Můžu dávat týdnové dceři na žízeň čaj nebo něco jiného?

dafenka
15. črc 2010

achojky, chtěla bych se zeptat jestli můžu dávat čaj při těchto teplotách naší dceři když jí je teprve týden a jaký nebo něco jiného na žízeň. krmíme Nutrilonem. Děkuji za odpovědi.

janicka006
15. črc 2010

myslím si že rozhodně v těhle vedrech je čaj na místě.Při Um obzvlášť.Ale kamarádce ho doporučila mudra i když kojí....čajů je spousta--bylinkové,heřmánek..zaleží na tobě co si vybereš.My máme heřmánkový a ten je už od ukončeného 1 týdne.

katy.m
15. črc 2010

Ahoj,
nebo můžeš Klárku zavodňovat jen převařenou vodou,buď kojeneckou nebo pokud máte kvalitní ,tak z kohoutku.
Např.heřmánek totiž ještě sušší 😉

strouzek
15. črc 2010

já jsem dávala malé čaje od narození (teda cca ode dne co nás pusstili z porodky) vedro nevedro, narodila se v březnu a žízeň měla protože pila jak duha 😵 hlavně mi to pak i doporučila dr. protože měla problémy s kakáním a čaje pomohli na prdíky i na zlepšení stolice 😉 jediný na co bacha je fenykl,nám vůbec nedělal dobře a fenyklový čaj koliky ještě zhoršoval. pak mě bylo řečeno že fenykl je silná bylinka na to aby se jím hasila žízeň, takže bych volila ty meduňkové nebo heřmánkové nebo tu obyč vodu ovšem tu mě moje malá nikdy nepila 😀

momin
15. črc 2010

@dafenka myslim ze ti vetsina lidi rekne ze nejlepsi je voda.
je to asi bez debat...
My sme zacli cajikem a neslazene uz nikdy pit nechtel. Priste bych zacla cistou vodou.
cajik sme meli granulovany,hermankovy z lekarny.. 😉 A myslim ze hermankovy granulovany-urcite nesusi.... 😎 🙂

luthien.k
15. črc 2010

Jábych čaje nedávala, když už, tak vodu, jak píše momin, tou se nic nepokazí 😉 Heřmánek je známý alergen, bylinky obecně jsou "drogy" určené spíš pro řešení nějakých problémů, ale pro miminka na běžné pití nejsou podle mého názoru (a názoru některých laktačních poradkyň) vhodné.

lenkabu
15. črc 2010

Dávala bych vodu 😉

brusinka.pusinka
16. črc 2010

My dávali jen vodu a tu pije dodnes má ji nejraději, vypije i džusíky a čajíky ale voda u nás vede 😉 My jí dávali po lžičkách ale pokud dokrmuješ je vhodná láhev 😉 pak jěště bych doporučila jak píši holky ten feniklový od jednoho týdne granulovaný , opravdu zabíra na prdíky 😉

peppapig
16. črc 2010

@dafenka pises, ze krmite UM, pak je urcite vhodne podavat mimcu prevarenou odstatou nebo kojeneckou vodu, pekne z lahvicky, jak je male zvykle. Ze zacatku bude mozna prskat, ale urcite je lepsi, kdyz si dite zvykne na vodu nez na granulovane cajiky. Dokonce vodicka pomaha, kdyz ma mimco trosku zacpu, coz se obcas stava pri krmeni UM.

marrakech
16. črc 2010

presne jak pisi ostatni, take davam na zizen vodu - kojeneckou prevarenou. Nechci davat caj - granulovane vubec - ty se mi zdaji moc umele. A protoze nic jineho nez vodu nezna, pije ji s radosti. 😉 Zvlast v tomhle pocasi.

gilotek
16. črc 2010

Určitě bych dávala jen vodu. Čaje jsem začala dávat až někdy kolem 8.měsíce a jen sáčkové - ne granulované.
Díky tomu,že si malej zvyknul na vodu už od mala, tak mi krásně pije čistou vodu i ted - narozdíl od švagrové, které syn nepije nic jiného než sladké čaje a štávy a to i v noci, protože mu už od 14 dnů tyhle slazený nápoje dávala.
Má necelé 2 roky a na zoubkách kazy.

collette
16. črc 2010

Já malému už od samého začátku dávala fenyklový ze sáčku na prdy, problémy nám nedělal, naopak - i když já mu v něm rozmíchávala Nutrilon (1 díl čaje na 3 vody). Nebyly horka, tak jsme samotný čaj nepotřebovali 😉 Málo jedl, tak jsem ho nechtěla zaplácávat další tekutinou. Ale dneska má nejraději čistou vodu. Takže pokud má prdíky, tak bych jí ho klidně dala a zaplácla tak dvě mouchy 🙂 Co se heřmánku týče, tak mi pediatr řekl, že jako alergen působí jako přísada do kosmetiky, jako čaj je OK. Ale kdoví, co by řekl jný, zatím jsme nezkoušeli. Každé dítko je jiné a bude mu vyhovovat něco jiného. Musíš vyzkoušet. Ale pokud bude pít samotnou vodu, držela bych se jí.

Ještě k tomu fenyklu - ona je otázka, jak koliky zhoršuje. Kuba po něm prděl o 106, ale to jsme chtěli - problém byl, když prdy nešly ven ☹ To, že dítě víc prdí neznamená, že má horší koliku...

jeudi
20. črc 2010

pokud dáš miminku vodu uděláš nejlépe ,pokud granul.cajik tak si zvy´kne na sladky a vodu uz si myslim chtit nebude.takže vodu,v těhlech vedrech myslím nejlepší nápad,který mě napad 😀

adelka89
21. črc 2010

ja davam Lukymu prevarrenou vodu nebo sackovy caj vetisnou mu ho nechamluhovat jen par sekund, aby ta prevarena voda mela trosicku nejakou chut. Granulovane jsou slazene a Lukasek je ani nechtel.

nejinka
21. črc 2010

určitě je nejlepší voda a zvykat ji na čajík je brzo, mohla by si zvyknout
luthien.k má pravdu bylinky jsou alergeny

koblichzek
1. srp 2010

Já si myslím, že čajem a ni vodou se nic nepokazí. Klidně to střídat. My pijeme sáčkovaný heřmánek nebo fenykl - ty jsou NESLAZENÉ a nemyslím si, že by bylinky byly "drogou", malé chutnají a pije je i přes to, že plně kojím. Dávám je tedy jen ve velkých teplech nebo když prostě mám pocit, že má žízeň, ale chutná ji to. 😉

stylly
1. srp 2010

kojeneckou vodu(převařenou) nebo čaj od 1.týdne 😉 😉

baradisk
1. srp 2010

stylly ja davala malymu ten cajik fenyklovej jak je od toho tydne 😉

kjajule
1. srp 2010

Určo je nejlepší čistá převařená voda, pokud jste na UM tak bych jí určitě pít dávala.
A pokud čajít tak raději sáčkovej a jen slabej odvar, ty granulované když si přečteš složení je to skoro všechno cukr... 😖

majatob
1. srp 2010

pokud je plne kojena, tak davat nic nemusis, na UM by mela pit aj neco jinyho...
ja davam prevarenou vodu asi od 3 mesicu (co jsme skoncily s kojenim) a az ted zkousime hooodne naredenou stavu 🙂

lucie.krajcarova
1. srp 2010

tak sama bych hlasovala za vodičku, převařenou, ale vím, jaké to je, když to mimču nechutná... malému zachutnal až meduňkovo jablečný granulovaný čaj, samozřejmě že je přislazovaný... museli jsme toho vyzkoušet mraky... voda je nejlepší, ale co z toho, kdy ji mimčo nechce 😢