Láhev na pití SIGG - termoska

tereziep
28. čer 2009

Ahoj,
nemáte některá zkušenosti s touto lahvičkou. Kamarádka mi říkala, že je skvělá. Prý v ní vydrží nápoj teplý až 4 hodiny. Nějak tomu nemůžu uvěřit. Ona to nemá vyzkoušený. Chce si ji koupit. Tohle jí říkala její kámoška. Koukala jsem na netu a tam nic takového nepíšou. Musí se na to koupit termoobal. Já bych chtěla dětskou termosku - abych ji z lahvičky mohla dát pít.
tahle vypadá lahev SIGG
http://superbaby.mimishop.cz/detail.php?zbozi=3...

luucia
29. čer 2009

tereziep, minulý týden jsem si tuhle láhev koupila..já zas chci, aby pití vydrželo studené a to vydrží dlouho 😉 takže teplý to vydrží taky 😉 žádnej termoobal na ní nemám 😉

luciek9
29. čer 2009

Ahoj,
měla jsem stejnou otázku jako terezie. Jenom mě zaríží ta cena. Koukala jsem, že jsou cca za 400 - 500 Kč. Takže se mi do toho moc investovat nechtělo, ale si si ji koupím.

zuzana581
30. čer 2009

Ahojte. My SIGG flašky používame už dlho. Ak dáte do nej studené tak to vydrží dlho ale iba ak je aj vonku chladno. Ak je horúce leto, tak sa to tam zohrieva. Ak dáte do nej teplé, tak to je to isté (v lete vydrží a v zime vychladne rýchlo). Ale ak na ňu kúpite termoobal, tak je pravda, že to čo do nej dáte si drží zhruba tak 2 hodinky. Je to kov a preto aj hlavne pri horúcom nápoji musíte ten termoobal tam mať, lebo flaška je tak horúca ako ten nápoj a to asi ťažko budete chytať. Inak sú perfektné, len treba kupovať SIGG. Predávajú sa totiž aj rôzne napodobeniny a tie nie sú dobré.

dosa
30. čer 2009

tereziep - ak chces termosku, tak bebe jou ma termosky a da sa na ne primo dat dudlik, alebo nekvpakjuci naustok a pit z nich. akurta su to klasicke termosky, takze nevhodne do detskych ruk - aby ich nerozbili 😉

http://www.babytrend.sk/bebejou-termoska-p-2499...

evaviki
29. bře 2011

ja som malemu kupila lahev sigg a prekvapilo ma, ze by sa tam nemali davat tekutiny, ktore maju viac ako 40 stupnov.. no ale do umyvacky moze a tam je viac,tak nechapem..

bihan
29. bře 2011

Sigg sú fľaše - nie termosky. Sú vyrábané z recyklovateľného hliníka, preto sa môže zdať, že sú to termosky, ale nie sú. 😝
A treba si dať pozor na to, aké vnútro má, pretože medené verzie dostupné u niektorých predajcov, obsahujú BPA. Vnútro by malo byť bielo-žlté. http://crunchydomesticgoddess.com/2009/08/27/th...

evaviki
29. bře 2011

@bihan jj, viem, ze to nie je termoska. Ale baby tu pisali, ze tam davaju aj caj a kupuju termoobal, aby vydrzal teply.. preto ma to prekvapilo, lebo priamo na flaske je nalepka s upozornenim.. Kupila som original, napodobeninu by som neriskla 😀 a je tam aj napis: BPA free 🙂

bihan
29. bře 2011

@evaviki napodobeniny sú v pohode.. ten obrázok je z originál sigg fliaš 😉 Proste aj sigg vyrábal flľaše s bisfenolom a keď zaplatíš tú cenu, aby si zistila, že je ta BPA, tak to fakt nepoteší.
Odporúčanie na teplotu asi bude kvôli deformácii fľaše.. v umývačke je zrejme vystavená inému pôsobeniu... len tak tipujem 😀

luciferdik
29. bře 2011

@evaviki Já teda do myčky nedávám, ale leju tam i horké nápoje, to jsem nějak nepostřehla, že by se nemělo. Ale žádný problém, nic se neděje, vypadá pořád stejně, akorát samozřejmě je pak ta láhev zvenku vařící,když se na ní šáhne, my na ní máme neoprenový obal, takže se nikdo zvenku nespálí. Jediný s čím máme problém jsou víčka na těch dětských pítkách, malému to každou chvíli někde spadne a už se tři ulomily, ovšem to je špatným používáním, ne chybou výrobce a je fajn, že se dá dokoupit samostatně každý ten díl.

evaviki
29. bře 2011

@luciferdik tak mozno je to kvoli tomu, ze by sa deti mohli popalit..