Láhev s brčkem, proč až od 12 měsíců?

shi_sha
16. lis 2017

Ahoj, mám dotaz. Jak tak koukám po láhvích s brčkem, všechny (kromě Tomme Tippee) jsou určeny pro děti od 12 měsíců. Koupila jsem synovi ( 9 měsíců) Babylove s brčkem a celkem rychle se z toho naučil pít, i si už sám drží láhev. Ale co mě zajímá je, proč jsou určeny až od 12 měsíců? Nemůže to mít negativní vliv na růst jeho zoubků? Nebo to je třeba jen kvůli vyššímu obsahu láhve?

mikiva
16. lis 2017

@shi_sha Myslim, ze nas proste chteji donutit nakoupit nejaky ty zacatecnicky lahvicky s dudlikama a pitkama 😉 Ne, vazne - tipuju ten vetsi obsah. Jinak Matyasek taky od cca 8 mesicu vyzkousel kdejakou flasticku a naucil se pit az vcera v 11 mesisich z te s brckem (kterou jsme mu mimochodem podstrkovali uz x tydnu).

swetlusska
17. lis 2017

Slyšela jsem od doktorky, že brčko je blbý na zažívání - vzduch, pak že při pití brčkem se namáhají uši a další a další rady a kritiky.......Člověk už taky neví co všechno dělá blbě! 😕

alcar
17. lis 2017

@shi_sha tak to bych vubec neresila. Tyhle udaje jsou jen orientacni a pokud se to tvuj prcek naucil drive, tak tim lepe. Nemusis zkouset tisic lahvicek s pitkama a dudlikama. 🙂