Musí miminko pít, když je na umělém mlíčku?

pidalinka4
21. srp 2011

Ahoj holky, mám takový dotaz. Musí miminko pít, když je na UM?? Mám 6týdenní holčičku, která mi bohužel po čajíčku zvrací. Zkoušela jsem i dát pouze kojeneckou vody ale je to to samé. Pít nedávám dříve než 2 hodiny po papání. Četla jsem i nějaké články jak v časopisech, tak na internetu a všude radí něco jiného. Jaké máte zkušenosti vy??? Děkuji za rady a typy

boruuvka
21. srp 2011

Nemusí pít. Spíše naopak - takhle malému miminku rozhodně stačí UM.

blondynka400
21. srp 2011

Pít určitě nemusí, naopak nějaké čaje nebo jiné tekutiny krom mléka jsou absolutně nežádoucí. Pítí by se mělo začít podávat s prvními příkrmy, když jsou vedra, může se i třeba o měsíc dva dříve, ale i tak je vhodnější voda než nějaké čaje a je jedno, jestli je to kojené dítě nebo na UM 😉

milejdy
21. srp 2011

Já si naopak myslím,že pít čajíček může,protože to UM není jako mateřské,které má přední mlíčko na uhasení žízně a zadní je teprve to vydatné. Můj malý moc čajíček nechtěl,ale teď se mi to například osvědčilo u horeček,které měl 3 dny v kuse a začal pít čajíčku poněkud více a v těch vedrech si dítě taky vezme,co potřebuje. Malý mi pil tak 10-20ml denně a dnes toho stáhnul 50ml. Není to moc,ale jsem ráda,protože i na kakání má vliv pití čajíku nebo kojenecké vody. Ale je to věc názoru,co maminka,to jiný názor. Moje švagrová třeba při UM vůbec čajík nedávala. 😒

monny89
21. srp 2011

Pít nemusí, ovšem mě to v tomto počasí doporučila pediatrička /malýmu budou 3 měsíce/.. Ale doporučila mi to už od přechodu na UM v 6 týdnech.. že prý UM není tak hydratující.. Nevím co je na tom pravdy, ale čajíček dávám, vypije mi 50-100ml, jak kdy, ale rozhodně malýho nenutím 😉

michamicha
21. srp 2011

náš malej čajík nemá v oblibě, vodu taky moc ne, kromě UM jsem mu zkoušela nabízet "pití" až se zavedením příkrmů, do té doby byl jenom na UM... jestli ti malá po čaji i po vodě zvrací, tak bych určitě nedávala a nenutila 😉 řekla bych, že je rozhodující kolik tekutin za den vypije a ne jaké tekutiny 😉

miarosa
21. srp 2011

Určitě něaký čajík bych dávala, když je takhle malé díte jen na UM tak bych dávala mezi mlíčkem nebo na zapití, to si ještě dají, hlavně v létě, vžy'd jsou zase horké dny a to cítí i miminka, já kojila a stejně sem dávala čajík, když byl trošku neklidný tak se napil čajíku a byl zase ve své pohodě. Navíc to má plus že si pomalu zvyká na jiné chutě. 🙂

hanickacb
22. srp 2011

Ahoj v těhle horkách bych určitě čajík nebo převařenou vodu dala.

romana29
22. srp 2011

Ne. Syn byl na MM i UM zároveň, ale čaje byl schopnej vypít ještě velké množství - podle doktorky to spíš bylo znakem toho, že má hlad.
Malá odmítala cokoliv jiného kromě mléka (byla od porodu jen na UM) a i když byly tuším v květnu? nebo červnu letošního roku (takže už měla tak třičtvrtě roku) vedra, nechtěla nic...a nestrádala.

verbatimka
22. srp 2011

No nemusí, ale měla by. 🙂 UM opravdu není to samé co MM 🙂

kfitecko23
22. srp 2011

Já bych taky v těch horkách čaj nebo vodu dala 🙂

jankadudova
22. srp 2011

Muj syn taky moc pit nechce, mame UM od zacatku. Ale v tomto pocasi bych aspon obcas nabidla prevarenou vodu, staci troska. Je pravda, ze je dulezity objem tekutin celkem, ale pocuit zizne mame vsichni. Nemusi vypit hodne. Proste bych to zkousela.

mrsblack
22. srp 2011

Mě mudr řekla, že pít nemusí. Když jsou velká vedra, tam mám zkusit dát čaj nebo vodu po lžičkách, ale když to nebude chtít, tak rozhodně nenutit. Až bude tvoje dcerka větší, tak uvidíš, že si i o čaj nebo vodu sama řekne (náš malej už to teď ve 4 měsících dělá 🙂 )

ssimmikk
25. srp 2011

Mně mudr.u první dcery řekla, že ano,tže dávat trochu čaje, teď máme druhý mimi, má 9týdnů a jsme u jiné mudr.z důvodů stěhování a ta mi řekla, že mám dávat čaj, malá ho sama začla po pár zkoušení i sama vyžadovat a rozhdoně v tomhle teple bych ennechala mimi jen na UM 😉

hardlove
25. srp 2011

Mě doktorka říkala, že malej pít nemusí a to má vrozenou vadu ledvin tak jsou tekutiny pro něj důležitý, ale stejně jsem mu čaj v těhle teplech dávala nijak mu to neublíží. A vem si to tak, že mlíko je spíš jídlo a jídlem pocit žízně nezaženeš a hlaně je hustý trocha čaje nebo převařený vody mu deublíží.At´se paní doktorka napije mlíka sama když je takovýhle horko...

daisy14
25. srp 2011

Takhle malé miminko podle mě rozhodně čajík ne. Mlíko je nejen na hlad, ale i na žízeň a čajík bych dávala až s prvními příkrmy. I doktorka mi říkala, že nemusí pít čaj. A když už tedy chceš aby pila něco jiného než mlíko, tak jsem spíš pro vodu, zvlášť když ti po čaji zvrací, to bych ji netrápila. Mě malá začala pít čajíčky až teď a nijak nestrádala.

ined77
26. srp 2011

čajíky bych asi teda nedávala, ale vodu určitě ano.třeba jen maličko po lžičkách 😉 .

iira
26. srp 2011

opravdu zkus vodu po lzickach ...

bocinka
26. srp 2011

v těchto dnech kdy je nad 30° C bych asi napít dávala, kojení je jiné než UM.... Taky bych dávala vodu....

martinka2000
26. srp 2011

z mych zkuusenosti mala byla na UM a narodila se v srpnu pit jsem ji davala okamzite a i detska lekarka rikala abych ji pit davala a pokud je na UM je to jine nez na materskem mleku a pit by meli

sarlotta
29. srp 2011

No pokud Ti jiné tekutiny než UM zvrací, tak ji netrap... UM se rozmíchává do vody ne ? 😉 Je to tekutina, která tiší hlad i žízeň.
V horkých dnech můžeš nabízet UM častěji v menších dávkách nebo zkusit vodu na lžičce, ale nelámala bych to, nemyslím si že by byla kvůli tomu dehydratovaná.

Jiné by to bylo při zvracení, průjmu... pokud máš doma spokojené miminko, co pije UM a pěkně spinká ...tak to neřeš. 😉

lenickakawaka
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
sova33
1. kvě 2012

Hlavn sleduj počet počůraných plínek, pokud je jich dost, je to v pořádku. POkud by jich bylo málo, pak je nutné to řešit. Ale obecně není nutné přijímat jiné tekutiny než MM nebo UM před zavedením příkrmů. Ve velkých vedrech bych to sledovala ještě intenzivněj a občas bych zkusila troch unabínout (ale nenutila bych). A jestli čaj, nebo voda? Já hlasuju pro převařenou kojeneckou vodu.