávám kravské mléko, dostává pouze jogurt Hollandia. Občas kefír. Zakysané ano, ale kravské mléko ne. Zahleňuje, zakyseluje organismus, stejně se z toho vápník nevstřebá, naopak ho tělo vydává, aby snížilo kyselost v organismu. Lepší je učit dítě na zeleninu a ovoce, ořechy, prostě mu je postupně začleňovat do jídelníčku, a tam ten vápník, fosfor a jiné důležité vitamíny a min. látky jsou v přirozené formě 😉

janinkkka
autor
12. bře 2014

@ange_de_la_morte
@berenika39
@hadroslava
@lenicka07 Díky holky za odpovědi. Já mu to ani už moc neodměřuji.. prostě ráno dostane a pak večer.. Má kravské mléko rád.. někdy se mi podaří i sehnat od známe (když jsme na chalupě) opravdu čerstvé mlíčko a to se může upít...také dostává často jogurty, tvarohy, sýry apod... tak si myslím, že když bude postupně dostávat méně mlíčka, tak se mu nic nestane.

kaurba
28. dub 2014

@lenicka07 Ahoj,převařovala si to KM? Já mám 14 měsíčního syna,dávám mu už KM,převařuju ho v mlékovaru,stačí to? Někdo říká,že to nestačí, že to mléko musí projít varem a v mlékovaru to tak prý není!

lenicka07
28. dub 2014

@kaurba Ahojky, já používám mléko kupované, to samozřejmě už nepřevařuju, párkrát jsem dostala domácí a to jsem převařila klasicky v hrnci, prostě jen tolik aby to neuteklo. Mlékovar nemám, takže to neporadím...

tarra27
28. dub 2014

@janinkkka naše deti UM nechtěli, přešli rovnou na jídlo a pití a dceru jsme přestala kojit jednu na konci 8m a druhou na roce....obě chtěly to co máme my....obě pijí mléko nepravidelně a obě jak chtějí.....

když se nás lékařka ptala, co dáváme místo kojení, řekla jsem pravdu - nic...čaj a nebo čaj s mlékem....jedly teda obe jogurty, sýry....očas mléko...

ale UM mě nechtěly ani jedna...a to jsem koupila Bebu, Nutrilon....i nějaké jiné myslím....doknce jsem jim o ředila s mlékem kravským které pily...a nechtěly...tudíž neměly žádné UM...

kaurba
29. dub 2014

@lenicka07 Díky