Nechce pít čaj. Poradíte?

metlickova
23. únor 2010

Ahoj maminky...mám problém se svou 9ti měsíční dcerou. Nechce vůbec pít čaj, jen umělé mléko.Minulý rok v létě pila normálně, ale jakmile skončili horka, tak do ní nedostanu ani kapku čaje.Zkoušela jsem už všechny možné druhy a výsledek stejný.poradíte? děkuji Martina

momin
25. únor 2010

Taky bych to cajem neresila.. 3 tydeni je opravdu jeste malinkate miminko...
Mimca vetsinou takhle na vecer placou jak pise rimm a jak pises i ty.. trapi je brisko-nevim jak vam ale nam sab kapky nepomahaly...

momin
25. únor 2010

Lexa jeste k tomu nejakemu rezimu ve 3 tydnech to je opravdu strasne brzo.... nekterym detem se to upravi kolem 4 mesicu,nekterym i mnohem pozdeji.... 😉

rimmel
25. únor 2010

presne ako momin hovori, na rezim sa vyser a prisposobuj sa babatku 😉

lexxa24
25. únor 2010

Dekuju vam holky, uz jsem ten neprijemny rozhovor s tchyni spracovala... docela me znejistela. Ale caj davat nebudu, take mi prijde na caj malinka. Pry ho davala svemu synovi a pak z ni vypadlo, ze kojila jen par tydnu 🤐 Nam ty sab kapky pomahaji jen trochu (mi prijde, jeste to tezko posuzuju) ale nepriijde mi, ze by plakala hodne. Place.. ale ktere dite neplace, ze? A to musime prestat...
Kdyz vam reknu, ze mi rikala, ze nemam malou v noci budit na kojeni...tak asi pochopite, ze to s ni budu mit tezke, ale to je zase do jine diskuze...
To bych asi kojila uz jen tyden, kdybych dala na jeji rady, ale nejhorsi na tom je, ze ona to vazne mysli dobre a je presvedcena, ze ma pravdu...
Diky za rady vas, zkusenych maminek 😉

rimmel
25. únor 2010

😀 no tak teraz apson vies ze cokolvek ona povie, aspon vies presne co mas robit -opak toho co hovori 😀

a na to brusko, moj netrpel kolikami ale jasne mal niekedy bolave prdiky, tiez vedel trosku plakat ale ozaj nic s porovnanim s inymi babatkami co tu tak citam 😉 skus masirovat brusko, byciklovat s nozickami..u nas topomahalo, ze som mu dala nozicky hore, k brusku a vzdy si prdol 🙂

predpokladam ze kojis na poziadanie a tak to ma byt, dobre to robis, neboj, a v noci samozrejme kojit tiez..

momin
25. únor 2010

lexa ono se to tak kdysi delao.. To co pises je jako kdybych slysela svoji mamu.... 😉
Jasne ze vsechny deti placou.. nemaji se jak jinak vyjadrit.... nektere vic nektere min..... 🙂

rimmel
25. únor 2010

a svokre podakuj za rady a vzdy len sucho, opakovane hovor ze ty mas iny nazor a rob ako ty myslis pripadne ak to nezabere co je mozne, jednoducho jednym uchom dnu, druhym von-ignoruj..prestane ju to bavit, odvedcene!! moja mama cez skype furt ked napr zbada ze nemam papuce, okomentuje, preco nemas papuce? alebo neni malemu zima?? hovorim mama, on strasne mrzne chudak..a potom je ticho, pripadne nekomentujem a ona sa dalej nepyta, necha to tak, uz sa naucila a aj tiez 😀

rimmel
25. únor 2010

ale so svokrou je to asi trosku ine, predsa vztah neni taky ako s mamou ze si mozes viac dovolit 😒

momin
25. únor 2010

jo to jo rimm ja sem tim chtela jenom rict ze sou asi stejny rocnik ze se to tak proste tenkrat delalo... 😉

rimmel
25. únor 2010

momin moj posl.prispevok to nebolo na teba 😀 to som len tak rozmyslala ze predsa len niektore veci mame povies no svokre nie 😉

lexxa24
25. únor 2010

JJ, s moji mamkou muzu mluvit otevrene a nemusim porad davat pozor na ton hlasu atd.. ona je hodne panovacna...nechci ji krivdit, je jinak fajn, pomaha atd, ale nekdy je az moc aktivni. Kdyz poprve prijeli, tak se ptala, proc nema mala dudlika.. tak jsem ji rekla, proc by ho mela mit, kdyz si necuca prst a neplace nebo nechce nonstop cumlat prs.
Ale MOMIN mas pravdu, je jina generace a tak je to tezsi.
RIMMEL ja se snazim s nozickama krouzit, ale ona se u toho hodne vzteka a to bych ji ty nozicky musela nasilim drzet a krouzit, coz nevim nevim... ale jak rikam, place vecer, tak od 18 do pulnoci je vzhuru, ale to neplace porad v kuse, chvili kouka a my se ji ty chvile snazime zprijemnit.
Ale cajickem rozhodne ne 😉

luthien.k
25. únor 2010

Na bříško ještě pomáhá nahřátý polštářek z třešňových pecek, jemně masírovat k tomu určeným přípravkem (Pupík z lékárny, Větříček od Eoné...), nosit v klubíčku (nebo v šátku)...
Nám se malej po večerním kojení krásně uklidnil, když jsme ho pevně zavinuli do zavinovačky, některým dětem to dělá dobře, tak také můžeš vyzkoušet.
Čaj ale fakt ne 😉

rimmel
25. únor 2010

lexxa nemusis ani tak kruzit, skus ich iba dat blizsie k brusku, prepac neviem ako vysvetlit, zobrat obe nozicky a...no ako ked mu prezliekas plienku tak tie nohy zdvihnes ale teraz ich dvihni blizsie k brusku..vies ze ich iba dvihnes , podrzis v tej polohe, slapaje smeruju k hlave nie do stropu izby...

rimmel
25. únor 2010

ale teraz nad tym tak rozmyslam a neviem ci tato technika bude fungovat u 3tyzdn.baba 😅 😀

kadlecova.misa
25. únor 2010

ahoj..malá mi dneska poprvé nechce vůbec pít čaj...ještě se to nestalo,mohlo by to být zubama?? Jinak pije krásně..cca 400ml čaje. 😖