Malý nechce vůbec pít. Co mám dělat?

irasek
28. bře 2009

Prosím, poraďte. Náš malý nechce vůbec pít. Přes den jenom jí, sní vše, ale tekutiny do něho nedostanu žádné. Zkoušela jsem kojeneckou vodu, 5 druhů dětských čajů a cca 8 druhů šťáviček. A nic. Kojený je jenom přes noc, přes den nechce. A druhý problém je, že ani nechce sušené mléko. Mám nakoupené 4 druhy: Nutrilon, Bebu, Hami hajaja a Hami 2 a opět nic. Zkoušela jsem samozřejmě i několik druhů lahviček, ale v tom problém asi nebude. Všude čtu, jak mají děti pít 150ml na kilo na den a to u nás není ani náhodou... 😨

katty6
9. bře 2010

Bocinka, tak to jsi me nepotesila, ja odstavovat jeste neplanuji, spise mam pedstavu ze se odstavi sam az prijde spravny cas. Stve me jen to, ze drive krasne pil, ted ale ten hrnicek co mel rad odmita, nenalakam ho ani na jine :( Mleka mam tak kak a k tem prikrmum co davam musi vice pit, nedelam polevky..Tak to abych zacala, co? 😖 A take me vadi, ze v noci nemam od nej klid (kojeni me i boli, jak se snazi tahat a jak moc tiskne bradavku), porad chce pit a kdyz uz k ranu prsa jsou prazdna tak si cuca palecek a place (mimochodem na palecku uz ma mazol ☹ je to dalsi nas problem)...

evinka001
10. bře 2010

Katty, moje malá bude mít rok a s kojením nemíní přestat. Nechce pít čaj ani z hrníčku ani z láhve. takže pořád kojíme a ty noci jsou stejné jako u vás, jen s tím rozdílem, že mám naštěstí mléka dost. Přikrmuješ, tak začni dávat polívky,ale určitě neodstavuj, až bude chtít, odstaví se sám. zkoušej to pomalu po lžičkách a on zase začne

bocinka
10. bře 2010

Katty, věřím, taky bych neodstavovala... Jen říkám, že u bráchy to bylo tak... byl už dehydrovanej.... 😕

martimova
21. čer 2010

@maca793
no super, vidim, ze nie som sama, moj syn tiez nechce pit, manzel , ze naco stresuejm .... Ale moj maly vypije okrem mliecka/...myslim len tekutiny ako vodicka, cajik....no proste som vyskusala vseetko!!!/, tak ...no 20ml juj, tak to je radosti. Ja to nechapem. Skusam to stale, uz aj striekackou, ale ked ma s nou vidi, tak uz sermuje ruckami 🤐 . a nemam sancu mu to dat nasilu. drzi v pusinke a pusti von. Plienku ma mokru, takze som ako tak kludna...ale aj tak. Stane sa , tak asi 1x za mesiac, ze mi vypil dokonca aj celu flasu tych 150ml, ale to sa asi zabudol, alebo co 🙂 . Lekarka mi povedala, ze mu mam len nukat a nevzdavat to. No ale asi fakt nie je smadny, lebo ked je veelmi horuco, tak nieco viac vypije. ALe ziadna slava to nie je. Ked vidim tie deticky co stale maju flasu s pitim v puse... 😲 . Ale minule som citala, ze to tiez nie je dobre, ked dieta vela pije. Tak ja neviem. Uz som skusila vsetko mozne, poharikov a flias mame x 🙂 . Uvidime, musime byt asi trpezlive.

bufina
4. črc 2010

Ahoj, můj malej taky nechce vůbec pít, ani v těchto vedrech se pití nedotkne. Přitom je zvyklej na kašu večer z flašky, ale jakmile tam má čaj, tak tu pusu neotevře. Jednou teda taky asi omylem vypil 30ml, ale za chvílu to vyblinkal. Snažím se ho aspoň častěji kojit. No ale zatím má každou plínu počůranou, tak mu to asi zatím moc nechybí. Včera jsme byli celej den na koupališti, byl teda ve stínu pod slunečníkem, měla sem sebou pro jistotu lahvičku s vodou a taky nic. Vyzkoušela jsem už čaj, vodu, různý šťávičky a nechce vůbec nic.

eeefffaaa
12. únor 2012

Obnovuji tema....potrebuji nutne poradit..precetla jsem temer celou diskuzi,ale vse co jsem precetla,tak jsme zkouseli...maly nechce pit z flasky,z hrnicku,no proste zkousela jsme vsemozne detske lahvicky,pitka,ted uz mi nepije ani piti ze lzicky a davkovace,furt to jen odstrkuje a vzteka se a to same u flasky,jedine kdy pije tak v noci a to mi prijde ze to prave dohani protoze pres den vlastne nepije vubec a v noci ho to chytne a skoro porad pije,takze se nevyspim,takze strasne moc potrebuju radu jsk ho donutit a naucit aby mi pil pres den,zkousela jsem i stavicky,normalni vodu,caje,proste uz nevim a v noci fakt treba 4 krat pije mliko,pres den ho vubec nechce a takhle je to od ty doby co jsem mu zacala davat caje asi od 4 mesicu,driv teda pil z toho davkovace a lzicky...PROSIM PORADTE!!! 🙄 ☹

katuuska
13. únor 2012

@eeefffaaa no my mame doma nieco podobne...mame doma nieco podobne akurat s tym rozdielom, ze mala nepije ani v noci...vcera sme vsak prisli na jednu fintu 😉 ked sa trha a nechce tak mame take hracie slniecko, ktore ked hra tak aj tak farebne svieti a to ked vidi tak prestane plakat a trhat sa a iba nanho kuka a pritom pije 😉 nic moc ju takto naucit ale ked uz nie je ine vychodisko tak sme stastni aj za toto...inak som jej niekedy davala tak ze ked plakala vzdy som jej striekla kusok do pusinky a ked sa pri tom placi nadychovala tak to prehltla...ale to bolo strasne ju takto trapit ☹ no co museli sme to nejako to nej dostat...a aby nebola dehydrovana kupili sme Kuliskov roztok a z toho jej davam pocas dna, uz ho maju aj tusim s nejakou pomarancovou prichutou a je to na celkovu rehydrataciu 😉 tak neviem hadam sme trochu pomohli 😉 dajte vediet ako pokracujete 😉