Mléko po 1. roce. Jaké a kolik dávat?

mimis
21. črc 2008

Ahoj, nase mala bude mit za chvilku 1. rok a doktorka nam rikala, ze mame davat jiz kravske mleko. Pry se ani nemusi prevarovat. Zda se mi to mozna brzy..Proto prosim o vase nazory a zkusenosti, kdy jste zacaly davat detem obycejne mleko a kolik toho vase ditka vypila. Diky vsem!

sisan
27. únor 2009

Také dáváme UM a budeme minimálně do 3 let.Nám dr. říkala, že můžeme klidně i déle.Dnešní mléka běžně prodávané v obchodech mají do kvalitního mléka opravdu daleko 😲 Připadámi to jako voda obarvená na bílo.Pro malé dítě zcela nevhodné.Kupujeme Sunar.

leonik
28. únor 2009

ahoj, dcera má tři roky a doteď jsme dávali UM, hlavně taky kvůli vitamínům které obsahuje. Teď začínáme s kravským mlékem, kupujeme čerstvé.

power700
1. bře 2009

Ahoj, tak jsem to asi zakřikla s tím, když jsem psala, že jsem ráda, že malá pije mléko aspon ráno. Dnes vypila asi 70 ml a dál nic. ☹ Tak jsem jí dala jogurt a banán. Holky, co jí mám dávat k snídani, když nechce to mléko už ani ráno. Večer též ne ani kaši. 😒

power700
1. bře 2009

Vím, že by takhle malé děti ještě mléko měly pít, vadí to hodně, když budu nahrazovat jogurty, tvarohy a sýry? Třeba má jen takové období teď... 😒

radka.m.
1. bře 2009

power-po roce fakt už mléko pít nemusí,můžeš je v pohodě nahradit mléčnými výrobky,jinak zkus ráno rozpustit do um piškoty,nebo dětské sušenky,jinak k snídani už klidně můžete pečivo se sýrem,máslem,občas tvaroh,roční děti by už měli mít normální snídani a každý den by měli mít aspon kousek pečiva. 🙂 🙂

petka80
1. bře 2009

power, tady je diskuze o receptech z UM, když ti ho nechce pít, můžeš ho "zakamuflovat" do nějakého jídla 😉
https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea...

berenica, moc teda nechápu, jak by KM mohlo obsahovat sůl 😕

power700
1. bře 2009

Holky, děkuju moc za rady, já jí zkoušela dávat banánové mléko a taky nic.. Jinak pečivo každý den má,třeba k svačině nebo ukusuje rohlík venku, když jsme na procházce,ten jí chutná i chleba.

radka.m.-ten sýr myslíš plátkový? protože opět-lučinu i žervé odmítá.

gabcav
13. čer 2009

ahojky mojí male jsou dava roky a ctyri mesice pochazim z vesnice a mame hospodarstvi a kravicky mlecko kravske ji davam neco malo po roce,nic ji to neudelalo,podle me kdyz je dite v poradku a nema zadnou alergii nemelo by se tim nic pokazit moje mamka rikala ze tenkrat kdyz jsme byly mali,jim taky nikdo nerikal kdy davat a kdy nedavat kravske mleko,ale mala ho ted pije jako blazinek ma ho strasne rada,a le chci se vas zeptat mam kamaradku a jeji male je neco malo pres rok neveme ji mleko vubec ani nic v cem je obsazeno nevi si rady vyzkousela snad vsechno a ja bych ji moc rada pomohla ale nevim jak jestli vas nekoho neco napadne ozvete se pa preju hezky vecer

petka80
16. čer 2009

gabca - někde tu o tom byla diskuze, zkus pohledat. Holky tam radily zkoušet všechno možné - pudink, zamíchat mlíko do bramb. kaše nebo nebo polévek, omáček, různé jogurtíky, tvaroh, lipánky, sýry (třeba ty tyčinky kidiboo). Nejí fakt nic? A co kaše? UM?

petka80
16. čer 2009

Tady je něco o odmítání mléka:
https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea...

sisi.v
16. čer 2009

já dávám malé KM od roku a půl, bio plnotučné k odpolední svačince, protože jí moc chutná a v rodině nemáme žádnou alergii atp. jinak večer pije ještě UM.

jinak naprosto souhlas s listickou20, v ČR vždy někdo něco převezme ze zahraničí, trochu to upraví po svém a už jede názor... žijeme napůl v ČR a napůl v Itálii a tady lékaři doporučují bio mléko od roku, max roku a půl s tím, že UM jsou propagována výrobci, kdežto KM nikým - odtud prý marketingově šikovně postavený názor, že dětem škodí. kdo by je taky pil, když ne děti.

ale záleží samozřejmě na rodinné anamnéze, dítěti i mamině 😉.

radka.m.
16. čer 2009

sisi-když ono to záleží na mnoha faktorech,převážně se tady psalo o obyč.krabicovém mléku,což já bych ještě ted třeba na pití nedala,ale pokud jde o bio mléko,tak to si myslím,že je pomalu lepší než mléko mateřské,samozřejmě ne pro kojence,ale už pro batolata

sisi.v
16. čer 2009

radka.m - tak to naprosto souhlasím, krabicové mléko nepiju ani já 🙂.

evily
17. čer 2009

Ahojky, chtěla jsem se zeptat, zda některá nevíte, jestli se může dělat Sunar do studené vody. Syn 13 m mi nechce pít už hodně dlouho mléko, řešili jsme to mléčnými výrobky, ale teď jsem zjistila, že když mu dám večeři zapít studeným vanilkovým sunarem, že toho vypije docela hodně. Myslíte, že to nevadí 😖 ?

markytkaaa
17. čer 2009

U nás se UM mléko nepije od 9 měsíců ... plive to nechce to, nejde to ani nijak zakamuflovat 😀 Takže to řešíme mléčnými kašičkami, jogurty, tvarohem ... klasické kravské mléko jsem ještě nezkoušela, UM se snažím mu podávat trochu jinak - udělám mu třeba k obědu bramborovou kaši s UM a květákem, k sváče má pudink z UM nebo na večeři zase krupicovou kaši ... ale mléko jako takové si nevezme ... asi jsem ho tím v těhu ubila 😀 byla jsem schopná denně do sebe tu litrovku mlíka vyklopit 😅

petka80
17. čer 2009
evily
17. čer 2009

petka80: Díky moc... 😎

jklm
25. čer 2009

ahojte mamky ja mojmu synovi daavam kravske mlieko od 6mesiaca a je asi najsilnejsiiiii heeee.nic mu nenii.to len kazdyyyy pocuuva nazory zlee aj dobree.aj doktorochh.co ste pili vi ked ste boli malinkeeee hmmmmmm hami???kdezeee to mlicko je najjj tie sunare su len praaasky umeleee.aj mlieko mu vobec neprevaram od mamlaa a je zdravyyy nikdy neni choryyy.tak netreba sa baaat a neviem cooo.je to normaaalna vec.

kijonkova.k
25. čer 2009

Holky,které dáváte Hipp mlíčko vanilkové nebo normální...je chuťově dobré?

janinininka
29. čer 2009

my máme vanikový mě to nechutná ale malý jo v rámci možnosti 😀 v noci vypije i klidně 500ml dohromady, jiank přes den už ho nepije, když jde spinkat, tak si někdy trochu dá a jinak když se vzbudí v noci, tak to má pravidelně 😉

to.manka
29. čer 2009

Já jsem pro UM, protože nevím o jiném spolehlivém přísunu vitamínů a minerálů.

petka80
29. čer 2009

a co ovoce a zelenina? 😕

maryshka
29. čer 2009

Ako som uz pisala v podobnej diskusii, moj 13 mes. syn prestal zo dna na den odmietat mlieko.....nastastie zacal pit aspon rano. Pridavam mu tam susienky Nestle, ktore mu v mlieku chutia. Takze rano vypije podla chuti cca 2dcl UM so susienkami. Potom mame jeden jogurt denne, alebo pribinacika/lipanka. Nejaky ten syr. Zajtra skusime tvarohovu pomazanku.....vecer mame obvykle instantnu kasu(Sunarka,Nutrilon,Nestle). Do varenia pouzivam krabicove plnotucne mlieko. Lubi "kysle" mliecne polievky. Samozrejme bez octu. Sosovicou, zemiakovu, fazulovu....atd. Ma rad aj kura na kyslo....a pod. Dnes vecer vyskusame gris z kravskeho mlieka, uvidime, co bude. Ja osobne mam grisik velmi rada, ale dost ma z neho nafukuje, takze neviem......inak mame vzdy jednu porciu ovocia denne: jablcko, bananik, hrusku. Lubi aj ovocne vyzivy. Ale radsej mu davam cerstve ovocie. No, akurat sa zobudil ten moj zbojni, tak mu idem nejaku tu hrusticku pripravit.

kijonkova.k: my sme mali vanilkovy Hipp3 na striedacku a malemu chutil...len sa tazko rozpusta vo vode, musela som pouzit habarku..

to.manka
29. čer 2009

Petka80: Malá jí ze syrového ovoce jen banán. Teď třeba jí chutná i angrešt, černý rybíz,maliny, jahody. Toho ale může ochutnat tak po jednom kousku, jinak se jí udělají v pusince afty. Syrovou zeleninu nesní žádnou, zatím. A v uvařené zelenině těch vitamínů asi moc nezůstane. A v kupovaném ovoci a zelenině z marketu si myslím, že je víc dusičnanů a pesticidů než vitamínů.

markytkaaa
2. črc 2009

Tak u nás konečně po sedmi měsících "abstinence" proběhla dávka sunaru 😀 ale potvora, když jsem mu to dala do hrníčku, tak to plival a rozlíval, musela jsem mu uvařit brambory a do toho sunar na bramborovou kaši, to se oblizoval až na lopatkách potvorák 😀 😀

petule.h
2. črc 2009

tak moje děti jsou od 2m na UM a můj 3 letý syn ho pořád pije...má ho rád, takže když mu udělám někdy během dne 210ml, protože si řekne, tak na tom nic špatného nevidím...odmala máme bebu..kaše mi nechtějí jíst ani jeden.

markytkaaa
2. črc 2009

petul: já si myslím, že by bylo vůbec nejlepší min. do těch třech let jet na UM ... kravské mléko dost zatěžuje ledviny a pokud má maminka ještě mladší dítko, tak není překážka pít UM dál a dát si do nosu i se sourozencem 🙂

pec
2. črc 2009

kijonkova: my dáváma HIPP vanilkový (už asi půl roku). Mě ani manžovi to vůbec nechutná, ale malá se po tom může umlátit. 😀 Pije ráno, po obědě i večer. Zkoušela jsem jí přes den dát pro změnu jogurtové mléko a vůbec to nechtěla. Takže u nás Hipp boduje. 🙂

kijonkova.k
2. črc 2009

Ahoj,tak já nakonec koupila banánový Sunar a nic moc ☹ Nám s manžou teda chutná,ale malé moc ne e.No,budeme zkoušet.U nás zase jede acid.mlíčko s mixovaným banánem 😉

petule.h
2. črc 2009

no právě, on vidí toho mladšího a pil by ho furt 😀 ...
jinak jí plně všechno od roku a druhý už taky začíná, ale to mléko jim určitě neublíží a proč jim ho brát...navíc v nouzi , když není vařeno mléko zaskočí 😀