Můžu podávat čaj 4+, když má syn 3 měsíce a 10 dní?

kajunka01
9. kvě 2017

Ahoj jsme plně na um a chci dávat čajík.Fenykl i heřmánek plive a netváří se že by mu chutnal :D můžu podávat čaj 4+ už teď když má 3měsíce a 10dní?? Díky

kubinkov
9. kvě 2017

@kajunka01 Myslím, že dávat cokoli jiného než mléko je zbytečné. Malý má jasno, co je pro něj nejlepší. 🙂

kajunka01
autor
9. kvě 2017

@kubinkov prave ze mi rve treba dve hodky po jidle kdy vypije 180ml a pak 30ml po dvou hodkach takze ma zizen jen si cucne.Dr rikal ze davat caj ale zapomla jsem se zeptat jestli muzu i ovocny pro4+ kdyz ostatni mechce

elinkal
9. kvě 2017

A jen vodu?

hanih
9. kvě 2017

@kajunka01 Zkuste čistou vodu. Mě dcera doteď nechce pít nic jiného (je jí rok a půl). Jinak ale myslím, že v tomto věku se moc nedoporučuje dávat jiné tekutiny, než MM nebo UM, aby si miminko nezapláclo bříško čajem nebo vodou a pak nemělo chuť na mléko.

tery_s
9. kvě 2017

K UM naopak tekutiny patří, protože podání UM je na hlad v podstatě a je doporučeno cca po 3h, mezi tím a především v teplejších dnech a starší miminka prave od 3m už pouze nespí mezi jídlem a po hodině hraní mohou mít proste žízeň a zkuste si čekat až do doby než budete moct dostat mliko... u kojeni je to jiné, tam se přikládá na požádáni... takže ideální voda, není nutné zvykat zbytečně na čaj, když nechce základní fenykl/Heřmánek jsou ovocné myslím i od 3m zkuste prohledat v DM nebo lékárna. A jinak udělejte ten od 4m není tam nic co by ublížilo, jen je doporučeno 😉

iva27
9. kvě 2017

@tery_s souhlasim👍
Davala jsem caj od cca 3mesice.Syn je od 3tydnu na um a mezi mlikem dost vyvadel,cajem se uklidnil.Jelikoz u UM se musi dodrzet urcite cas.rozmezi,caj jsme davali mezi na zizen.V lekarne jsem koupila bio ovocny a bio fenykl.Caj mu samozrejme nesladim a miluje ho do ted obcas mu da prednost i pred mlikem..

janablizka
10. kvě 2017

@kajunka01 Čajík se může podávat od druhého měsíce při UM při MM není třeba v tom je vše.Nejlepší je fenyklový je mírně nasládlý,dětem chutná a pomáhá při nadýmání.

moniiss
10. kvě 2017

V lékárně vám jistě poradí,kzery zvolit.Čaj,pakliže jste na UM, bych určitě dávala. Měl by mezi jidly desnou žízeň. Škoda,ze ten fenyklovy nechce,prospěl by mu. Jinak zkuste prevarenou kojeneckou vodu. Aby nebyla těžká do bříška.