Která je podle vás nejlepší kojenecká voda?

sabor
2. bře 2012

Maminky, která je podle Vás nejlepší kojenecká voda?
A jak dlouho jste ji převařovali?
🙂 Děkuji

elana
2. bře 2012

mně se nakonec nejvíc osvědčila Dobrá voda. Všechny ostatní, co jsem zkoušela (Horský pramen, Aqua Anna, Lucka, Fromin) mi dělaly v hrnci povlak a vločky vysrážených solí plavaly i ve flašce pak 😝 (a někdy fakt moc, voda byla úplně kalná). Jediná Dobrá voda zůstává po převaření čistá tak, jak před ním. Jinak já jsem převařovala do půl roka 5 minut, teď už převářím jen tak, že nechám prostě dojít do varu, počkám tak půl minuty až minutu a vypínám-je to spíš už jen kvůli tomu, že nevím, jak byla voda skladována.

beruska24.9.
2. bře 2012

u starší jsem používala Fromin, kupovaný v lékárně, převařovala v kastrolku, nechala chvilinku vařit a vypnula.
u mladší používám Dobrou vodou, převařím v rychlovarné konvici a naliji do termosky.

janca_dobi
2. bře 2012

Já jsem používala hodně kojeneckou vodu, co prodávají v Kauflandu (nevím, jak se jmenuje), pak jsem ještě vyzkoušela Lucku a ještě jednu a všechny mi dělaly ten bílý "bordel". 😝 Jediná, která mi to nedělá je Horský pramen, takže teď jedině tu. 🙂 A převařuji chviličku v kastrůlku.

lsx
2. bře 2012

My jsme používali vodu kupovanou v Tescu, myslím, že se jmenovala Máma a já nebo tak nějak. Hlavně nepoužívat vodu Anna, z toho měl malej šílený průjmy, i když byla kupovaná v lékárně.

sarihy
3. bře 2012

Použivali jsme tu, co jsme zrovna koupili, a už jsme jí nepřevařovali (ani mě nenapadlo, že by se to mělo)...od roka převařenou vodu z kohoutku..od 18M nepřevařenou...

anieanne
3. bře 2012

Já kupovala Tomu, Aquilu nebo Dobrou vodu - co bylo zrovna v akci. Převařovala jsem asi tři měsíce ( od narození UM ), pak tu balenou už ne.

betelgeuzz
4. bře 2012

Po přečtení tohoto článku jsme přestala kojeneckou vodu kupovat a používám z kohoutku http://www.szu.cz/uploads/documents/chzp/voda/p.... U první dcery jsem od půl roku dávala taky kohoutkovou, do té doby jsem plně kojila.

sabuse1
4. bře 2012

taky jsme balenou nekupovali, do roka jsem převařovala vodu z kohoutku teď už nepřevařuju vůbec. Balenou používáme jen na cesty - většinou Aqua anna

monikamotava
27. kvě 2012

Ahojky maminy 🙂 , vyzkoušeli jsme jich několik, ale pak nám – celé rodině - nejvíc chutnal Horský pramen. Nikdy jsem nevěřila, že se chuť může tak lišit, je fakt dobrý. A proč bych ji měla převařovat, to se určitě nemusí. Ještě tě to vystraší, než jsme našli horský pramen, zkoušela jsem jinou kojeneckou vodu převařovat, ale měla jsem z toho akorát blbý pocit kdy po varu zůstaly bílé stopy. Což jsou prý minerální látky, ale kojenecká voda by jich měla mít co nejvíc…? takže nevim…pramen to nedělá ani po převaření, zkoušela jsem to. Takže já měnit nebudu 😉

diviska
27. kvě 2012

já občas koupím Lucku nebo rajec - ale většinou to nakonec piji jen já, malá zatím vodu nechce, jen mlíčko, moje kamarádky dávaj z kouhoutku a většina ani nepřevařuje..

renynka
28. kvě 2012

Podle mě je to celkem risk, u prcků do jednoho roku dávat a ještě navíc nepřevařovat kohoutkovou. Nedávno jsem viděla nějaký rozhovor a pediatr se tam vyjadřoval na téma kojeneckých versus kohoutkových vod. I přes to, že kohoutková voda může být kvalitní pro nás dospělý, vždycky v ní bude pro malý děti velkej obsah dusičnanů a minerálních látek, který zbytečně dětičky zatěžujou…tak jsem pak hledala koj vodu s nejnižším množstvím minerálů…a našla ten horský pramen.

tymothy
28. kvě 2012

Já také používala převařenou kohoutkovou (teda až od půl roku na pití a příkrmy, jinak byly holky kojené)...u první dcery mě nějak nenapadlo, že bych měla koupit kojeneckou 😔 , když jsem to zjistila, mrkla jsem pro jistotu na rozbory vody v našem bydlišti (jsou veřejně přístupné na netu) a zjistila, že ji klidně můžu používat s klidným svědomím dále...minerály byly OK a dusičnanů měla většinou ještě méně než ty kojenecké z obchodů....Převařovala jsem ji zhruba do roka.

yennefer01
22. lis 2013

Jelikož bydlíme na vesnici a máme vodu ze studny, musím nakupovat zásoby balené vody pro prcka. Teď manžel narazil na Šumavský pramen - sice to není vedeno přímo jako kojenecká tak prý splňuje všechny limity (http://www.elbapramen.cz/kojenecka-voda aspoň to tvrdí) a i kdyby ne. Myslím si, že převařená voda naprosto stačí, pokud není extrémně tvrdá

hojda
22. lis 2013

Na inspekci mi řekli, že Toma Natura, nesla jsem tam Horský pramen na rozbor, že něčím zapáchal, Toma jim vyšla v rozborech nejlépe.

radamax
23. dub 2014

Tak já kupuju už od porodnice (protože nekojím) balenou kojeneckou vodu buď Rajec a nebi Aquila, budu ji dávat do roka.Mám lepší pocit,než kdybych jí dávala tu tvrdou vodu z kohoutku

caboonek
25. dub 2014

Kupujeme Rájec😉

volodka162
16. kvě 2014

Jak to ty naše maminky, babičky a prababičky přežily....to opravdu nechápu 😅 Podle mne stačí převařená kohoutková. A při výletech když dojde, tak holt kojeneckou balenou... Podle mne zbytečné plýtvání peněz, které se dají využít jinde (na plýnky) 😲

cardigen
17. srp 2015

@elana prosím, kde se dá sehnat dobrá voda? U nàs jsme zatím narazili jen na Lucku, Horský pramen a Rajec.

cardigen
17. srp 2015

@caboonek Rajec taky máme a přijde mi kalný a na dně se usazují krystalky soli.

elana
17. srp 2015

@cardigen tyjo, Dobrou vodu mají všude...Kaufland, Billa, Coop...no prostě všude 🙂

pigletka82
17. srp 2015

Kupuji v lídlu

sisinka74
17. srp 2015

kohoutkovou, prevarim 5 minut. Balene vody jsou sracky, ktere se skladuji buhvi jak dlouho a buhvi kde v cem

cardigen
18. srp 2015

@elana přímo kojeneckou?

akankeo
18. srp 2015

@sabor ta, ktera kdyz se otevre, tak nesmrdi, ale prevarovala sem vsechny, kazdopadne ve vetsine mest tece rovnou z kohoutku a bude v ni min bakterii nez v balene ve ktere vyrobce tezko ovlivni jak s ni kdo pred prodejem naklada a jak moc na ni sviti svetlo...

culiena
11. črc 2018

@elana ale to je tím, že převarujete dlouho...

sarkavacul
21. bře 2024

Ahoj, má prosím někdo zkušenost s nějakým filtrem na vodu? Kupuju pro malou balenou, ale rada bych ještě filtrovala. Tipy prosím?

prejeta_zaba
21. bře 2024

@sarkavacul Jakože dvojitá porce mikroplastů? Tak to dobrou chuť. 👍

hanka_12345
21. bře 2024

Kojenecka voda se musi prevarovat? To sem nikdy nedelala