Mám 11ti měsíční mimi v noci kojit nebo dávat čaj?

gimik
31. črc 2009

Záleží jak staré je mimi, malé je 11 měsíců a v noci 2x kojím, čaj moc nechce

schwarzovka
31. črc 2009

já si koupila jen čokoládu, ale budu představovat, že to je ten dort...už ale vážně jdu...dobrou noc, ať vás ty blechy štípou celou noc... 😀

soanpe
31. črc 2009

dotr je hotov
dobrou s kobrou 😉

fridininka
31. črc 2009

holky, tady se nepíše o tom, jak pijou naše děti, ale jejich maminky 😀 😀 😀
No, pít musí každý, ne? A každý podle toho, co mu chutná 😀 😀 😀 . Samozřejmě myslím maminky.
Jinak já malýmu dávám v noci když se vzbudí Sunar. Čaj ani vodu nechce, prostě mlíčko je mlíčko 🙂

andy80
1. srp 2009

Já teda v noci nepiju a tak jsem to neučila ani svoje děti. V noci pijí jen když jsou nemocní. V noci si má tělo odpočinout od jídla a pití. Toť můj názor, tak mě za to nekamenujte. Je hrozný, když tady na koníkovi napíše někdo jiný názor, než má pět ostatních.

schwarzovka
1. srp 2009

andy já ti tvůj názor vyvracet nebudu...já jsem v celku tolerantní...ale určitě máš pravdu,že by si mělo tělo v noci odpočinout...jenže.... 😒

sisstin
1. srp 2009

ono se to dá nějak naučit? 😕 Já jsem ho to cíleně neučila, prostě se probudil žízní, tak mu dám napít no 😕 holt některé děti spí od miminka celou noc, nejedí a nepijí..a některé se budí ještě ve 3letech, že mají špatné sny, bolí je bříško nebo mají žízen..to ho mám nechat trápit, at řve? 😕

mousunek
1. srp 2009

u nas jsem se snazila od malicka 2mesicu ucit maleho spat celou noc takze v noci kdyz nahodou knourne dostane flasku s cajem nevo dudlana a spi az do rana.... v tech 2 mesicich mi poradila dr at ho na krmeni budim pres den a pres noc mu davam jen kdyz se vzbudi sam a on se ve 2,5mesicich prestal v noci budit...

ale souhlasim se sisstin spoustu deticek trapi spatne sny a budeji se i kdyz nepotrebuji mlicko nebo cajik a maminka automaticky v tu chvilku udela flasku prcek se nacpe a je zas chvilku klidek

sisstin
1. srp 2009

monousek: Tygr asi do půl roku spal dobře, okolo 3m spal dokonce celou noc...ale pak to šlo z kopce...okolo roka se budil snad každých 10minut, páč byl hned narvanej ve šprušlích postýlky...tak jsem si ho vzala k sobě, a od té doby spí mnohem lépe 🙂 na čaj se vzbudí max. 2x za noc, což mi přijde pohoda..bohužel ty zlé sny nás trápí dost, takže se přitulíme, pohladím ho po hlavě a spí dál....jako o prospané noci si můžu asi ještě hodně dlouho nechat zdát...ale tohle je docela pohoda, pokud zrovna nezlobí zoubky..má jich teprve necelých 8, takže si užijeme ještě asi 😝

jáí osobně si neumím představit, že bych ho nechala v noci vyřvat, at už kvůli žízni nebo špatným snům...ten spánek se rozhodně lepší, a přijde mi normálnější mu ten čaj dát, nebo ho pochovat, než ho nechat řvát...ale každej si to dělá podle sebe..já si jako otrok nepřipadám, jednou je to moje dítě..a tohle k tomu patří, do 15 spát se mnou nebude 😝

mousunek
1. srp 2009

sisstin - u nas nastesti klidek i u zubu tuk tuk snad to tak zustane. mame jich taky osm. taky jsem maleho ze zacatku brala hodne k sobe do postele.
Heled jaky mate usinani je klidek nebo trosku chaos zkusila bych malemu pred spanim pustit nejakou klidnejsi hudbu treba. u nas se pred spanim poslouchaji pohadky

sisstin
1. srp 2009

monousek: usínání je v pohodě, válíme se vedle sebe...a on za chvilku usne, s tím problém není...pak tak 3h spí fakt tvrdě, no a pak se začíná budit, jak kdy..někdy je to lepší..někdy je to horší...a okolo tý třetí zas do těch 6-6:30 spí ...jako ted už je to fakt tak o 50% lepší, dřív to byl masakr..to jsem byla jak chodící mrtvola 😅

schwarzovka
1. srp 2009

sisstin jako u nás...a když lezou zoubky, tak je to taky děs...malej je ještě navíc ekzematik, takže když ho trápí svědění je to horor... ☹

soanpe
1. srp 2009

ahoj schwarzi a sisstin 😉
já dávám Sofí mlíko kolem 23.hod a pak mezi 5.-6. hod. takže pohoda 😎
ale jsou dny,třeba změny počasí, bouřky atd. a to s ní bdím celý noci ☹

gabrianka
1. srp 2009

ja jsem to u sve prvni dcery delala tak ze mleko jsem ji davala do osmi mesicu a pak uz jen podavala caj...ten caj chtela i trikrat za noc a bohuzel si na to zvykla a stalo se to pravidelnosti az do jejich skoro dvou let 😖 takze ja myslim ze je to uplne jedno ale zas s mlekem mate vetsi praci 😉 myslim ze to je individualni u kazdeho ditete nekdo mleko vyzaduje nekomu staci caj a nektere se proste budi jen tak aby se presvedcilo zda je u nej jeho maminecka a pri te prilezitosti se i napije 😅 deti jsou nekdy pekni previti 🙂

gabrianka
1. srp 2009

MOUSUNEK A TO JSI JAK DOKAZALA ZE JSI DITE UCILA OD DVOU MESICU ABY V NOCI NEPILO MLICKO?PORAD. DIKY 🙂 ono je totiz rozdil jestli ma dite opravdu hlad nebo jde o to jak jsem uz psala v jine diskuzi aby se ujistilo ze ma vedle sebe svou mamu

soanpe
1. srp 2009

mně příprava mlíka i s cestou do kuchyně zabere cca 40s 😀 😎

gabrianka
1. srp 2009

no jenomze caj jen podas a zabere ti to 2s 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 javascript:addEmoticon('😀','vBody')

gabrianka
1. srp 2009

navic ja to mam z pokoje do kuchyne kurna daleko!!! 🙂

soanpe
1. srp 2009

gabri. studenej čaj by mi Sofi nepozřela 😝
je to gurmánka 😀 😀 😀 😀 😎

vendulka
1. srp 2009

ahojky, tak my v noci nedavame ani mliko ani caj bo spi mala celou noc a kdyby se zbudila, tak ji dam asi mlicko 😉

smardik
1. srp 2009

soanpe tobě malá nepije studený čaj? mi malý pije teplý i studený ale zas je gurmán v ovoci

fim
1. srp 2009

Holky, a jak si mám vysvětlit, že mi malej už spal krásně celou noc a tak poslední měsíc se vzbudí a potřebuje se napít aspoň toho čaje? O tom, že poslední tejden už ani to nezabírá a musim udělat mlíko, skoro nemluvim. ☹

jitrulka
1. srp 2009

já používala čaj, když jsem chtěla malou naučit spát celou noc. Asi 2x se na čaj vzbudila, druhý den jsem ho nahradila jen vodou a pak už jí nestálo za to se kůli vodě budit. Naučila se krásně spát celou noc. Ted když je náhodou v noci vzbudí, napít jí dám (hlavně kůli vedrům) ale pravidelnost to není.

mousunek
1. srp 2009

gabriankaze - zacatku na konci prvniho mesice jsem protahovala intervaly nocni a pak jsem ho nechala az jestli se vzbudi sam bavilo ho budit se samotneho asi 14dni pak uz ne je fakt ze usnul treba v devet vecer a budil se v pet, ale casem se to srovnalo ze se budil treba az v pul devate. ted spi od 19hod do 7hod obcas chce caj ..

ale bohuzel stejne je vsechno nakonec tak jak to vyhovuje detem

smardik
1. srp 2009

fim mi malý od 2-5měsíce spal celou noc a tak jednou za týden se vzbudil ve 4na kojení a zas spal ale pak se to pokazilo a vstával i co hodinu, ted asi 14dní se to zlepšilo a budí se většinou jednou, ale občas 2x za noc

schwarzovka
1. srp 2009

fim...nelezou mu zoubky? Právě kolem toho 9.měsíce taky malýmu lezly a vyžadoval jedině mlíčko a to mu zůstalo doteď 😖 ..

mousunek
1. srp 2009

Monco to bud rada ze Tonicek chce mlicko pokud to jsou zuby Viktor nechce ted zase jist jak mu lezou spicaky ☹

schwarzovka
1. srp 2009

mousunek...malej přes den při zoubkách taky nechce jíst, ale mlíka vypije na hektolitry 😀

sisstin
1. srp 2009

tak u nás mlíko nikdy nejelo, v životě nevypil víc jak 120ml, a od toho půl roku taky třeba 60nebo 30 a nebo taky nic 😝 takže ho nepije už strááááášně dlouho 😕 jiný mlíčný výrobky jí v pohodě..ale UM nesnášel od narození 😔

schwarzovka
1. srp 2009

siss...to náš malej asi vypije i za Tygra...páč to do něj to padá... 😀 😀

mousunek
1. srp 2009

schwarzovka - no on prave zas nechce jist nic, porad by jen pil caj nestiham delat dalsi 😀