Môže novorodenec piť aj čajík a vodu?

slavkakopaskova
30. bře 2017

Ahojte holky 🙂 mám 5 dennu holčičku.Plne kojím,ale chcela by som sa spýtať či by som jej mohla dávať i čajík a vodu.Ak ano... tak,aku vodu a čajík ste dávali vy svojmu novorodencovi?

Dakujem 😉

kamiska
30. bře 2017

Ne, zbytecne zatezuje ledviny.

slimacikmia
30. bře 2017

Úplne zbytočné...

slavkakopaskova
autor
30. bře 2017

@kamiska
@slimacikmia takže vobec jej nič nedavať a ostať iba pri mliečku?

kvakuska
30. bře 2017

@slavkakopaskova nic lepšího než mlíčko jí v tuhle chvíli opravdu dát nemůžeš ... gratuluji k miminečku 😘

listopadka1
30. bře 2017

pokud plně kojíte,tak žádné další tekutiny nejsou potřeba. já jsem začla dávat vodu až s příkrmy, v 7.měsíci. Teď v 9 měs. dostává vodu na zapití po jídle, jinak dvakrát denně UM.

sapinek
30. bře 2017

Ahoj, při plném kojení není třeba dávat vodu ani čajík 🙂 potom, až bude starší a budou se blížit příkrmy, tak je možné začít "trénovat" podávání kojenecké vody, případně čajíku. Myslím, že fenyklový bývá od 1.týdne, ale popravdě znám jen jednu maminku, která ho začala dávat v prvních měsících života miminka a to proto, že mimi bylo na UM a byly ty šílený horka. Za normálních okolností stačí kojit 🙂

slavkakopaskova
autor
30. bře 2017

@kvakuska dakujem za Tvoj názor😉 jej moc moc dakujem😉🙂❤

dapele
30. bře 2017

Mateřské mléko je z 80% voda, takže ani v horkých dnech není třeba dávat žádné další tekutiny. Pouze je třeba počítat s tím, že když bude horko, tak si mimčo může o mlíčko říkat častěji.
Malé byly tři měsíce v létě 2015, když byly měsíc ty šílený horka. Přes den jsem kojila cca co hodinu, ale úplně v pohodě malá fungovala jen s prsem.

slavkakopaskova
autor
30. bře 2017

@dapele
@sapinek dakujem Vám za Vaše nazory.Iba som sa chcela informovať či nemate niektora stým skusenosť.Tak ostavame pri mliečku 🙂

bekyc
30. bře 2017

S vodou bych začala až třeba budeš přikrmovat a bude hodně teplo. Já jsem občas dala cucnout vody kolem 3 měsíců, když byla venku vedra. A když už čajík, tak rozhodně ne ten granulovaný (Sunárek). Ostatní bylinkové, fenyklový atd jsou myslím až od 3 měsíců.

kamiska
30. bře 2017

@slavkakopaskova ano, staci plne bez cajicku a vody kojit do 6m. I pres leto, jen proste nabidnout prso casteji. Pokud ti radi babicky, ze davaly caje apod, driv se to tak delalo. Dnes se doporucuje jen materske mleko.

olga_
30. bře 2017

@slavkakopaskova Také gratuluji. Opravdu stačí jen mlíčko, a to i za horkých letních dnů. Syn nechtěl pít nic jiného (a v zásadě ani jíst) tak do svých 10 měsíců. Teď má 2,5 r, je živý, zdravý a pořád si rád zajde na MM na chuť. ❤

yelowangel
30. bře 2017

Náš malej se narodil do těch největších veder a vzhledem k tomu že jsme byli na sunaru nutili mě do toho dávat čaj. Nedala jsem. Jednak nechtěl když jsme to jednou zkusili a jednak i bez čaje nevypadal že by mu voda chyběla. Věčně mokrá pusinka, počůraných 10 plín denně, neoschnutý růžový sliznice...dívali se na mě jak na krkavčí matku ale prostě to nebylo potřeba. Když normálně kojíš tím spíš není důvod dávat vodu navíc, ono to mlíko co teče jako první je na žízeň takže je řidší a obsahuje víc vody takže když ti bude mít malá jenom žízeń prostě se pak pustí a už se nepřisaje. Nevím co má @bekyc proti Sunarku u nás je to první čaj co malej přijal ve 3 měsících, ten sáčkový na něj byl moc silný i když se nechal luhovat chviličku. Dávali jsme pak fenyklový a myslím že jako jeden z prvních je i heřmánkový ale to nejsem jistá.

kamiska
30. bře 2017

@yelowangel mozna to, ze je v nich cukr?

bekyc
30. bře 2017

@kamiska
@yelowangel přesně tak, cukr.

nafuka
30. bře 2017

nic nedávej když kojíš, tvoje mlíčko stačí.🙂

slavkakopaskova
autor
31. bře 2017

@olga_
@nafuka Dakujem Vám holky 🙂