Mohla bych dítěti dát instantní čaj pro dospělý?

crca
8. kvě 2011

Ahoj maminky,tak mě tak napadlo,jestli bych mohla dávat dětem ten klasick instantní čaj co je normálně v obchodě pro velký 😅 Dělám jim ho jen ráno,jinak vařím pytlíkové,nebo šťávu,ale přijde mě už zbytečný utrácet za ten granulovaný dětský.Teď nám byli 2 roky a vhledem k tomu,že už okusili kde co 😀 .........Jen mě zajímá Váš názor 😉 Díky Markéta

apollo11
8. kvě 2011

Dala bych pozor na složení - mohou obsahovat umělá sladidla, ochucovadla a barviva, s kterými by děti neměly vůbec přijít do kontaktu. Ani vysoký obsah cukru asi není to nejlepší, ale ten je i v těch dětských. Já osobně nemám k instantním výrobkům příliš důvěru, ale pokud není problém se složením, tak je to asi ok 😉

jajkax
8. kvě 2011

@crca Taky jsem ho začala používat, vařej ho prckům i ve školce a v jeslích a myslím že jednou za den ke snídani neuškodí.Do teď jsem kupovala ty lékarenské , ale myslím že pokus se dítě už cpe tatrankama, od tatky večer baští hemenex, a na výletě koupíme i hranolky tak už to u nás nějakej čaj asi nevytrhne 🙂

kutcher
9. kvě 2011

Přesně tak, umělá sladidla, barviva a konzervanty nemají v sušeném výrobku co dělat, on o teda nemají co dělat ve všech potravinách s vyjímkou těch sladidel, kde je jasně psané light, 0% cukru a dia, zdravý dospělý člověk by to jinak do sebe házet neměl a už vůbec né děti. Brala bych takový granulovaný čaj, kde jsou cukry, pokud barviva, tak přírodní, rostlinná a jedinej konzervant je to sušení, to stačí.

berenika39
9. kvě 2011

ahoj, petr ho nedávno dostal u babičky, a hlásil - to je ten čajíček ze školky!!! - takže tam jim ho asi dělají....
Sama si myslím, že to je věc, bez které se dá žít, je to levné, tím pádem to bude směs chemikálií a barev. Ráno uvařím konev čaje, přes den nalívám, petr pije i obyč vodu, k tomu loudí minerálky, které pijeme my...instantní čaj, na který se ptáš, ten se mi nezdá jako to pravé ořechové pro mrňata.....ale víš jak to je, když ho nebudou pít výhradně a litr denně, určitě to přečkají🙂)))

kocicinka
9. kvě 2011

Já jsem teda nikdy nepoužívala ani ten dětský. Nějak jsem nevěděla proč bych ho měla používat, když jsou k mání kvalitnější čaje, třeba od Lerosu. Ono hlavně to instantní cosi nemá s čajem nic společného, to je potřeba si ujasnit. Čaj je nálev z čajových lístků. Já bych to dětem nedávala..... Vařím šípkový, chodím je sbírat, takže to mě nestojí nic. Nebo koupím v lékárně, či použiji bylinný dětský nálev od Lerosu, nebo ovocný sypaný "čaj".

meleri
9. kvě 2011

instantní je podle mě celkem svinstvo. nekoupila bych to je to samá chemie..když čaj tak radši ovocný sypaný nebo dětský... 🙂

andyalukasek2008
9. kvě 2011

Asi tak - nepijeme jej my, nevidím jediný důvod dávat jej pít malému - i když by to asi přežil 🙂... Zkrátka si myslím, že existují vhodnější nápoje 🙂...

lucie777
13. kvě 2011

My se snažíme jíst v podstatě zdravě, ale občas to samozřejmě trošku kazíme sušenkama, čokoládičkou a podobně, ale zrovna ten čaj mi přijde naprosto zbytečný, to radši dám po obědě sušenku, ale pít bude i nadále pytlíkový ovocný nebo bylinkový čaj nebo vodu.. 😀