Mléko po 1. roce. Jaké a kolik dávat?

mimis
21. črc 2008

Ahoj, nase mala bude mit za chvilku 1. rok a doktorka nam rikala, ze mame davat jiz kravske mleko. Pry se ani nemusi prevarovat. Zda se mi to mozna brzy..Proto prosim o vase nazory a zkusenosti, kdy jste zacaly davat detem obycejne mleko a kolik toho vase ditka vypila. Diky vsem!

shaula
10. únor 2010

Jankapiknova - myslíš od kravičky? Nedávám, protože nemám k takovému mléku přístup. Jinak bych v tom neviděla problém, ale samozřejmě převařit. Já klukům kupuju čerstvé mléko v obchodě (tj. balené, ale ne trvanlivé).

jankapiknova
10. únor 2010

hej o trvanlivom som uz moc citala ze nieje ok,skusila som ho prednedavnom,malemu neuskodilo ale bol hladny rychlo po nom, a na to cerstve sa pytam lebo nam dali ten novy automat blizo domu a nenormalne rady ludi tam stoja a dost krat za den aj davaju cerstve,trosku som to sledovala 😀 ,tak som rozmyslala ze ho skusim,tak som dnes liter kupila a teraz ho chcem prevarit a rozmyslam ci ho skusim dat malemu,tiez si myslim ze by to nemuselo vadit 😉

jankapiknova
11. únor 2010

Este by som sa chcela spytat ci sa vam nezda ze pije vela mlieka,pije okolo 600ml mlieka,lebo papa aj v noci stale 😉

sweetangel20
11. únor 2010

janka, aj môj malý tak pije. nebudí sa už síce každú noc, ale tých 600 ml vypije určite. to je v pohode. bábo vie, čo potrebuje

shaula
11. únor 2010

Janka - a kromě toho mléka má ještě další mléčné výrobky? Myslím kaše, jogurty, sýry, apod. Mě to totiž připadá dost, víc než půl litru za den... Dítě v tomto věku už má mít převážně nemléčnou stravu. Navíc KM není zrovna ideální potrava pro takhle malé dítě, má hodně bílkovin, takže v tomto množství mi to připadá moc... Určitě bych v noci mléko zkusila nahradit čajem.

jankapiknova
11. únor 2010

jaj shaula cajom skusam oklamat uz dlhe mesiace,nieje sanca(teda pije len cistu vodu, papa jeden jogurt za den a vacsina toho mlieka je UM,sem tam sa mi to podari znizit na cca.450ml.
Pravdu povediac cez den je vsetko mozne, ale vecer pred spanim t.j. 18.15 vypije 210ml, potom okolo 10-11 vypije cca.150ml, okolo 4.00 vypije 150ml a rano ked sa zobudi 120ml. Niekedy som stastna ale to je malokedy ze o tej 4.00 vynecha. A to este barskedy cez den pyta kakavko kakavko 😕

sweetangel20- mne sa tiez zda ze lepsie vypit okolo 600ml nez vobec,ale bola by som rada kebyy sa aspon o tej 4.00 rano odnaucil 😉

radka.m.
11. únor 2010

holky,souhlasím se shaulou-nadměrné množství mléka taky není zdravé,právě kvůli bílkovinám,neříkám,že by to mělo být tabulkové,to ne,ale roční dítě by mělo mít za 24h.kolem 500ml mléčných výrobků a pokud k tomu má ještě prcek jogurt,ten se počítá jako 200-250ml mléka a třeba ještě máslo,nebo sýr,tak je to fakt hodně 😉

andtka
11. únor 2010

holky, takže stačí v roce a půl, když prcek za den vypije 250 ml mléka a jogurt 120 - 150 ml,? Já dávám teda ještě skoro každý den i na chleba sýr. 😕

jankapiknova
11. únor 2010

tak staci mozno staci,ale ja som za aby maly papal mlieko rano aj vecer co najdlhsie aj ked bude skolkar,samozrejme nie s flasky ale zo sialky 😀 . Ale to papanie v noci dufam ze sa odnauci 😠

lucie.krajcarova
6. črc 2010

ahoj holky, ráda se přidávám k tématu. Náš kluk se odstavil krátce po 1. roce a možná i díky tomu, že mu moc chutná UM z láhve. a teprve přechodem na UM začal přibírat...v každém případě vypije i více než 2 láhve za noc, to je víc než půl litru. ráno se ještě dožaduje, a to okolo 6. hodiny. nevím, jstli mu to omezit, když mu to pomáhá na váze ( v roce měl 8,3 kg a v 15 měs. cca 9,20 kg) a taky jestli mu to občas neproložit kravským plnotučnyým? zatím na něj neměl žádnou neg. reakci. pije to, co je v láhvi 🙂

marmazel
7. črc 2010

Ahojky, obracím se na vás pro radu. malá mi začala odmítat sunar( 2 roky a 2 měsíce) ale krabicový jí chutná. tak jestli zkusit jiné UM nebo už to nechat a dávat krabicový, dávám plnotučný a kdy přejít na polotučný? dík

jankapiknova
7. črc 2010

@marmazel - ja by som nechala už aj krabicove plnotučne, ved už nad 2 roky je v pohode,teda myslim. Len ti radim vždy okoštovat ked otvoriš krabicove, lebo lubi byt aj skazene 😉

lucie.krajcarova
7. črc 2010

Marmazel, určitě bych už dávála krabicové. sama se na to chystám od 1,5 roku, tak mi to doporučil pediatr. v každém případě náš malý pije vše, to už mám vyzkoušené.

verapa
7. črc 2010

ahojte,
my s Juli najely od necelých dvoulet na kakako nebo mlíko po ránu a večer ještě zvládá flašu UM, oblíbila si od Hami banánový, jinak má dobu kdy nechce žádný jiný mléčný výrobky, tak su ráda aspon zato... Určitě ne kravský mlíko na noc, strašně zahlěňuje..

jankapiknova
7. črc 2010

NAš maly pije UM bifidus od 1 roka je to pokračovanie BEBY , ked som mu dala krabicove vypil ale nezasiti ho vobec, na noc každopadne musime UM,inak by bol v noci hore od hladu 😉

marmazel
7. črc 2010

tak na noc mi mléko nemáme. to už musí být, když třeba jí nejde usnout. a v noci málokdy. jen ráno a na odpolední svačinu jí dám do hrnečku mléko.

jajak
7. črc 2010

ja davam malej kravské mlieko plnotucne od jedneho roka a nemali sme s tym ziadny problem.

surynka44
7. črc 2010

Ahojky všem 😉 Pročetla jsem si tady odpovědi a teď teda nevím. 😨 Malá má 19 měsíců a denně mi vypije cca 1 litr UM, není to pravidlem, někdy je to méně, ale v průměru to tak je. Papá i jogurty, má ráda tvrdý sýr...je toho moc?? Když jsem říkala dr. že vypije i 5x za den mlíčko, tvrdil,že to nevadí... 😲

jankapiknova
8. črc 2010

@surynka44 - niekto povie že to je moc a niekto zas že nie 😕 ale naš maly pije tiež vela UM ale snažim sa mu davat dostatok aj inej stravy. Zatial je zdravy jak buk tak neriešim 😉

surynka44
8. črc 2010

Ahojky, tak malá má taky dostatek i normál stravy a zdrav á je taky 🙂 Tak jsem jen chtěla vědět, jestli je tak natom ještě jiný prcek 🙂

ygreen
8. črc 2010

syn i ve 26 měsících zbožňuje UM a vypije 400 až 700ml denně. Záleží na jeho chuti, vedru, jak spí, apod. U 2 letých batolat je ideální denní dávka 500ml UM.

u2jana
18. črc 2010

ahojte,
nechce sa mi citat cela diskusia,
dcera pije nutrilon 3, od dvoch rokov, by som chcela prejst na kravske mlieko - poradte ake.
dik

smardik
18. črc 2010

@surynka44 mi malý pije podobně i jí, má rád jogurty,sýry a dr. říkal že to nevadí,že jak má i jinou stravu a nepije jen UM není problém 🙂

holky co dáváte na snídani? mě to přijde u nás furt dokola, co pomazánky dáváte nějaké a jaké?

luppita
25. črc 2010

@smardik ja robim malemu zatial len taku vajickovu pomazanku, zltok, trosku masla a kusok syru... pockam este do roku a hadam budem mat viac moznosti co mu dat na ranajky 🙂

odkedy mozu deti bryndzu? milujem bryndzovu pomazanku 🙂

Nas drobec je na UM od 3 mesiacov a od roku budem davat KM, som o tom vravela aj s Dr a ona to odobrila, ze po roku sa uz moze. My mame kusok od domu automat na KM a to mliecko je vraj najlepsie, ziadne krabicove davat nebudem a ak nahodou tak urcite plnotucne 🙂

moj maly vypije 250ml rano a 250ml vecer (UM) a behom dna aj niaky ten jogurtik (biely plnotucny) 🙂

monika222
26. črc 2010

ahojte všetky. Prosím vás, ktorá dávate svojim detičkám originál kravské mlieko, nestalo sa vám, že má dieťa zápchu? Moja má 1,5 roka, asi 2 týždne jej dávam kravské mlieko, ale nekojím už. Vypije ráno asi 150 ml a na noc asi 100 ml. Stále má zápchu, pomohol jej dneska iba glycerínový čípok. Po ňom sa vykakala, a potom kakala ešte raz, a už to bolo lepšie troška. Ale mlieko som jej pre zmenu ráno už nedala. Papá aj jogurty, detskú výživu s kiwi (potom mi šla hneď na záchod a bolo super, teraz nepomáha ani to ☹). Papala aj slivkový kompót, ale ani to nezabralo... Dávala som jej kravské mlieko aj dávnejšie, ale na noc som ju aj kojila. Ďakujem za odpovede...

hapkes
26. črc 2010

Ahojte chcela by som sa vás opýtať náš malý má 19 mesiacov a ako sme sa vrátili z dovolenky už ani na dovolenke nechcel piť nutrilon.Na večeru spapá okrem mlieka všetko.Prosím poradte.

lucie.krajcarova
26. črc 2010

Hapkes, myslím, že malý se pomalu odstavil i z UM, nedělala bych z toho vědu.. pokud se v noci nebudí hlady, tak mlíčko už asi nepotřebuje.
Monika222, občas kravské mléko dám, ale změnu stolice jsem nepoznala, tak neporadím.. taky mě napadl ten švestkový kompot, jinak už asi nic...
U2jana, od dvou let možná už nemusí být plnotučné mléko, sama nevím... my budem přecházet v 18 měsících, to určitě dám plnotučné.
surynka, to jsi nasčítala dohromady za celý den ten litr mléka? my to máme asi podobně, za noc dá tak 0,5 litru mléka a pak přes den jogurt a občas kaši.. snažím se dávát víc zeleniny a ovoce, ale máloco mi sní.. zatím doktor nic neříkal..

lucie.krajcarova
26. črc 2010

JInak fakt nevím, jak je to s tím zahleňováním u KM.. malý dostane KM tak jednou za týden a nepozoruju žádné změny..

radka.m.
26. črc 2010

hapkers-vůbec si s tím nelámej hlavu,pokud ti prcek dob ře jí a i mléčné výrobky,tak v roce už nemusí děti pít žádné mléko,bohatě denní dávku pokryjí jen mléčné výrobky 🙂 ,denní mléčná dávka má být kolem 500ml,přičemž třeba 150ml jogurtu se počítá jako 250ml mléka,tuším,že 40g tvarohu je také 200-250ml mléka,ono zase nadměrné množství m léčných výrobků zase naopak škodí,proptože bílkovina km nadměrně zatěžuje ledviny 😉

evina313
27. črc 2010

monika222 - ja som zacala synovi davat KM v 18 mesiacoch a naozaj pozorujem zapchu. Nikto v mojom okoli s tym nema problem , tak neviem. Inak kojila som do 14 mesiacov a potom som na 4 mesiace presla na umele a nakoniec obyc. kravske. snazim sa mu davat pocas dna aj vanilkove, alebo ine acidko. to mu chuti a aj mu to lepsie kaka 😉jogurty vacsinou activiu, alebo probio. obmedzila som ryzu a mrkvu a banany.. teraz napr. polievky skoro vobec nechce. ale je pravda, ze aj jablk zje pomenej, niekedy aj 2-3 dni ziadne. ale zas jedava drobne ovocie, maliny, jahody, ribezle...skus davat to acidko. uz ho moze, a uvidis co to urobi. kupila som uz aj sojove mlieko, ze vyskusam. zatial som krabicu neotvorila, tak uvidim. Misko tym padom, ze ma tvrdu stolicu, tak mi zacal zadrziavat kakanie. ale to uz je v inej teme