• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Množství tekutin a ovocné příkrmy. Poradíte?

28. prosince 2007 
Ahojda,

potřebujeme pomoc s tím pitím, je nám půl roku, 14 dní začínáme s příkrmy (oběd a na noc kašičku) jinak známe jen prso a to je ten problém! Teď jsem tedy malýho už konečně naučila, aby mi pil čajík z lahve a nemusím mu ho konečně dávat lžičkou, on toho tou lžičkou stejně moc nedostal :wink: Ale nevíme, kolik by měl vypít a ten čaj mi pije přes dudlík, neměli bychom spíš koupit takové ty hrnečky??? No a ovoce, to je fakt boj, všude se říká, aby se začínalo zeleninou, že ovoce je sladké a děti by pak mohli zeleninu odmítat, tak my když dáme Filipovi ovoce (jablko, hruška) tak se tváří jako kdybychom mu dali kyselé zelí :cry: Nechci ho nějak násilně odstavovat, kojení nás baví, ale v lednu mě čeká operace a nebudu moct kojit a tak se to ovoce do té doby nějak naučit musíme :frowning2:
18. pro 2007 ve 22:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj, a ako mu to ovocie servíruješ? Ja som malému zo začiatku po dva dni jabĺčko uvarila a roztlačila - trochu zjedol, ale nič moc. Po dvoch dňoch som mu ho nastrúhala surové a roztlačila a chutilo mu. Už som mu dávala aj kupované - frutapura jablko-hruška a tiež zjedol. Dávam mu to dopoludnia, v noci a ráno ho kojím, ale mám málo mlieka, tak keď je hladný, zje to raz - dva. Ale ovocie dostal až týždeň po tom, čo jedol zeleninovú polievku - uvarím mrkvu, zemiak, petržlen, karfiol a pod.(občas s tým varím aj mäsko), rozmixujem na kašičku, trošku z toho spapá lyžičkou, zvyšok dolejem tou vodou, v ktorej sa varilo a dám mu to z fľaše. Niekedy to k obedu nechce, jeduje sa, tak mu dám "zacucať", potom zaspí a zobudí sa väčšinou taký hladný, že v pohode tej polievky vypije 200 ml....A k tým tekutinám. Bola som s malým týždeň v nemocnici, kde pripravovali sladené čaje. Tak tých vypil denne aj 200 m (okrem normálneho jedenia). Doma mu robím čaje nesladené a z tých potiahne len vtedy, keď je naozaj veľmi smädný, inak mu nechutia... Ale vidím, že slín má plné ústa, takže dehydrovaný určite nie je :slight_smile:
18. pro 2007 ve 22:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
lucitko: mě DR.řekla, že dítě do 8 měsíců žádné čaje nepotřebuje...Taky mi to bylo divné, protože jsme začaly zeleninu a kaše na noc, tak jsem se ptala, jestli už nepotřebuje i nějaké tekutiny. Prý dítěti stačí voda z mléka (my kojíme+Nutrilon). Že je organismus pak zbytečně zavodněný a jestli počůrá cca.6-8 plínek za den, tak není potřeba nalívat ještě čajem (doslova cituji :slight_smile: ). Tak na její rady ještě nic nedávám a zatím se malá nehlásí, jako že má žízeň..ani zácpu nemá. Tak nevím :unamused:

Ovoce se chystáme zkusit zítra, tak uvidíme (jsme na zelenine 3 týdny)...Ale jestli malému jabko neleze, tak zkus do něj začarovat hodně zralý banán...je hodně sladký! Přeju hodně zdaru :slight_smile: :slight_smile:
19. pro 2007 v 15:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,nám je 9 měsíců a pít jsme začaly taky až v 8 měs.Do 6 měs. byla Luci plně kojená, pak kojení + příkrmy a nabízely jsme pití, ale ona nachtěla pít.Prvně začala pít až tak kolem toho osmého měsíce, takže na tom něco pravdy bude.
19. pro 2007 v 16:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Děkuju moc za RADY, JÁ MU KUPOVALA PRVNÍ LŽIČKU JABLKO OD HAMI A ZKUSILI JSME I OD NESTLE JABLKO,HRUŠKA S KOJENECKÝM MLÉKEM a nic, sladit mu to nechci, tak zkusím ten banán.S tema slinama me to nenapadlo,mi jich máme dost :grinning:
20. pro 2007 v 10:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky, prosim poradte, jak presvedcit mimi, aby pilo caj :slight_smile: ta nase mala potvurka caj proste pit nebude i kdyby mela leknout. Jedine pokud ji do nej dam stavu z cerstveho ovoce.
28. pro 2007 ve 12:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
28. pro 2007 ve 12:38  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj, tak my jsme taky ten případ, že ze začátku bylo ovoce to nejhorší jídlo na světě :grinning: Zeleniku malý miluje, ale jakékoli ovoce co dostal vyplivl s kyselým výrazem a jěště se otřásl s takovým brrrr, jako že fakt hnus :sweat_smile:
Tak jsem mu zamaskovala jablíčko mezi mrkev a brambory, to mu jelo bez problému, tak to měl 2x, pak už bez té brambory jen jabko a mrkev a papkal.
No a pak už se mi do něj podařilo nacpat polovičku kelímku frutapury(velký úspěch,páč předtím ji úspěšně plival) Teď papáme dobře i ovoce, i když zelenika ja pořád lepší. Jen když dáme nový druh, tak prvních pár lžiček to převaluje v pusině, než zjistí ,že to není špatný :wink:
No teď mi zbývá ho jěště přesvědčit, že i kašičky jsou dobrý :grinning:
28. pro 2007 v 16:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
Erunko, já bych jí ten čaj nenutila,naše Luci ho taky nechce- jediné, co kromě "prsíčka" pije, je prostě převařená kojenecká voda .
28. pro 2007 ve 20:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tvůj příspěvek