Malá nechce pít z lahvičky. Co mám dělat?

andira
17. lis 2007

Holčiny, mám hrozný problém s malou, protože odmítá pít z lahve. Zatím ji ještě kojím, vyzkoušely jsme Sunar i Nutrilon a žádný velký rozdíl. Vypije tak 10 ml za půl hodiny a strašně u toho pláče, dudlík plive a zvedá se jí z toho žaludek. Čaj ani odstříkané mléko taky z lahve nechce ani normální dudlík. Díky moc za rady...
PS. lahve máme fyziologické od CHicco, ale zkoušely jsme i jiné, výsledek stejný ☹ Dudlík nechce ani kaučukový ani silikonový.
Díky moc za vaše rady.

janulas
17. lis 2007

andira...ahojky, my máme skoro podobný problém..malý sice obcas tu lahev chytne, ale taky se u toho hrozně kroutí... A nebo co zkusit dokrmovat ze stříkačky? A co kojení? To už ti nejde?? Já se snažím co nejvíc kojit...

bibinka
17. lis 2007

andira- ty už nemáš dosť mliečka? chceš malú dať na umelé mlieko?alebo máš nejaký iný problém s dojčením? možno by si mohla dávať malej lyžičkou alebo cez hadičku: na hadičku dáš malú striekačku(kúpiš v lekárni), hadičku vsunieš do pusinky zároveň s prstom a pomaly vytláčaš zo striekačky. ale lepšia je tá lyžička.
aj ja som riešila podobný problém. chodím do školy a malý nechce chytiť ani fľašku ani iné cumlíky. máme rôzne tvary aj kaučuk aj silikón- nič. tak mu moja mama dávala moje odstriekané mlieko po lyžičkách. a chutilo mu veľmi.je to síce pracné,ale dá sa to. a v pohode mi potom chytil aj prso keď som došla domov.

schnek
17. lis 2007

andira, měla jsem dost problém při přechodu na UM. Ondra nechtěl lahev ani za nic. vyzkoušeli jsme všechno možné. nakonec máme úplně obyčejné cumlíky Farlin s ventilkem. jiný nechce 😉

anabac67
17. lis 2007

Naša Emka má 7,5 mesiacov a taktiež žiadnu fľašu ani cumlik do nej nedostanem. Kojenie zatiaľ funguje, avšak keď jej chcem dať vodičku alebo čajik od smadu tak len po lyžičkach. Je to veľmi zdlhave a veľa toho nevypije.

evkaamimi
17. lis 2007

Ahojky. Zdravím všchny děti a předevšm jejich maminky... právě jsem chtěla otvírat diskusi na toto téma, když jsem zjistila, že nejsme sami a s tímto problémem je nás vic. Naše malá bude mít 3 měsíce, a také nic jiného než prso nechce. Nic by tomu tak nevadilo, ale když se chce mamina alespoň na chvíli od dítěte odloučit, je to problém... Dálkově studuji, a alespoň na pár hodin jednou za 14 dní by to bodlo. Lékařka radí zkoušet dál a vyčkat. Malá je tak zavislá na prsu, že bez něj pomalu ani neumí usínat. Odmítá jakýkoliv dudlík, láhev, i stříkačku i lžici jsme zkoušeli, ale nějak se nedařilo. Tak snad se to časem zlepší. Přece jen, je ještě malý drobek. 🙂

pucik
17. lis 2007

ahojky, tak mi naštěstí tenhle probléms flaškou už vyřešili. Chce to zkoušet to vyměnit za prso, nejlpe, když usíná a nevšimne si toho. Nám se to strašně osvědčilo, trvalo to sice více dní, ale nakonec se to povedlo. Jsou to malý chytrý mršky,protože to skoro hned poznají, ale když se to zkouší několik dní v kuse, tak jim z toho teče mlíčko a zvyknou si. My tea odmítáme dudlíčka pořád, ale zapla´t pánbůh, za ty dary, že si vzal flaštičku, protože to byl vždy hrozný boj tou stříkačkou. Držím palečky, poradily mi to tady holky a fakt to funguje a ten náš malej poklad je dost umanuteja vybíravej a povedlo se 😉 🙂

geegee
17. lis 2007

my sme pri prechode na UM dali mliecko do flase s naustkom, mie s cumlom - ale maly z takeho poharika pil cajik od pol roka. A osvedcilo sa cakat, byt trpezliva, kym si zvykol na novu chut. Ale to uz mal rok. Ked bol mensi, nechcel tiez UM ani za svet, tak som kojila do zblbnutia 😵

luminkasp
18. lis 2007

andra,
tak to je presne o nasej malej, netrap sa.My sme jej kupili poharik so sosakom, zech sa nauci pit a vysledok rovnaky, odmietala.

Raz sme boli na veceri u svagrinej s ja som so sebou nic nemala, mala sa hodila po normalnom pohariku a pije ako vsetci ostatni ludia.

aspon mame o problem menej, nebudeme musiet oducat ani od cumlikov ani od flasiek😀

ocicka
18. lis 2007

No my to taky resili, protoze jeden den v tydnu chodim do skoly. A nam pomaha, kdyz ma opravdu uz velky hlad. To se pak zakousne a vycucne lahvicku za 5minut, jinak si jen ilizuju a cuca a je to na pul hodky. A taky nam vubec nechce dudlik..

andira
autor
18. lis 2007

Holčiny, děkuji moc za rady 🙂 Potřebuju to malou naučit, protože pracuju na částečný úvazek a taky ze zdravotních důvodů (mých).
Včera jsem zkoušela dát ji napít v lehátku a bylo to trošku lepší, ale stejně nevypila skoro nic. Ona nechápe, že z toho dudlíku musí sát.
Koupila jsem ale v Intersparu skvělou lahvičku od Mam, má takový spláclý dudlík a ještě k tomu zdrsnělý, takže to miminku připomíná bradavku. Tuhle flašku plive ze všech nejmíň. Asi to fakt chce trpělivost. Taky jsem si říkala, že zkusím všechno mlíčko odstříkávat a krmit jí tím pouze lahví. Akorát mne vůbec nebaví to odstříkávání 😒

Schneku - kde kupuješ prosím tě ten Farlin???

janazuza
18. lis 2007

ja som krmila malou- mocca lyžičkou

schnek
18. lis 2007

u nás to májí v obchodě s kočárkama a taky jsem objednávala přes net. napiš si do vyhledávače sosák Comox a uvidíš. Kdyby nic, tak písni do IP, pošlu ti link 😉 Já kupuju ten s křížkem. Je fajn, že teče podle toho, jak prcek tahá a asi jedinej má ten ventilek. Jsem s nima maximálně spokojená a to máme i speciální silikonovou lahev, co simuluje kojení za 300 a nic 😖

keba
27. lis 2008

ahojky holky tak vidím že podobný problém máte i vy...jen my to máme trošku jiný,jsme na UM od 2měs.ted máme 6měs.a do minulého týdne mě normálně papala v poho 200ml.tak nevím co se tedkom stalo že stávkuje a nechce pít mlíčko..např.dnes ráno vůbec nepila a na oběd snědla celou skleničku zeleniny..ale tak malé mimi by mělo ještě určitě pít mlíčko,že?

olivova
27. lis 2008

my budeme mat 9 mesiacov a mam doma snad vsetky druhy cumlov a flasky. Navela navela sa nam podarilo z jedneho naucit pit (caj) a aj to iba pred mesiacom, ale mlieko - nemam sancu...Tiez som zufala

radka.m.
27. lis 2008

keba-malá ti nejspíš bojkotuje mlíčko,ještě by zcela určitě měla vypít dost velké množství.tak zkus jí to mlíčko z flašky dávat ve spánku,to na hodně dětí zabírá.jinak se snaž přidávat mlíčko do všech příkrmů,jak jen to půjde.to mlíčko je ještě opravdu důležitou součástí stravy.

zmrzka333
27. lis 2008

babule tiez mam ten problem, jedine kedy mi zoberie flasku jue po kupani ked je vyhladovany a utlmeny. ale niekedy len trochu spapa a vsimne si ze to nie je prso tak hned ho napne a niekedy spapa celu flasku. Som z toho jelen a to je to ze v porodnici flasku normalne bral a aj potom doma lebo mlieko sa mi zacalo robit neskor a pozvolna takze som dokrmovala UM

broucek26
12. pro 2009

Ahoj holky,
otvírám znovu diskuzi, která je pro mě teď aktuální. Mám 3,5 měsíční dceru a zkouším jí dát občas cucnout z lahve MM. Bohužel to nechápe a dudel jen olizuje a vzteká se, že neví co má dělat. Dudlík taky nechce, taky ho plive. Vůbec neumí dudat - jen prso, to by chtěla pořád. Chci přestat s kojením v půl roce, protože malou mám pořád na prsu, ale teď se bojím, že to tak snadno nepůjde. Co s tím?

rimmel
12. pro 2009

jabyt tebou urcite neodstavujem..a co ze je furt na prsu..ved aj ma byt a o 3 mesiace to moze byt uplne inak, plus zacnes s prikrmom a veci sa mozu zmenit...

aponchie
12. pro 2009

broucek to nemuzes myslet vazne 😅 proc ?nechapu te..a ty plany kdy prestanes kojit proc?

broucek26
14. pro 2009

Holky já proti kojení nic nemám, kojím ráda, ale když je období jako máme teď - každou hodinu na prsu i v noci (mám jí v posteli a jen nahazuju prso), tak bych si někdy ráda odpočinula. Aspoň jedno kojení. Je po nemoci, měla 5 dní horečky, pak týden antibiotika. Možná je to stav po nemoci, nevím. Dřív to tak časté kojení nebylo.

berynka
14. pro 2009

broucek26, ve třech měsících by to mohl být spurt a ten po pár dnech přejde 😉. Já si myslim, že lahvičku bys někdy dát mohla, jestli máš dost mlíka na odstříkání. Aby si to malá vzala, tak musí být dost hladová. A co bude za čtvrt roku, neřeš! 🙂

bledulka
14. pro 2009

broučku-pokud se nechceš ještě vzdát kojení,tak bych lahvičku nenutila- ono by si ji hladová potom zřejmě vzala,ale pak zjistí,že to teče samo a bez větší námahy- může se stát,že by pak neměla tu trpělivost sát z prsa a čekat na vypuzovací reflex(pokud nebudeš mít zrovna hodně nalitá prsa) a vztekala by se u kojení- a to by pak mohl být i začátek konce kojení...(maminka pak vynervovaná načne nutrilon,dá ho do flašky a postupně se sníží laktace a mlíko pak nestačí...

chápu,že si chceš odpočinout, s druhým prcekm jsem na tom byla nedávno podobně-skončil u mě v posteli a prsomusel mít pak najednou skoro pořád- nechtěl se prsa vzdát- dudlíka nechce,takže jsem nemohla vyměnit bradavku za dudlíka..
ale konkrétně nám pomohlo ho ihned po nakojení dát do postýlky a on tam spí déle než u mě (první syn naopak spal lépe se mnou-každé dítě je jiné)

pokud stojíš o kojení,tak vydrž- v půlroce začnou příkrmy a bude postupně vyhlídka na to,že se zasytí a nebude chtít tolik pít- (pokud je to z hladu)
pokud se ti budí ze zvyku a z touhy být u tebe a sát,tak bud se tomu přizpůsobíš a dopřeješ jí maminku, nebo jí začneš odnaučovat to,že je stále v noci u tebe a postupně zvykat na postýlku a na to,že se v noci spí...

co takhle nakojit a jakmile už bude jen dudat,tak nekompromisně prso vzít (zkusit třeba i dudlíka,pokud malá chce) a pochovat v náruči bez prsa v puse...

broucek26
14. pro 2009

berynko díky, já jsem takový řešitel 🙂 Pořád se připravuju na budoucnost, holt už jsem taková 🙂 Taky mě napadl spurt, protože pořád brečí (tak často to u ní neznám), špatně spí a jak jsem psala - pořád chce na prso. Uvidíme, jestli to o víkendu bude lepší, začala s tímhle v pátek.

broucek26
14. pro 2009

Bledulko dudlíka bohužel nechce. Jakmile vidím, že prso jen cucá, tak ho nekompromisně beru a malá se jen otočí a spí dál. Jak jí chci ale přendat do postýlky, tak se probere a je řev. O kojení stojím, nevadí mi, jen jsem tu lahev zkusila a zděsila se, že neví co s tím. Asi fakt vydržím a uvidíme co bude pak. Bude i větší, tak to bude asi zase jiné. Jsem takový plašan 🙂

bledulka
14. pro 2009

broučku-kojení je rpo ni prostě jiné a je na něj zvyklá- lahvička je něco co nezná- neměla to v puse,neví co tím, divná hmota...kojení už má natolik zažité,žže ji tohle přijde divné...pokud by měla extrémní hlad,tak by si mlíko vzala ...pokud by byl vyloženě problém, můžeš zkusit lžičku nebo stříkačku-tím dát mlíko,ale když máš po ruce prsa 😉 ,tak bych to neřešila...v půlroce může rovnou zkoušet jiný druh pítka než savičku...osobně myslím,že je to spíš o zvyku než o hladu (pokud se ti budí např. po hodině...) já bych vydržela, ono se časem změní jak spaní,tak potřeba jídla a i styl usínání - za měsíc se třeba dá dát do postýlky a bude pokračovat ve spaní... a pokud ti nevadí,že ji máš v postýlce,tak to je dobře...horší,kdyby ti to vadilo ale nešlo to jinak...

nebo ještě stále zkoušet učit dudlíka - u polospící vytáhnout bradavku a hned nahradit dudlíkem (mě to neprošlo u malýho,ale některým holkám to děti snesly takto..)

broucek26
14. pro 2009

Bledulko taky jsem zkoušela, ale ona hned pozná, že to není prso a je naštvaná co jí cpu do pusy 🙂 No po pravdě bych jí ráda šoupla do postýlky, protože už mě začínají bolet záda jak se nemůžu hnout, abych jí nezalehla. Dřív aspoň to první spaní spala 5 hodin, tak to šlo. Pak i po dalším kojení spala v postýlce, ale k ránu už chtěla ke mně. To bylo v pohodě,ale celou noc je to fakt opruz.

bledulka
14. pro 2009

broučku- mám jen o dva měsíce staršího prcka a v tom věku ve kterém je tvoje holčička to u nás bylo jako u vás...já mám teda vedle naší matrace rozšířené místo pro malýho,takže ležel se mnou a přitom sám...
pak začal mít období,kdy to bylo strašný a nemohl usnout bez prsa v puse...nakonec začal usínat na břiše (z čehož jsem neměla radost,ale stejně by se tam sám otočil,takže nemá cenu mu v tom bránit) ...a o té doby spí lépe a dá se přenést do postýlky-kde spí líp (když ho nechám u mě,tak se budí víc)

pokud máš u postele místo,dá se uvažovat o tzv balkonu-odmontovat postranici,postýlku nadoraz k tobě a malá bude u sebe a přitom u tebe...

hellu
23. kvě 2010

Pokusím se obnovit tuto diskuzi. Vojtíškovi bude jedenáct měsíců a kromě kojení žádné jiné tekutiny nechce. Zkoušela jsem kojeneckou lahev, nekapavé hrníčky, na lžičku.....sunar, beba, nutrilon, hipp, čaj, vodu.....Nic. Jsem z toho docela zoufalá, vzhledem k tomu, že už prodělal zánět ledvin, bych ráda do něj dostala co nejvíc tekutin a žízní ho trápit nemůžu ☹

xkacatkox
24. kvě 2010

holky, jaké máte nekapajíci hrníčky, ná Matýsek také statečně bojkotuje, končit s kojením zatím nechcu ale tak jsem si říkala, že by si někdy mohl dát čajík, když zrovna nemůžeme hned a bleskurychle kojit 😀 máme od Mamu ale nic moc

adka48792
24. kvě 2010

Ahoj no moja malá sa to tiež len tak nenaučila mali smee viacero druhou tých hrncekov ale zistila som že je jedno aký jej sa to len muselo začat páčit pit shrnceka a to sme sa naučilitak že ked ma videla pit z pohára normálneho klasického najlepšie so širokého skla tak chcela pit i ona a tak som jej dávala i ked sa len málicko napila zbytok skončil na oblecení ale po pár dnoch už sa vedela i napit a tak sme jej dali ten hrncek a pije pekne i z neho..myslím že to musí mat nejakú postupnost.
vela stastia 🙂 🙂 🙂