Najednou odmítá čaj i vodu. Poradíte co s tím?

lu777
29. bře 2008

ahojky, potřebovala bych poradit, možná jste některá měla stejný problém..
Matýsek je na Nutrilonu (Comfort) a dost ho zlobí bříško, takže (kromě jiného, vyzkoušela jsem fakt všechno co jsem našla) potřebuje pít bříškový čaj ...a nebo aspoň vodu, aby měl tekutiny navíc, jinak má nadýmání a nebo zácpu..

před asi třemi dny mi začal najednou obojí odmítat.. následovalo nadýmání a probrečený den.. druhý den jsem mu udělala dvakrát za den mlíčko přímo do čaje, vypadalo to šíleně, ale naštěstí to pije a tak je nadýmání zase poměrně ok (občas si po jídle trochu postěžuje, ale s pomocí kapek, masáže, nahřívání, klubíčka atd. to jde)...
samotný čaj nebo vodu ale pít nechce, chytne se, ale jak zjistí, že to není mlíko, tak teď zuří.. takže teď bojuje se zácpou, dneska zas masáž, cvičeníčko atd., ale od rána v kuse pobrekává a kde nic tu nic v plínce..

stalo se to některé z vás? jak do něj dostat tekutiny navíc? sladit mu nic nechci, aby se mu nezkazily pak zuby a nezvykl si na sladké..
jediné co mě už napadá je dát mu do té vody drobátko toho Nutrilonu, ale nevím, četla jsem, že se nemá dělat ani řidší ani hustší, tak abych mu neublížila 😕

díky za rady

pitrska
29. bře 2008

Ahoj lu mala my odmitala tekutiny este do nedavna a kdyz byla takhle malinka tak sem ji cajik na prdiky davala po lzickach a slo to dobre obcas byla nervozni ale chce to trpelivost 😉

ivca82
29. bře 2008

lu mne malá prestala nedávno tiež začala odmietať akúkoľvek inú tekutinu ako mliečko, papá Bebu HA2, tak som si nechala poradiť od jednej kočky tu s MK a dávala som jej čajík 2 dni pomocou takej "striekačky" čo bola pri sirupe Panadol a zabralo to, teraz jej dávam síce zase čajík s flašky aj keď predtým už začínala piť s poháriku s náustkom ale si to asi rozmyslela 😉 A hlavne tú trpezlivosť ako pitrska spomína 😉

lu777
autor
29. bře 2008

tak jsem zkusila lžičkou, pomalu, když měl dobrou náladu - a pěkně mě hnal.. kapky na kašel i bříško si ze lžičky vezme, ale jak zjistil, že to je čaj, tak se tak rozčílil, že jsem měla co dělat ho uklidnit 😝
jedině snad ještě zkusit jiný čaj.. měl fenyklový, ten mu moc chutnal, ale už ho nechce, zkoušela jsem nějakou směs, tu taky ne, tak nevím.. 😕

kajule
29. bře 2008

Tak mne Patrik pil caj asi tak do sedmi mesicu uplne a v pohode a pak najednou ho proste vubec nechtel, proste zakroutil hlavou jakoze ne a nedostala jsem ho do nej. Kze jsem mu musela delat stavicku z mkrve, jablka apod. Ted obcas neco malo vypije, ale zadna slava to taky neni.

kim
29. bře 2008

lu: malý mi taky najednou přestal pít fenykláč od Čajánka..tak jsem dala od Hippu - je slazený glukozou a tudíž chutnější a ten si vzal!!!

pitrska
29. bře 2008

Po Hippu sme meli hroznej prujem ale nikdo si nestezoval asi jenom nam nesedl a co hermanek a fenikl?nevim skus tu injekci aspon trosku

maca793
29. bře 2008

mne dvojčatá nechceli do roka čaj ani vidieť, pili len mlieko a trošku vody. malá zas naopak. čajík od narodenia.

lu777
autor
29. bře 2008

Kim: no já právě nechci dávat nic slazeného.. já byla jako dítě závislá na cukru, normální závislost, protože mi od malička dávali cukr a já pak když ho neměla, tak se mi dělalo úplně špatně 😖

Pitrska: heřmánek a fenykl mi taky plive.. nevím co si to vzal teď do hlavy..

ale večer vypil trošinku vody, tak třeba se ta žízeň ozve sama po několika dnech a zítra zas bude trochu pít 😕

kim
30. bře 2008

Lu: no měla jsem naprosto stejný názor jako ty a tak jsem do něj cpala ten slazený laktozou...no po něm se kroutil a prděl taky...až tenhle týden se nám na 90% potvrdila nesnášenlivost laktozy, takže musí pít spešl Nutrilon bez ní a čaje slazené jedině glukozou 😉 Takže to nelámej přes koleno, ono zase ten Hipp není sladký jak cecek 😀

lu777
autor
31. bře 2008

Kim: ale to je takový ten granulovaný od toho Hippu, ne? 😕 nebo není?

dneska jsem koupila jiný čajík, tak zítra vyzkouším..
ráno jsem do malého dostala asi 5 ml vody s trošinkou Nutrilonu, sice z toho nebyl nadšený, ale aspoň malinko se napil.. ale celý den zas pobrekával, vykakat se mu trvalo celý den 😝
dneska jsem to říkala doktorce, protože jsme byli zrovna na kontrole, ale když jsem jí řekla kolik vypije za den Nutrilonu, tak ona na to, že tekutin má teda určitě dost a proč se tím znepokojuju?
vysvětlila jsem jí to, malý probrečel celou návštěvu u ní, ale evidentně jí to připadalo normální, že když kakal včera tak o co jde? no na doktora to není, ale je mu celý den mizerně a mně už taky třeští hlava...
jinak ho zvážila, přibírá akorát, ne moc, takže nápad co jsem měla včera, že bych mu zkrátila nějakou dávku, aby měl žízeň a pil vodu, asi taky není dobrý, tak nevím..

bianca1
31. bře 2008

lu,a kolko vypije tvoj maly nutrilonu?moja tiez mi posledne dva tyzdne odmieta cajik,pijeme tiez nutrilon nejakych 820ml.

lu777
autor
31. bře 2008

Bianca: vypije 7 x denně 110 ml, takže 770 ml.. a má prý pít min.620 v tomhle věku, takže pije dost a dr. to pití neřeší.. nojo, ona ho neslyší pobrekávat nebo řvát a nevidí ho kroutit se celý den.. místo aby byl v pohodě a mohl na bříško nebo si hrát, tak ho jen chovám a houpám a stejně je silně neklidný..
dneska dokonce brečel i v kočárku, poprvé.. a je to proto že potřebuje pít, to je evidentní, protože dneska vykakal nakonec něco, ale malinko a bylo to pěkně tuhé

chjo, jsou to paličáčci, kdyby vypil aspoň půl lahvičky teplé vody, tak se takhle nemusí zbytečně trápit

ivca82
1. dub 2008

Lu, niektoré detičky sú proste väčší jedáci, a práve preto chce mliečko a nie čaj, alebo vodu. Ale ten fenikový čaj by som predsa len vyskúšala, naozaj nieje tak sladký ako vyzerá, a zase mu ho isto nebudeš dávať každú chvíľu 😵

lu777
autor
1. dub 2008

Ivco, asi máš pravdu.. já mu teď prostě dělám dvakrát denně mlíčko přímo do toho fenyklového čaje (nějakého bio z Německa), takže nadýmání je zase ok 😵
se zácpou je to horší když nechce nic pít navíc.. dneska jsem do něj dostala zas asi 5 ml, ale zatím nebrečí

jinak kdybych se rozhodla mu to udělat sladké tak mám takovou meducínu Gripe water, je to výtažek z koprových semen a soda, je to na bříško a chutná to sladce, tak bych mu toho kdyžtak kapku dala do vody nebo tak..

akorát si teda říkám, že je zajímavý, že se jim nemá dávat nic sladkého, ale když ochutnám kapky na bříško, kapky co měl teď na kašel nebo železo co včera dostal, tak je to všechno sladké! 😕 😅

ivca82
1. dub 2008

Veď to že vodu kážu a víno im dávajú 😀 Asi preto aby to zjedli 😉 Ja malej dávam feniklový čaj, ale sypaný, nie ten od Hipp, mám ho síce doma ale ešte počkám. Nesladím ničím ale mne príde ten čajík aj tak nejaký sladkastý, možno preto, že ja vôbec nesladím a ani sladké nepijem takže asi preto 😅
Keď ustúpi nadúvanie, tak sa možno aj zápcha upraví 😉 Držím palce 😲

lu777
autor
1. dub 2008

díky, Ivco 🙂
je to děsný jak je nálada dítěte a tím i celý den matky závisí na kakání 😝 😀