Nechce pít čaj. Poradíte?

metlickova
23. únor 2010

Ahoj maminky...mám problém se svou 9ti měsíční dcerou. Nechce vůbec pít čaj, jen umělé mléko.Minulý rok v létě pila normálně, ale jakmile skončili horka, tak do ní nedostanu ani kapku čaje.Zkoušela jsem už všechny možné druhy a výsledek stejný.poradíte? děkuji Martina

rimmel
24. únor 2010

no nic..ja som iba vyjadrila nazor ze ta voda neni za potreby a uz bol ohen na streche..aj z tvojej strany, teda aspon sa mi to tak zda 😅 uz nepamatam prepac 😀

paulla
24. únor 2010

rimmel mě jen naštvalo, jak ses hned opřela do Radky, ona psala že ten článek je psaný o dětech do 6.měsíců, dítě od 6. měsíců už není považované jako dítě plně kojené, protože papá příkrmy

radka.m.
24. únor 2010

luthien-nemáš pravdu,p.mrázková doporučuje začít s podáváním tekutin s prvními příkrmy,pokud je tedy celá dávka příkrmu-asi kolem 150ml,protože kolem devátého měsíce uvádí,že by množství vypité tekutiny jiné,než je mm mělo být min.200ml,což sama kolikrát už psala maminám,že těžko budou do dítěte cpát ze dne na den nějakých 200ml,jinak samozřejmě blbost jsem nechtěla podsouvat,jen mě v dané chvíli nenapadlo to správné slovo,jestli ti přišlo,že ti něco podsouvám,tak za to se omlouvám,s tím čajem -na netu kojení se doporučuje taktéž nejlépe voda

luthien.k
24. únor 2010

Ano, píše zkoušet podávat s prvními příkrmy, to máš pravdu, to doporučuje. Ale také píše, že do 9. - 10. měsíce to není nutné podávat jiné tekutiny, než mlíčko... Ale chápu, co tím chce říct, aby si dítě zvyklo a ne aby toho vypilo kvanta.
Já například vím, že ze lžičky si náš malej vodu klidně dá a to mi zatím stačí. Hrneček nebo lahev mu nenabízím.
Takže když se vrátím k původnímu dotazu zakladatelky tématu - čaj nedávat, zkusit raději vodu nebo ředěnou zeleninovou nebo ovocnou šťávu, když už mlíčko k pokrytí denní potřeby tekutin nestačí.

rimmel
24. únor 2010

radka.m. • 4d • Dnes ve 12:05 [Uživatelka nemá žádná alba]

asi tak nějak,jak napsala paulla-ten článek je psaný pro PLNĚ kojené děti,tzv.do 6měsíce,pokud dítě začne s příkrmy,tak už není plně kojené,tudíž by se mu tekutiny určitě měly začít podávat,samozřejmě ne na litry,ale po troškách a raději častěji nabízet,chce to jenom trpělivost

rimmel • 1d • Dnes ve 12:09

radka blbost, mojmu som nedavala ziadne ine tekutiny az do cca 10m..potom som az zacala s vodou, a to len preto aby uz v 1 roku vedel co a ako a aby mi vtedy ked uz ma, pil..do roka staci mliecko, ale ano, ucit treba skor..

toto je obutie sa? a pritom ozaj radka v tom co pise nema pravdu, pise ze sa ine tekutiny urcite mali zacat podavat..a pritom to pravda nieje. 😉

radka.m.
24. únor 2010

luthien-právě kolem toho 9měsíce by už mělo být alespon těch 200ml vody,taky tam odpovídá,že těžko se do dítěte,které není zvyklé na jiné tekutiny narve těch 200ml,proto doporučuje začít s tekutinama už dříve,však já jsem taky psala,že je dobré,aby se podávalo po troškách a prostě to zkoušelo,vždyt u některých dětí to dá spousta času,než jsou vůbec schopny vůbec něco jiného vzít na milost,nikdo nepsal,že musí hned vypít půl litru 😉

paulla
24. únor 2010

radka tam píše - po TROŠKÁCH nabízet, samozřejmě ne na litry - co je na tom divného????
Já si často čtu poradnu na www.porodnice.cz a tam píšou v podstatě totéž.

rimmel
24. únor 2010

ale pise to ako keby sa to MUSELO robit, ja tvrdim ze nemusi a pravdu v tomto mam ja 😉

paulla
24. únor 2010

rimmel - zbytečně slovíčkaříš

rimmel
24. únor 2010

ale vobec, ty si zacla s tym ze som sa do nej obula a pritom si to vobec nemyslim..preto som skopirovala to co som skopirovala aby som demonstrovala svoju "nevinu" 😀

paulla
24. únor 2010

ona píše ať se to zkouší, né že musí vypít litry, já nevím, co ti furt tak vadí

rimmel
24. únor 2010

vadi mi to ze tu na mna utocite, ze sa do nej obuvam,pritom evidentne to neni pravda..vadi mi ze ked poviem ze do roka ziadne ine tekutiny kojene dieta jednoducho nepotrebuje, tak sa z toho idete vsetci posrat a robite zo mna blbu , tu , co pravdu nema, pricom pravdu mam. ked si chcete davat cajiiky davajte, nomozno sa tu najdu mamicky s podobnym zmyslanim ako ja, zrataju si 1+1 a rozhodnu sa ako ja, ze mm je pre babo ta najlepsia tekutina a budu kojit, iba kojit bez tekutin inych az do cca roka ci 10m ako som to spravila ja, potom som ho az zacala ucit na poharik.

radka.m.
24. únor 2010

rimmel-pleteš si zase pojmy-když napíšu,že by se měli začít podávat jiné tekutiny,tak neznamená,že je budu do děcka rvát horem dolem,ale pomelinku to zkoušet třeba po lžičkách určitě není špatně,když to doporučuje i lp,přijde mi to i logické,když dítě sní celý příkrm,tak mu ho dám zapít,tak pořád nechápu,proč by to jako neměla být pravda?už jsem psala-neznamená,že když tvůj prcek chce vodu,že to bude tak i u ostatních a proč zbytečně pokoušet to,že mi třeba roční dítě nebude chtít v létě vůbec pít,budu zbytečně riskovat,že ho pak budu mučit jenom proto,že jsem zbytečně něco prošvihla a že mě to bude stát plno psychických sil,nejen mě,ale i to dítě?pokud mu budu nabízet po příkrmu pár lžiček vody,co tím asi zkazím?

paulla
24. únor 2010

já jsem ještě nikdy nikde nečetla že kojené dítě nepotřebuje do roka žádné jiné tekutiny, jak ty píšeš

beruska2x
24. únor 2010

rimmel delej si jak myslis, nikdo ti to nebere, pravdu ale nemas, neznam totiz nikoho kdo by mel plne kojene dite do roku...

rimmel
24. únor 2010

ja ano..

a nehovorim ze je to zle, davat ine tekutiny!! ale hovorim, ze je to nepotrebne..

uz tym koncim aj tak to nema vyznam.

beruska a nemyslis ze take mm je ovela lepsie ako cajik? naco teda mm nahradzovat cajikom ked nemusis? to je ale moj nazor 😉

beruska2x
24. únor 2010

tak ho mej, ale to neznamena ze je spravny...

rimmel
24. únor 2010

a co jenanom nespravne? ty si ozaj myslis ze cajik je lepsi nez mm??

moj syn je prikladom..do 10m mal iba mliecko a teraz vklude vypije 300ml vody denne, ci menej to je jedno.

beruska2x
24. únor 2010

nejde o to lepsi ale proste si nemyslim ze pro dite na prikrmech je to dostacujici...

radka.m.
24. únor 2010

beru-takových,kdo si to nemyslí,tak nás je tady víc,asi začnu po dětech vyžadovat,aby normální jídlo začaly zapíjet mlékem-bléééé 😝

rimmel
24. únor 2010

beruska a preco by nebolo ak mamicka koji dostatocne casto?

rimmel
24. únor 2010

radka pre teba mozno bleee aj pre tvoje deti ale moj syn problem nema.

rimmel
24. únor 2010

ved to pisu i v tom clanku od lut..presne co ja hovorim, ze dieta kojene aj na prikrmoch inu tekutinu ako mm nepotrebuje..a to do roku zivota.

ked chcete mam aj ine clanky ktore toto podporuju.

beruska2x
24. únor 2010

dostatecne casto - to je asi taky pro kazdyho individualni ne? co je to dostatecne casto?
proste mas svuj nazor, o.k. ale neni to zavazne ne? ja mam zase svuj...

kazdopadne kolik takove mimi vypije? puol deci? ani mozna ne.. to mu urco neublizi ale dehydratace nebezpecny vec zvlast v horku...

radka.m.
24. únor 2010

beruska-přesně toto píše i lp,že jakmile se začne s příkrmy,dítě ochutná i něco jiného,tak tím se snižuje i chut na mléko,za prvé jsou línější,takže zdaleka nevytáhnou tolik,jako když byly menší a za druhé ani nemají na mléko takovou chut,byt se to třeba některým matkám nezdá a o té dehydrataci-to je dřív,než se naděješ a než se dostat vlastní chybou do takové patálie,že mi budou muset dítě dát na kapačky,děkuji pěkně 😝

rimmel
24. únor 2010

beruska no ja som zvykla kojit aj 15krat denne vratane toho co vypil v noci...teraz ked uz ma poharik kojim denne 3krat plus co to v noci.
a beruska jasne ze to nebulizi, ja to nikde nehovorim...iba hovorim ze to neni potrebne a to s tymi horkami je mytus, mm je skoro cele voda a v lete by sa malo castejsie kojit koli dehyd. a ziadne ine tek. neni za potreby..no nehovorim, opakujem este raz, ze to skodi.(skodi to tak u malickych babatok do 6m-hlavne tie caje)

a stou chutou na mlieko...u nas nebolproblem..kojil rad, ale zato cece nevyhladaval, ale ked som dala, rad si vzdy zobral.

aleachim
24. únor 2010

nápadně podobná diskuse a výměna názorů mez rimmel a radkou.m https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea...

rimmel
24. únor 2010

paulla som si vedoma viacero nazorov ale ten co davas ty mi pride dost zastaraly..

aleachim 😉 😀

rimmel
24. únor 2010

apropo autorka toho clanku od paulli je asi tiez zastancom myslienky ze matka sa stava otrokom dietata ak sa rozhodne kojit do roku a nedavat ine tekutiny..uz tu taky clanok bol v diskusii od aleachim, radka tam take daco pisala.