Nechce pít čaj. Poradíte?

metlickova
23. únor 2010

Ahoj maminky...mám problém se svou 9ti měsíční dcerou. Nechce vůbec pít čaj, jen umělé mléko.Minulý rok v létě pila normálně, ale jakmile skončili horka, tak do ní nedostanu ani kapku čaje.Zkoušela jsem už všechny možné druhy a výsledek stejný.poradíte? děkuji Martina

rimmel
23. únor 2010

mozno blba rada ale skus vodu ta je bez prichuti a ked bude smadna mozno jej zachuti... 😅

kacka.va
23. únor 2010

naše malá čaj taky moc nemusela. Jakmile jsem jí začala dávat vodu, tak mi vypila mnohem víc.

beruska24.9.
23. únor 2010

Vlastní zkušenost nemám, takže zprostředkovaně 😀
Ségry malý pil čaj jen studený, teplý ani za nic, pak ho nechtěl vůbec, tak zkoušela ´´dospělácký´´, ten mu nesedl. Tak dostával jen vodu a pak zkusila od Hippu granulovaný mango s něčím 😕 a ten jí pil.

momin
23. únor 2010

metlickova a z ceho mu ten caj davas???

metlickova
autor
23. únor 2010

Normálně z lahvičky s dudlíkem...

momin
23. únor 2010

Me maly mezi 8-9 mesicem zacal flasku odmitat. Ale nechtel z ni ani UM... ja bych radila vyzkouset hrnecek s takovym tim pitkem.. 😅 vis co myslim? ze zacatku z toho vypije dost malo ale nauci se... nevim asi jim to prijde zajimavejsi..malemu se to hrozne libi to piti z hrnicku... 😉

sandra81
23. únor 2010

Ze vam tak vpadam do debaty. Chtela jsem se zeptat od kdy davat mimi pit neco jinyho nez materske mliko. Nasi male bude zacatkem brezna 8 mesicu a stale jen kojim a trochu prikrmuju zeleninou. UM z flasky nechce tak pochybuju ze kdyz tam dam uplne neco jineho jako je caj ze to bude pit. Jen nevim kdy to zkusit kdy se musi dat neco extra k piti....

beruska2x
23. únor 2010

tekutiny je dobre zacit podavat spolu s prikrmy a obzvlast v teplech nebo kdyz je suchy vuduch od topeni... zkuste lahev od Aquila fitness, ma membranu takze neprotece a deti ji maji oblibenou, ma sikovny tvar...
me malej taky Avent pitko nechtel ale tohle jo...

sisi.v
23. únor 2010

a proč musí zrovna čaj? mně ho malá nepila nikdy, dávala jsem jí vodu (kojeneckou, převařenou, pak normální) a bylo to naprosto OK. čaj nesnáší dodnes, prostě jí nechutná.

rimmel
23. únor 2010

sandra do roka staci uplne mm...ale s tym, ze musis casto kojit 😉 ale rataj s tym ze po roku uz to stacit nebudee a musi sa davat napr vodu takze by som okolo 10-11m zacala ucit na hrncek a davat vodicku 😉

hannah80
23. únor 2010

ahoj, taky jsme meli problem s pitim, caj i vodu odmital, tak jsem zkusila koupit takove ty male dzusiky od hipp, hami, naredene 1:1 a to mu zachutnalo. Kdyz se rozpil, vratili jsme se k caji a uz ho pije v pohode. Vodu teda stale odmita. PS: nejvice mu chutna (i me) hruskovy od Hipp .

beruska24.9.
23. únor 2010

Možná malinko odbočím - jak je to s jinými tekutinami u dětí na UM v době příkrmů???

beruska2x
23. únor 2010

tekutiny by s meli davat u prikrmu at je MM nebo UM, hlavne si deti zvyknou, je pak docela problem jim nekay pitny rezim nastolit - cokoliv do nich dostat, nemusi vypit moc ale meli by si zvyknout....

luthien.k
23. únor 2010

Skvělý článek o pitném režimu nejmenších, se kterým se můžu ztotožnit (a stále pouze kojím 😉 )

soanpe
23. únor 2010

z čajů mi holka pije jen rooibos 😅
ale taky mu moc nedá.vodu plive a přijde mi,že po ní je taková nadmutá.
jinak s příkrmy mi přijde logické,že se zavede i jin´á tekutina než MM nebo UM

paulla
24. únor 2010

Rimmel - kojení do roka bez jiné tekutiny mi taky nepřipadá v pořádku, myslím, že pak bude velký problém naučit prcka pít. Navíc pokud člověk netráví dny a víkendy doma, tak mi to připadá hrozně nepraktické, kojit třeba 12x ročního prcka jen protože má žízeň a když je člověk někde mimo domov, tak to není ani pohodlné.

rimmel
24. únor 2010

paulla mne to problem nerobi a maly sa mi pekne na poharik naucil..zacala som mu ho davat cca 10m trosku raz denne teraz davam pri kazdom jedle a ako casto mozem ved ma coskoro rok..no stale kojim. a s kojenim na verejnosti tiez nemam problem. 😉

luthien.k
24. únor 2010

paulla, jasně, je to o pohodlnosti 😉
Já tam zapomněla včera dát ten odkaz 😅

http://dojcenie.wordpress.com/2010/01/28/preco-...

rimmel
24. únor 2010

lut ja kukam vcera ze o com tocis 😀

a s clankom mozem iba suhlasit!! 😵

paulla
24. únor 2010

s článkem také plně souhlasím....ale je to myšleno především pro děti do 6m, cpát do nich něco jiného než mlíko je blbost

tetes1
24. únor 2010

Možná bych viděla problém v tom dávání z lahvičky. Kačenka to má tak, že pokud nemá vyloženě hlad,tak prostě odmítá vzít do pusy lahvičku. Zkoušela jsem různá pitítka,aby si uvědomila, že se nejedná o jídlo,když to není v lahvičce a zabralo až pitítko z DM babylove,to je teda úplně super. Je netekoucí a hned druhý den z něj uměli pít a navíc už si zafixovala, že se jedná o pití. Před tím jsem do ní jiné tekutiny nedostala ani omylem. Ale třeba jí fatk vadí ten čaj,tak bych ho do ní nehrnula a dávala třeba vodu.

radka.m.
24. únor 2010

asi tak nějak,jak napsala paulla-ten článek je psaný pro PLNĚ kojené děti,tzv.do 6měsíce,pokud dítě začne s příkrmy,tak už není plně kojené,tudíž by se mu tekutiny určitě měly začít podávat,samozřejmě ne na litry,ale po troškách a raději častěji nabízet,chce to jenom trpělivost 😉

rimmel
24. únor 2010

radka blbost, mojmu som nedavala ziadne ine tekutiny az do cca 10m..potom som az zacala s vodou, a to len preto aby uz v 1 roku vedel co a ako a aby mi vtedy ked uz ma, pil..do roka staci mliecko, ale ano, ucit treba skor..

paulla
24. únor 2010

souhlasím s radkou, blbost to rozhodně není, radka napsala že stačí jen zkoušet po troškách i jiné tekutiny a jinak samozřejmě kojit, nevím proč by to měla být blbost

rimmel
24. únor 2010

blbost je ze dietatu ine tekutiny davat musite...spravne je- mozete no nemusite.

ja som sa rozhodla pre kojenie, nakolko mi prislo, logicky, lepsie mu dat moje mliecko nez nejaku vodu alebo caj.

rimmel
24. únor 2010

proste faktom ostava, ze deti do roku NEPOTREBUJU ine tekutiny, ak je matka samozrejme ochotna kojit castejsie.

to ze vela matiek sa rozhodne cajiky davat, nehovorim ze je zle, len nie potrebne.

rimmel
24. únor 2010

ak neveris, spytaj sa ktorehokolvek doktora 😉

lamarika
24. únor 2010

souhlasím s rimmel, má pravdu 😉

paulla
24. únor 2010

já jsem psala, že matka může začít zkoušet s příkrmy i jiné tekutiny nejen mlíčko, aby si dítě zvyklo na pitný režim, ne že MUSÍ. Nemusíš se hned vzrušovat.

rimmel
24. únor 2010

ja sa nevrusujem, iba davam veci na pravu mieru 😉

skusat kludne mozes zacat v 10m nie hned v 6m 😉