Musí se horský pramen miminku převařovat?

gilotek
22. čer 2008

Prosím o radu. Mám 5,5 měs. chlapečka, kterého plně kojím ale ráda bych mu v těhle parnech dávala kojeneckou vodu. Mám horský pramen (aspon myslím že se to tak jmenuje ). Musí se převařovat? Díky.

hanulik
22. čer 2008

Já z něj připravuju Nutrilon a převařuju.

bubu.le
22. čer 2008

Taky převařuji

gilotek
autor
22. čer 2008

I když je malému už skoro půl roku??

kim
22. čer 2008

Já také stále převařuju, nikdy nevíte, co s těma vodama v obchoďácích dělají.Vím o jendom(nebudu jmenovat) kde všechnu vodu skladují na dvoře, tzn.na slunci, na mrazu...

gilotek
autor
22. čer 2008

hm, to je fakt, jinak jsem koukala a máš krásnýho kluka, jen o týden staršího ne já 😀

minea
22. čer 2008

Gilotek, MM je lepší než voda, proč raději častějc nenabídneš prso?

andira001
22. čer 2008

gilotku - zrovna Horský pramen a třeba Fromin se převařovat nemusí a znám několik holek, který to nepřevařují už od narození. Ale asi jistota je jistota. Já už Fromin nepřevařuju, ale Nikče už bude 11 měsíců, tak to tolik nehrotim 😅
Kim - i když se voda skladuje na slunci, teoreticky by to vadit nemělo, protože kojenecká voda by měla být mikrobiálně čistá, tzn. ani ohříváním by se v ním neměly množit žádný bakterie atd., mráz nevadí už vůbec. Ale je pravda, že jeden nikdy neví....

lenkazdenek
22. čer 2008

já nepřevařuju od 3 měsíců ,používám buď Fromin,nebo Horský pramen, někde jsem četla že se převařovat nemusí a potvrdily mi to i vlékárně.

binki
22. čer 2008

nepřevařuju od 6 měsíců...

gilotek
autor
22. čer 2008

holky díky za názor, já jsem mu teda vodu nabídla aby nebyl dehydrovanej, ale cuc si jen trošku, no jo mlíko je mlíko 😀 A ještě dotaz, jak dlouho můžu mt kojeneckou vodu otevřenou? 24 hodin? Nebo déle? Já jsem v tomhle fakt laik 😀

petule.h
22. čer 2008

převařovala jsem téměř do 8 měsíců, ale tak, že jsem měla ještě 1 lahvičku, do té jsem dávala vodu převařenou , která mi vystydla a pak jsem vždy jen jen dolila zbytek láhvičkx horkou převařenou, né že bych to někde chladila..kojeneckou vodu jsem používala cca 14 dní, pak mi bylo řečeno, že neperlivá je ok, takže jsem převařovala neperlivou a te´d pokud zase nebudeme kojit nějak v začátku, tak už budu převařovat jen vodu z vodovodu a na dovolené budu převařovat z neperlivých vod..

ina.b
22. čer 2008

Nepřevařujeme...

piwik
23. čer 2008

Taky nepřevařujem

simlenka
23. čer 2008

já dávám dobrou vodu a nepřevařuju

mata.mata
23. čer 2008

aquila, fromin..neprevaruju

kacamar
23. čer 2008

horsky pramen, fromin, neprevaruju.

jandalinka
23. čer 2008

dávám od narozen kojeneckou vodu Horský pramen a nikdy jsem nepřevařovala 😉

nensy
23. čer 2008

já teda taky vodu převařuji

gilotek
autor
23. čer 2008

a jak dlouho můžu nechat ten horský pramen nebo fromin otevřenou?

kalo
23. čer 2008

My převařujeme pořád. Vlastně mě to ani nenapadlo, nalít vodu rovnou z lahve 😀 Kupujeme Fromin a Dobr.vodu.....

lu777
23. čer 2008

Horský pramen a Fromin se převařovat nemusí.. převařovala jsem to jen v 1. měsíci

otevřené bych to moc dlouho nenechávala, tak pár dní, zvlášť v těhle vedrech..

xsuzzi
23. čer 2008

lu777:prosím Tě a když se tedy tyhle dvě vody nemusí převařovat,tzn,že stačí jenom pár sekund ohřát?Díky moc

lu777
23. čer 2008

jj, jen to přihřeju na tu teplotu těla a dělám Nutrilon nebo přidám do kaše apod. 😉

lu777
23. čer 2008

já to házím do rychlovarné konvice, jak to zasyčí, tak naléhám do lahve.. nejlepší je když tam dám prst (omytý samozřejmě) a malinko zkontroluju jestli je to akorát.. když je to ještě studenější, tak jen tak v ruce zakvedluju konvicí, ono se to během pěti deseti sekund ještě přihřeje od toho dna, je to fakt rychlé..
když je vody míň, tak pak jen rychle slívám, musím makat, jinak je to moc horké 😅

coriven
23. čer 2008

hojky, doktorka mi řekla, že raděj v těhle vedrech i kojeneckou vodu převařovat (ale pravda já mám 2 měsíční mimčo), jinak se taky snažím přikládat k prsu kdy to jen jde 🙂

kacka79
23. čer 2008

Tak já jsem převařovala do půk roku a potom už ne, a bez problému....

denousek
24. čer 2008

my jsme na zacatku melu lucku ale pak jsem zjistila ze existuje voda co se prevarovat nemusi-fromin 🙂 tak mameasi od 4 mesicu fromin a neprevarujem...takasi vedi proc to tam pisou ne... 😉

denousek
24. čer 2008

ale kdyz jsem u toho tak dokdy se musi prevarovat voda z kohoutku ??? 😅

sylvar
24. čer 2008

my kupovali donedávna dobrou vodu a tomu naturu, převařovala jsem i tyto, teď kupujem třeba nějakou obyč vodu v plastu a tu taky převařujem 😉

denousek
24. čer 2008

nevite teda nekdo odkdy se nemusi prevarovat voda z kohoutku?