Malý nechce vůbec pít. Co mám dělat?

irasek
28. bře 2009

Prosím, poraďte. Náš malý nechce vůbec pít. Přes den jenom jí, sní vše, ale tekutiny do něho nedostanu žádné. Zkoušela jsem kojeneckou vodu, 5 druhů dětských čajů a cca 8 druhů šťáviček. A nic. Kojený je jenom přes noc, přes den nechce. A druhý problém je, že ani nechce sušené mléko. Mám nakoupené 4 druhy: Nutrilon, Bebu, Hami hajaja a Hami 2 a opět nic. Zkoušela jsem samozřejmě i několik druhů lahviček, ale v tom problém asi nebude. Všude čtu, jak mají děti pít 150ml na kilo na den a to u nás není ani náhodou... 😨

meleri
10. lis 2009

usounek,
zkoušela sem vše..flašku, brčko, pítko, lžičku i stříkačku..jediné co pil bylo z té stříkačky, přijde mi to ale na bednu když před lidma někde venku vytáhnu stříkačku a roční dítě jako bude pít ze stříkačky..druhé děcka pijou z láhve nebo z pítka a malý nic..nejhorší je že už nechce pomalu ani prso...pokaždé se mi řehtá jak to vytáhnu jako stylem mami co děláš si směšná... ☹

tak v pařácích si dal říct s tou stříkačkou nebo lžičkou..

ted taky zkouším hrníček a lžičku ale asi po pěti lžičkách mi zdrhne...za hodku je čaj studený tak ho sehřeju a zas znova...už mě to nebavííí... ☹ ☹

jeane
11. lis 2009

Meleri prom ale musel ajsem se smat, tomu co jsi napsala,,, jak odmita kojeni 😀 ikdyz to smesne neni, ale jak jsi to napsala.
a davat pit rocnimu diteti ze strikacky, na verejnsoti,,,, chapu, tu jsem ani nezkousela a pochybuji ze bych obstala. Brcko jsem nezkousela... no nevim, jsem taky zoufala, zavidim maminkam co daji diteti lahev, hrnecek a oni so to drzi a piji sami. J a ji to musim naklanet, jinak saje na prazdno.... ani ji to asi nevadi, asi to dela schvalne a pak ji tonakolin a ona me odstrci a vyplivne, to , je to jak kdy...¨
a z lahve ze savickou..... kdyby z ni pila, ale to je jest e horrsi, hraje si s tou savickou a akorat je pak cela mokry.... fakt nevim....aspon malou utecho mi je, ze v tom nejsem sama ☹

petardice
14. únor 2010

ahoj, trochu obnovím téma. Máme téměř sedmiměsíční holčinu, od začátku roku dáváme příkrmy (bez problémů) a zkouším jí dávat pít. ať jsem dala, co jsem dala (voda, různé druhy čajů), pokud to nebylo mlíko, začala blbnout, uhýbat hlavou, svírat pusinku a prostě si ani necucla. až teď, po téměř měsíci a půl, se umoudřila a po svačině něco málo vypije (max 30ml) - trochu si lokne, pak uhne a zase otevře pusu, že chce pít. tímhle stylem si vysosá těch 20-30ml a vzápětí to vyhodí i se svačinou ☹ je to normální? stalo se to někomu taky?

lenka1smejka
14. únor 2010

Bud rada,ze aspon mlieko ti chce mne ani mlieko nechce pit

jelencek
14. únor 2010

Ahoj petardice, neviem či kojíš alebo nie. Ak kojíš, potom si s pitím nemusíš robiť starosti, mliečko jej stačí. Ja som svojim malým ponúkala vždy po jedle vodu alebo čajík, lyžičkou alebo z pohárika, len aby si zvykli. Trochu si cucli, požbrblali, ale naozaj piť začali až teraz (majú 10 mesiacov).

Ak nekojíš tak neviem, nemám skúsenosti, možno skúsiť dávať lyžičkou albo z pohárika, nie z fľašky.

rimmel
14. únor 2010

ako jelencek hovori, ja som cisto kojila az v podstate doteraz, ale na poharik som trosku ucila a tiez zo zaciatku nechcel, potom iba cuc, a teraz sa zchuti napije aj viac glgov, no neviem kolko ml, nemeriam to..lebo uz coskoro budeme mat rok a mal by pit viac, davam mu cistu vodu a uz hovorim, si zvykol a pekne pije, ine nedavam

takze teraz si nerob starosti, do roka ti bude pit ako duha 😀

a tiez pocas jedla a po jedle mu chuti najviac.-pit-

soanpe
14. únor 2010

petardice
taky mám takovej problém, a to je naše malá starší.
někdy mi dá za den tak 50ml čaje,atkže ji dopíjím aspon UM 😖
ale jsou dny, kdy dá i 200ml
vodu si dá někdy,ale většinou pije rooibos nebo od megafitu na nachlazení (sv.modrý) někdy jsem z toho jejího pití na mrtvici,ale zase pokud nemá problémy s močením, tak to nijak nedramatizuju

petardice
15. únor 2010

díky za uklidnění. mě na tom trochu vystrašilo to, že ji mám v sedátku, ona si párkrát lokne a vzápětí (aniž bych s ní jakkoli hnula) vodu vyzvrací. Jinak je asi 14 dnů už jen na UM (předtím MM + UM na dokrmení), ráno/dopoledne mi vypije tak 60ml, v poledne má zeleninové nebo maso-zeleninové kaše (v tom je ale samozřejmě taky voda), odpoledne ovoce, večer sní tak kolem 150ml (někdy míň, někdy víc - záleží, kolik sní svačiny, s tou zatím dost bojujeme) a v noci kolem těch 130ml. Zkoušela jsem jí to nabídnout z flašky se savičkou nebo s takovým tím prvním pítkem, ale ofrňuje nos spíš nad faktem, že to není mlíko než nad tím, z čeho jí to dávám 😠 Jsem zvědavá, jestli se to časem taky srovná jako u vás 😅

soanpe
15. únor 2010

¨petardice,lucinka je ještě malinká. sofinak pítka nechápe do dneška a jediný, co je schopná strčit do pusy je silikonový brčko 😅

miruska15
15. únor 2010

Rebeka1977 Ahoj ja som tiež s PB a tvoj problem je aj mojim ako keby som čitala sama o sebe.Moj maly bude mat 4m a tiež mi nepapa.Krmime sa po spiačky alebo lyžičkou.Tiež sme boli na HA mliekach myslela som si že mu nechutia lebo su horkejšie tak som mu kupila Nutrilon ale je to to iste.Dostanem do neho 60 a ked je to 80 tak som štastna je to hroza.Zvlaštne je že v noci mi papa pekne no ale to spi nad ranom sa napapa tak okolo 3.00hod a potom už do nho nedostanem nič až ked zaspi a to je tak okolo pol devietej.No katastrofa dnes som mu kupila v DM mlieko babylov že vraj je dobre a mamičky si ho chvalia no neviem či na mojho to zaberie.Ale inak je zlaty akurat to papanie.

mimmix
15. únor 2010

petardice, můj malej je sice maldší, ale už přikrmovanej a pít taky nechce. navíc mám stejný problém jako ty - jakoukoliv tekutinu vyzvrací. vypije jen UM a to ještě hooodně málo. čaj nebo ovocnou šťávu vždycky vyblindí. taky nevím proč...

petardice
16. únor 2010

mimmix: tak to naše malá aspoň to mlíko vypije s chutí. ani jsem tolik neřešila, že moc nepije jako spíš fakt, že když už se náhodou napije, tak to vzápětí letí. no, aspoň v tom nejsem sama..

mimmix
17. únor 2010

no jo, taky by mě zajímala příčina, jsou to přeci jenom přírodní věci a stejně všechno vyzvrací. myslím, že se to snad srovná, protože tekutiny bude potřebovat pořád víc.

miruska15
19. únor 2010

maminy prosim poradte mi ako mam maleho (4m) donutit pit mliečko.Som s toho na nervy vobec mi ho nechce papat.Myslelal som si že to je HA mliečkom ale pijeme už skoro mesiac Nutrilon a je to stale rovnake.Papa len po spiačky a malo.Za celý den mi vypije tak 500ml niekedy o trošku viac.Vyskušala som aj rozne cumliky ale nič som s toho na prašky.Prosim ak mate niektora s tym skusenosti poradte mi vdaka.

sisulka7
19. únor 2010

mozno ho to prejde, aj my sme mali take obdobie. 🙂 hlavne klud. Moja mamina ked videla ako to do nej tlacim, tak sa chytala za hlavu. aj mne najlepsie papa v noci.

sherry28
19. únor 2010

miruska15:co pil za mléko doteď? 😨

sherry28
19. únor 2010

já jsem malýho kojila a zkoušela jsem přejít na všechny druhy mlék a nic nechtě 😨 kojila jsem do 10. měsíce, kdy se úplně odstavil sám 😖 a od té doby mlíčko neměl, tak to doháníme na mléčných výrobcích, jí mi úplně vše 🙂

lenka1smejka
19. únor 2010

Aj moja mala nechce neako mlieko.Vypije najviac 180ml aj to malo kedy skoro spiaca...Ale ma mlieko v kase a jogurtoch

miruska15
20. únor 2010

ahojte.CO pil do 3m som ho kojila potom nam pani Dr. predpisala nutrilon HA lebo mi nepribral a ona sa zlakla tak podho na UM.to mi nechcel pot sunar HA a teraz sme na Nutrilone a asi aj zostaneme.Asi sa chytate za hlavu kolko mliek som vystriedala ale ja som si myslela že to je v mlieku ale je to v nom proste je taky. Napr. dnes v noci mi papal 3.30 hod iba 40ml. a spal zobudil sa o 7.00hod. a nič nechcel išlo ma urvat videla som že je hladný ale on nie tak som mu po lyžičkach dala aspon 40. Najedol sa až ked zaspal o 9.00hod.Asi som mala kojit a nevzdat to,uplne som ho domylila ale čo už.už je to tak a musim bojovat.Začala som mu davat zeleninku a ta mu chuti (zatial) .Našla som si system ako ho prekabatit ked zaspi tak ho nakrmim.Tak som chcela kojit nie aby ma Dr. trochu podporila ale naopak,naštvala ma.

sherry28
20. únor 2010

miruska15:tak to je opravdu špatná doktorka, proč si k tomu kojení jenom třeba nepřidala mléko? 😕 Já jsem kojila, ale malému to nestačilo, vypil obě prsa u brečel 😢 tak se vždycky dorazil ještě mlékem asi tak do dvou měsíců jsem to praktikovala než se tvorba mléka přizpůsobila požadavkům malého 😀 potom už mu stačilo jen to mé mléko a od 4.měsíce jsme byli na příkrmě, baštil o sto šest 😉 Od 10. měsíce nechtěl vůbec žádné mléko a tak mu žádné nedávám, o to víc sní pribináčků, tvarohů, sýrů a jogurtů 😀

sherry28
20. únor 2010

miruska15. ještě můj starší synek také nechtěl ani jedno z těchto mlék (co jmenuješ)nejvíc mu chutnal sunar, tak zkus třeba ten http://www.hero.cz/SUNARKA/Pomocnik/329/ a od 6. měsíce je i sunar banánový, ten byl také náš oblíbený http://www.hero.cz/SUNAR/Produkty/1045/

sherry28
20. únor 2010

aha teď čtu, že ani sunar ti nechtěl ☹ tak to vydržte tak to a zkus pak ten ochucený 😉

miruska15
20. únor 2010

sherry28. ja som to tak aj robila ale začal ma maly odmietat.papal s prsnika iba v noci potom aj v noci prestal. ale aspon trochu som ho kojila lepsie ako nič.sunar je dobry ale nebudem ho už trapit .kupila som si nedavno francuzke som ho vyskušala ale nič moc,a teraz mam doma otvorene ai z DM drogerie mliečko babylove ale nemam odvahu mu to menit necham to tak ako to je ved začiname s prikrmami tak sa hadam rozpapa. dik za vypočutie

xkolie
20. únor 2010

miruska15 : naše malá taky moc nepila, než jsme začali přikrmovat, tak za den vypila max.400 ml mléka, ale většinou to bylo míň, docela jsem z toho byla na prášky, ale doktorka mi řekla, že pokud přibírá na váze a má za den aspoň 3 počůrané plenky, že to nemusím řešit. Byla jsem ten typ co čte ty různý doporučení co dítě nesmí, co musí, apodobně a pak jsem byla nervozní, když to malá měla jinak. Naštěstí už jsem přestala bláznit.

miruska15
21. únor 2010

xkolie. Moj spapa tak medzi 500-600ml za 24.hod. No vidiš každa Dr. hovori inak naša mi povedala že musí mať 5-8 pocikaných plienok a vtedy je všetko ok.Priberat pribera slimačim tempom ale pribera teraz mame 5800g a 4mesiace. No nič moc ale čo už.Tak ja som presne taka ista stale čitam a píšem či je to normalne aj ked mi každý hovori aby som sa netrapila ale mne to neda stale mam obavy.

xkolie
21. únor 2010

miruska15: schválně jsem se koukla, kolik vážila malá, když jí byli 4 měsíce. 6470 g, takže dvojnásobek porodní váhy. Já bych si s tím hlavu nedělala, pokud přibírá a a nemá žádný problém. Věř tomu, že ty obavy časem vyprchají, kdybych se měla řídit vším, co se kde píše a co říkají doktoři, tak bych zešílela.

hathor1231
21. únor 2010

miruska, my mame 7mesiacov a 7kg 😒 a porodna bola cez 3kg. v polroku ma mat dvojnasobok porodnej vahy. zalezi ci je babo kojene alebo nie. ja kojim,nazaciatku priberala kilo mesacne a potom prestala a pribera len okolo 200g mesacne 😒 a to ma 2x prikrm a kazde dve hodky ju kojim 😅 ale mala je veeelmi aktivna,vkuse sa hybe... my mame aj zdrav.problemy. netrap sa 😉

lenka1smejka
21. únor 2010

My mame 10 mesiacov a 8kg.Mala pribera mesacne 300g asi od pol roka.Povodna bola 3650g.Je zdrava

katty6
9. bře 2010

Ahoj, obnovuji toto tema.. Nasemu malemu uz bylo 9. mesicu, porad kojim. S pitim jinych tekutin jak mleko nemel problem, a ted odmita cokoliv z flasky, lahve, hrnicku, pitka, lzicky.. Je prikrmovany od 6. mes a vzdy jsem mu davala trochu caje, po troskach pil a i z pitka. PAk byl nemocny anginou, byl tyden na antibiotikach, a behem nemoci prestal pit, a i mleko. Byla jsem z toho nervozni, pac dobiral ATB a hrozila dehydratace. Doktorka poradila rehydratacni roztok Kulisek, ten jsem do nej musela lit strikackou, protoze z hrnicku ze ktereho drive tak rad pil sam uz nechtel pit. Strasne u toho plakal, drzeli jsme ho s manzelem abych do nej mohla nalit alespon 150ml denne. Casem se to zlepsilo a mliko z prsu zase pije, ale uz zadny hrnicek (ani dospelacky) nechce ani videt. Vyzkousela jsem vse..vodu nebo caj z lzicky vyplivuje (a to drive krasne pil sam z pitka)..
Podepsala se na nem ta zkusenost, ze jsem ho nutila pit... V podstate mu ted dehydratace nehrozi, pije jen me mleko a to u prsu je skoro porad. Jen vecer uz nemam tolik mleka. V noci vstavam kojit a i 6krat, resp. je u me celou noc a kazdou chvilku duda. K ranu uz asi nemam tam nic, jen bolave bradavky a rzvouciho hlady syna. Musim vstat a dat mu prikrm, pak se trochu uklidni a zase chce prs.. Pripada mi, ze ma zizen, proto je porad u prsu.. Poradte, co bych jeste mohla zkusit? Prece tak velke dite uz musi se pomalu ucit pit samostatne z hrnicku plus meho mleka nemusi byt dost..

bocinka
9. bře 2010

Katty, máš uplně stejný problém, jako moje mamina s bráchou... 😒 zkoušela to měsíce, brácha pořád u kozy, řval, ani doktorka si nevěděla rady a tak prostě došlo na to - ODSTAVIT... A po té pil normálně, sice týden byl řev, ale pak už pil sám čajíky a byl klid...