Nechce pít čaj. Poradíte?

metlickova
23. únor 2010

Ahoj maminky...mám problém se svou 9ti měsíční dcerou. Nechce vůbec pít čaj, jen umělé mléko.Minulý rok v létě pila normálně, ale jakmile skončili horka, tak do ní nedostanu ani kapku čaje.Zkoušela jsem už všechny možné druhy a výsledek stejný.poradíte? děkuji Martina

radka.m.
24. únor 2010

len.z.-přesně tak,každou chvíli se doporučení mění,takže si já osobně myslím,že strikně dodržovat to,co je ted dáno je blbost,poněvadž až se to zase změní,tak bych se musela chytat za hlavu,takových by nás bylo asi víc,takže každá máma si určitě vybere podle svýho uvážení,já bych malému novorozenci čaj zbytečně nedávala,prostě mi to přijde zbytečné,ale zase mi přijde postavené na hlavu dítěti s příkrmama nedat nic jiného na zapití,než mléko,nikdo z ná s přece jídlo mlékem nezapíjí,jinak holky se tady určitě n ebaví o velkém množství čaje,ale o pár locích,což si myslím nemůže taky uškodit 😉

rimmel
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
strouzek
24. únor 2010

alea nevím kde si vyčetla že mě máti nekojila dobrovolně, prostě neměla mlíko. je rozdíl když by mě kojit nechtěla a rozdíl když nemohla proto jako nechápu jak se dnešní společnost často staví k maminám které kojit z různých důvodů nemůžou. když si čtu diskuze o kojení tak bych vraždila, v dnešní době se zřejmě měří mateřská láska podle hektolitrů nakojenýho mlíka a maminy které nekojí jsou brány za hrozné matky 🙄 vím jak kolegyně z práce ta z toho byla zralá na psychinu, už v porodce se každá návštěva ptala na kojení když řekla že nekojí tak aniž by se někdo zeptal proč nekojí tak už dělali ksichty jaký bude dítko chudáček alergik protože kojit se dneska musí i kdyby měla mamina zdechnout !!!!!!!! kolikrát je UM lepší než mlíko od matky co hulí jak fabrika, stravuje se výhradně v mekáči atd. 🙄

len díky 😎

rimmel
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
rimmel
24. únor 2010

a znova si neokomentovala moj prispevok o plienke..asi nemas co nato povedat 😝 😀 😀

aleachim
24. únor 2010

stroužek, nebyla to reakce na to, zda si byla kojená dobrovolně či ne, ale na to, že si kojená nebyla a taky žiješ. To mě celkem nadzvedlo, v jiném tématu stejně argumentují matky, že ony byly v chodítku a jsou ok, tak tam budou své děti dávat a basta, přitom je jasně prokázáno, že to je zdraví nebezpečné.

strouzek
24. únor 2010

rimmel funkce nefunkce, kdysi nebyla mateřská jak teď roky kdy se mi stejně zdá že maminy spíš než aby se věnovali dítěti sedí doma u netu nebo u seriálů a na děcka prdí. naše maminy prostě šli do práce brzo a tak nás prostě museli naučit na záchod na jídlo atd. co nejdřív a nemyslím si že jsme z toho zdegenerovaní. já teda z toho nekoktám nepočůrávám se a alergie na nic nemám zato když vidím některé dnešní děcka ehm no comment.
já jsem zase spíš viděla že to 2 leté dítě už nevydrží na nočníku a utíká, trvalo mu to déle se naučit atd. zajímavý že pak měla druhé dítě a to dávala na nočník už v roce(protože spěchala do práce budovat kariéru) se v pohodě naučilo a s vyprazdňováním nemá problém doteď. každý dítě je jiný ale rozdíl rok mezi sourozenci v dovednostech je sakra dost

beruska2x
24. únor 2010

no my jsme a radu Dr davali po lzickach caj uz od 4. dne, malej mel zloutenku a bilirubin se tak lip vyplavuje z tela, kdyz to po tydnu bylo v pohode tak jsem prestala a dostal caj az se zacatkem prikrmu, okolo toho 5 - 6m je to normalni, jinak to zbytecne zatezuje plne kojenemu diteti ledviny....
pokud teda nejsou extremni horka...

kazdopadne tohle jsou DOPORUCENI, ne svate desatero, kazdej at si veri cemu chce, a pouziva hlavu...

strouzek
24. únor 2010

alech já jsem to spíš myslela v tom smyslu jaký jsem napsala, že jsem kojená nebyla a žiju, což neznamená že říkám nekojte protože jsme kojené nebyli a je nám dobře ale jakjsem napsala výše spíš jsem to myslela ve smyslu že si nemyslím že když dítě kojené není tak že je nějaký chuďátko jak se dnešní společnost k tomu často staví a na nekojící maminy se dívají jako na krkavčí matky. 😉

beruska2x
24. únor 2010

strouzek nezlob se na me ale dnesni deti maji alergie prave kvuli leckdy pochybnemu strav. kalendari rodicu, to te nenapadlo ☹

rimmel
24. únor 2010

strouzek este mi prosim ta vysvetli preco ma urazas ked ja tu nikoho neurazam 🙄

a to co sa ti zda ako mamicky funguju na materskej..zase nic nevies, a ani nemozes...niesi s nimi doma cely cas.

rimmel
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
lamarika
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
rimmel
24. únor 2010

lamarika vies ona si mysli ze napr zato ze tu dnes dost som, maly sa mi tu ja neviem co..reve mi tu za dverami..

ja pisem na konik ked maly spi..dnes naspal uz 3 hodiny!! alebo ked sa samhra a mna tam nechce 😀

lamarika
24. únor 2010

taky jsem měla růžový brýle když jsem byla těhotná a proto se nad takovýma věcima povznáším, ale dneska po tom co tu čtu už jsem musela něco napsat 😉

aleachim
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
rimmel
24. únor 2010

🙂 apon niekto

rimmel
24. únor 2010

pardon, aspon niekto...

rimmel
24. únor 2010

mlay je hore, idem het 😀

luthien.k
24. únor 2010

Vidím, že se tu strhla bouřlivá diskuze 😀

A co říkáte matky zkušené i nezkušené na tento článek? 😉

http://dojcenie.wordpress.com/2010/01/12/pitny-...

Autorka článku je velmi zkušená poradkyně, která mimo jiné radí i v tématu "děkujeme annag" na slovenské verzi MK a pomohla již bezpočtu maminek s jejich problémy...

Tady je to vysvětleno myslím dost dobře, proč ne jiné tekutiny než MM, dokud je matka dítěti schopna poskytnout kojení na vyžádání kdykoli, a to zhruba do roku věku dítěte (a samozřejmě proč ne čaj). Mluvíme tu samozřejmě o kojeném dítěti a o matce, která je ochotna a schopna takhle kojit.
Každý asi máme v okolí nějaké příklady, které jsou pro čaje i proti čajům, já mám spíš negativní - moje kamarádka si například čajem z lahve prakticky odstavila svého 8 m syna (a už je to nějaký týden zpět), bylo pro něj zřejmě pohodlnější pít čaj z lahve a prso si vezme už jen v polospánku. Co se týče příkladu od strouzek, tam to mohlo být klidně tím, že zkrátka měl prcek málo mlíčka a stačilo dát MM nebo UM 😉 A to, že dávala dítěti něco za zády jeho matky, to je dost na pováženou 😒

rimmel
24. únor 2010

a paulla sama na zaciatku pises, ze okram mlieka by deti do 6m nemali nic ine pit.....

rimmel
24. únor 2010

lut nemala si nic pisat aj teba sprdnu 😀
ze caj dvojtyzdnovemu babatku no konieeeccc 😀

rimmel
24. únor 2010

ale inak s clankom a lut uplne suhlasim!

rimmel
24. únor 2010

idem von, dufam ze tu daco najdem ked sa vratim 🙂

radka.m.
24. únor 2010

luthien-ve článku se píše především o plně kojených dětí,což tady bylo na začátku už zminováno,pokud si přečteš články a rady na netu kojení,tam taky doporučuje lp začít s nabízením tekutin pomalinku s prvními příkrmy i pro kojené děti a ve vší úctě k annag,tato lp p.mrázková vychází ze své dlouholeté praxe,má daleko více zkušeností,než právě annag,tak co říkáš právě na její rady?že je to blbost?ona vychází právě ze zkušeností maminek,které prošvihly periodu a děti pak měli velké problémy s příjmem jakkýkoliv tekutin,jin ak diskuze byla původně zaměřena úplně jinam,mamina se ptala na 9měsíční dítě,kdyby bývala rimmel nenapsala,že je to blbost,tak by nedošlo k nějakému názoru kolem 2týdenního prcka 😉

rimmel
24. únor 2010

Materské mlieko obsahuje 87% vody, a preto bábätko , ktoré je dojčené na požiadanie viackrát za deň, zvyčajne napriek prikrmovaniu iné tekutiny vôbec nepotrebuje

toto si asi necitala radka.

luthien.k
24. únor 2010

Při pozorném pročtení zavádění příkrmů od paní Mrázkové se člověk dozví, že začít s podáváním jiného nápoje než MM je dobré mezi 9 - 12 měsícem, kdy se začínají podávat v jídle větší kousky a pokrm je hutnější. Takže prakticky to samé, jako annag 😉 Stejně tak nedoporučuje černé a zelené čaje ani čaj heřmánkový (znesnadňují vstřebávání železa), ty až po roce a raději málo. Jediné, čím se v názoru liší, jsou dětské čaje bylinkové a ovocné. Já se v tomto přikláním k annag, to už je zkrátka na každé z nás 😉
Jinak je zajímavé, jak je tu oblíbené někomu něco podsouvat, třeba jestli si taky myslím, že názory paní Mrázkové jsou blbost 😕 Já jsem o blbosti v souvislosti s čímkoli opravdu nic nepsala 😉

rimmel
24. únor 2010

blbost je ze dietatu ine tekutiny davat musite...spravne je- mozete no nemusite.

napisala som toto radka a za tym si stojim..znova asi zle citas co pisem. 😕

paulla
24. únor 2010

jasně rimmel já jsem to psala a za tím si stojím, moje malá má 7m, do 6m plně kojená a s příkrmy jsme začly dávat trošku vody, chutná ji
špatně mě chápeš, já jsem pro kojení celých 6 měsíců a s příkrmy začít zkoušet vodu. Co je na tom složitýho?

paulla
24. únor 2010

já se vůbec nehádám, já si taky myslím, že se voda MŮŽE zkusit s příkrmy, moje malá ji ráda pije, tak jí vodu dopřeju, pokud by vodu nechtěla, tak bych jen kojila