Malá se budí i 5x za noc a chce mléko. Máte zkušenost?

pindulenka
17. únor 2012

Naše malá má 11 měsíců, se budí i 5x za noc a pokaždé chce mléko. Máte některá podobnou zkušenost? Jak by se toto dalo odbourat?

dagina
18. únor 2012

Ahojky, naše je natom stejně, je jí rok a čtvrt a stále 3-5x jí kojím v noci. U první dcery to odeznělo věkem, kolem roku a půl jsem jí kojila v noci 1-2x, postupně jen večer a v noci už né. Jsou různé rady jak dítěti zprotivit kojení, myslím, že jsou tady i diskuse, ale já věděla, že to tak nechci...

crca
18. únor 2012

@pindulenka hehe 😀 nám budou 3 v dubnu a tak 2x-3x se mě holka budí pořád a chce-míčkoo 😀 cucne si a zase chrupe,teď už k ní teda nevstávám,má flašku vedle sebe na skříňce,ale stejně mě to vzbudí 😀 Upřímně,zatím to neřeším,i když už jsem někdy docela vytočená protože se nevyspím,ale někdy jsou i noci,že ho nechce 😉 😀 takže počítám,že než půjde do školy,tak už na mlíku nebude 😀

katzi
18. únor 2012

Ahoj, naše malá je taky závislák na mlíku. Ale já jí to redukuju 🙂 Nedám jí víc než 2x za noc. Jde spát v 19h, poprvé má nárok na mlíko v 22.30, podruhé kolem 3.00. Jinak se ji snažím jen vnutit dudel, nebo chovám, nebo cokoli, ale častěji nedávám 🙂 U starší dcery se to vyřešilo částečně věkem a částečně tím, že jsem jí mlíka postupně omezila jen na 1x v noci, ale to pila až myslím skoro do dvou let.Pak už jsem to chtěla ukončit, tak jsem jí to mlíko začala postupně ředit - dala jsem vždycky po nějaké době o jednu odměrku míň, až pila skoro jen čistou vodu a časem jí už při probuzení stačil "jen" dudel 😉

pindulenka
autor
18. únor 2012

včera jsem poprvé v noci dala jenom jednou mlíko jinak dudlík a kupodivu jí to stačilo, tak uvidím jak to bude dneska díky za názory

ja.na81
18. únor 2012

Jo, taky jsme meli tento "problem". Skoro do roka se mi syn budil na kojeni v noci prakticky po 2 hodinach. Az jsem proste rekla dost a nedala. Misto toho jen dudlik nebo napit vody, pohladit, potulit... po nekolika dnech to pochopil 🙂 Ted se budi 1 - 2x, napije se sam vody z lahvve co ma v postylce a spime dal (nekdy me ani nevzbudi - teda ja se vzbudim stejne, ale on me nepotrebuje, tak ho jen pozoruju, jak vynda dudlika, vezme lahev, napije se, dudla zas zanda do pusy a padne na polstarek a spi, je to sranda 🙂 )

lencza
18. únor 2012

ahoj
mám téměř 11-měsíčního syna, kterého stále téměř plně kojím........první půlrok života Mates prospal celou noc, od 6 měsíců se ale začal v noci budit a vyvrcholilo to o vánocích, kdy taky vyžadoval mlíko každé dvě hodiny, probudil se s brekem a nepřestal..........poté, co na Štědrý den byl schopný řvát skoro hodinu a půl až do půlnoci, jsem řekla dost a najeli jsme na nový režim, pokud se probudil, tak jsem k němu nešla, u něj to bylo ale spíš o tom, že byl zvyklý, že jsem za ním pokaždý šla, když se probudil, trvalo nám to přes týden, ale pochopil a teď se budí 2x za noc, cucne si a zase usne

levandulova
18. únor 2012

Ahoj, řešíme ten stejný problém. Ve třech měsících spal syn skorou celou noc a v posledních měsících (nyní je 8,5m) se budí a chce mlíko třeba i 7x! Zhoršilo se to před Vánocemi, když mu rostly zoubky a byl nemocný a už se toho nemůžeme zbavit. Když ho chovám, ale nedám mu napít, tak strašně pláče a hlavně řve, protože ze mně to mlíčko cítí. Já v noci ten randál nevydržím - bydlíme v paneláku, tak aby nás nevystěhovali - a raději mu honem dám ať je ticho. Pomohlo mi až když začal vstávat manžel. Od tatínka si Kuba nechá dát dudlíček a spí dál, jen asi tak ve 3h a v 5h má opravdu žízeň a to se neutiší s tatínkem a musím mu dát cucnout. Pak okamžitě chrní. Krmit ho 2x za noc mi nevadí, protože už kojím téměř jen v noci, takže jsem takhle spokojená. Kamarádka řešila to samé a také pomohlo že vstával manžel a pak když kluka odstěhovali do jeho pokojíčku, najednou spal celou noc bez probuzení.

valentynkaa07
19. únor 2012

Ahoj, nám pomohlo taky, že jsem jí nechala s tatínkem, jak píše @levandulova , já jsem musela spát pár dní v obýváku, ale stačil tak týden a už kojím jen večer cca hodinu před spaním a pak ráno v půl 6, to už se utišit nenechá 😉 taky jsme v paneláku, takže vyřvávání nepřipadá v úvahu, no, zkusili jsme to, ale byla schopná vyvádět déle než hodinu.