Můžu 15měs. dítěti dávat čaje Teekanne, Piknik, Jemča?

clarres
20. zář 2016

Maminky můžu 15 ti mesicnimunditeti dávat čaje typu teekane, piknik, jemca a jaké značky džusu doporučené že? Přijatelné cenou

majkoz
20. zář 2016

@clarres Ahoj. Asi můžeš, ale proč se spokojovat s podprůměrem, když můžeš prckovi nabídnot lepší alternativu. Nepíšeš, zda máš na mysli ovocné, či černé atd., ale v těchto značkách obvykle, co já vím, bývají aromata. Navíc ten prášek je "odpad", který zbývá po výrobě čajů lepších, sypaných- ne vždy jsou čaje sypané lepší, než ty pytlíkové! To zas bacha. Spíš bych zašla někam do zdr. výživy-pokud tedy nemáš možnost vlastních bylinek- a poohlédla se po vyloženě dětském čaji bez aromat- teď myslím ty ovocné nebo bylinné, příp. kombinace obou. Grešík určitě má na výběr např. Co se týče černých a zelených čajů, tak bych volila čaj z ověřených čajoven, a takto malému dítěti určitě slabý nálev. Nebo koupit pytlík meduńky, heřmánku, máty, stévie....., sušeného ovoce a pak to může být i zábava pro mrňouse- sypat špetky bylinek a ovoce do sklenice... 😉
Co se týče džusů, tak mi asi nejlepší přijde varianta nějakých moštů zředěných vodou. Když ne domácí džus, tak mošt-sice třeba 70-80 za lahev, ale když se ředí a v ledničce nějakou chvíli vydrží, tak to jde. Dobré jsou ty bag in box, nekontaminují se, tudíž vydrží dlouho.

olga_
21. zář 2016

@clarres 15měsíčnímu bych nabízela pití takto: 1. voda (čistá), 2. bylinkové čaje (ovocné výjimečně - ale tady převažuje moje osobní preference, nepijeme je) - jsou i směsi přímo pro děti, 3. ředěné ovocné (domácí) šťávy (plus my máme ještě stále MM, syn má téměř dva roky).

Zelené a černé čaje, včetně roiboosů obsahují hodně teinu a pro takto malé dítě vhodné nejsou.